حرکتی نو در عرصه داستان نویسی و تشویق جوانان آغاز داوری جایزه داستان کوتاه سیمرغ

 

452262352401261311282093024920964192160110219زمان دریافت داستان «اولین دوره ی جایزه داستان کوتاه سیمرغ» سی ام مهر ماه پایان گرفت و در مجموع ۳۵ اثر به دبیرخانه این جایزه ادبی ارسال شد.

دبیر اجرایی این جشنواره به «خیام نامه» گفت: مرحله اول داوری و ارزشیابی داستان های ارسالی به این جایزه ادبی آغاز شده و پیش بینی شده است که در آذر ماه ۱۳۹۴ اسامی راه یافتگان به مرحله نهایی اولین دوره جایزه داستان کوتاه سیمرغ اعلام شود.

به گفته مصطفی بیان، داوران این جایزه ادبی، «احمد نجفی» و «بهاره ارشد ریاحی»، از داستان نویسان و منتقدان ادبی شناخته شده کشور هستند که در کارنامه ادبی شان علاوه بر چاپ کتاب، موفقیت در چند جایزه معتبر ادبی مانند جایزه صادق هدایت و جایزه ادبی تیرگان دیده می شود.

وی افزود: اولین دوره جایزه داستان کوتاه سیمرغ، یک اثر برگزیده خواهد داشت و به نویسنده ی بهترین داستان کوتاه، تندیس جایزه داستان کوتاه سیمرغ، دیپلم افتخار، کارت هدیه ۳ میلیون ریالی اهدا خواهد شد و داستان برگزیده در یکی از نشریات معتبر کشور چاپ خواهد شد.

جایزه داستان کوتاه «سیمرغ» ابتکاری ادبی است که توسط بخش خصوصی شهرستان نیشابور و به همت «انجمن داستان سیمرغ» راه اندازی شده است. این جشنواره نوپا با حمایت های معنوی و مادی بنیاد کتابکده ی فرّ اندیشه (دکتر شهرام وجوهی)، پایگاه اطلاع رسانی بهنود پرس، داروخانه دکتر اسعدی و داروخانه دکتر بیان در نیشابور پا گرفته و امید می رود که حرکتی جدی در عرصه داستان نویسی و تشویق جوانان علاقه مند در پیمودن مسیر موفقیت بر اساس آن در سال های آتی پا بگیرد.

اسامی نهایی داستان های شرکت کننده در بخش رقابتی جشنواره در  وبلاگ این جایزه ادبی به نشانیwww.simurgh-dastan.blogfa.com موجود است.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.