حرکت پسندیده خانواده همکار سوگوار «خیام نامه»: تهیه ی کتاب ، جایگزین خرج مراسم هفتمین روز درگذشت مادر

امروزه زیاده روی و تجملات به مراسم ختم نیز راه یافته است، به گونه ای که هزینه های زیادی در آن صرف می شود. و این در حالی است که به نظر بسیاری از صاحب نظران  می شود با مدیریت بهتر این هزینه ها ، شادی روان درگذشته وبهبود فرهنگی جامعه را در دستور کار قرار داد، چرا که برخی از این هزینه ها هیچ سودی به حال متوفی ندارد. اما با اتخاذ یک راهکار درست می توان هزینه ها را به سود خوبی برای جامعه و فرد متوفی  تبدیل کرد و آن اعطای هزینه مراسم ختم  سوم، هفتم، چهلم و یا سالگرد به نیات نیک اندیشانه و مفید به حال جامعه است.

در همین راستا باخبر شدیم که خانواده ی محترم آقای «حبیب قربانی» که به تازگی در سوگ از دست دادن مادر بزرگوارشان نشسته اند، هزینه برگزاری شب هفت برای آن شادروان را به خرید کتاب برای مدارس اختصاص داده اند.

در مراسم درگذشت این مادر ارجمند، اعلام شد که خانواده وی با درک این  نکته ی مهم که  اگر سطح آگاهی جامعه و به ویژه دانش آموزان از طریق «مطالعه» ارتقا یابد، جامعه به خیلی از مشکلات دچار نمی شود، مبلغ  یکصد میلیون ریال هزینه ی مراسم هفتم درگذشت مادر عزیزشان، «زنده یاد مریم غفوری»، را به خرید کتاب برای مدارس حاشیه ی شهر نیشابور اختصاص داده اند.

یکی از بستگان نزدیک خانواده سوگوار به «خیام نامه» گفت: فرزندان آن زنده یاد مقرر کرده اند که با همکاری و هم اندیشی با مدیران مدارس مورد نظر، این مبلغ را برای خرید کتاب صرف کرده و کتاب های تهیه شده را به کتابخانه آموزشگاه ها تحویل دهند. 

ضمن قدردانی ازاین اقدام فرهنگی خیر خواهانه ، امید است این حرکت ارزشمند موجب نهادینه شدن جلوگیری از هزینه های بی جا در مجالس ختم و فرهنگ سازی و کمک به  امور نیک فرهنگی شود.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.