حتی یک مورد نارضاریتی مردم برای من قابل قبول نیست

افتتاح مرکز تعویض پلاک خودرو:

حتی یک مورد نارضاریتی مردم برای من قابل قبول نیست

آزاده مهدیار/ نزدیک به یک سال پیش، خیام نامه گزارشی در رابطه با وضع نابسامان دفتر «رهگشا»، مکانی جهت بازدید فنی و تعویض پلاک خودروها، تهیه و چاپ کرد و به دنبال آن مسئولین راهنمایی رانندگی، اقدام به راه اندازی مرکز جدیدی برای این امور کردند و سرانجام این مرکز در هفته ای که گذشت اگرچه دیر اما افتتاح گردید.

در مراسم افتتاحیه مجتمع خدمات الکترونیکی انتظامی و مرکز تعویض پلاک و نقل و انتقال وسایل نقلیه جنب اداره راهنمایی و رانندگی که روز سه شنبه، بیست و سوم دی ماه برگزار شد، فرماندهی انتظامی خراسان رضوی، اعضای شورای تأمین، سرپرست فرمانداری، برخی از اعضای شورای شهر و سایر مسئولین حضور داشتند که البته تأخیر بیش از یک ساعته شروع مراسم، از ارگانی که نیاز به وقت شناسی و مدیریت زمان در آن بیش از سایر مجموعه ها احساس می شود، انتظارها را برآورده نکرد.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی ضمن عذرخواهی به دلیل تأخیر پیش آمده وظیفه نیروی انتظامی را جدا از برخورد با افرادی که مخل جامعه هستند، خدمات دهی سریع و درست به مردم عنوان کرد و با بیان اینکه وقتی ما مراجعات مردم به نیروی انتظامی را می بینیم برخود می بالیم که خدمتگزار مردم ایم، اظهار داشت: هیچ کدام از امکانات نیروی انتظامی از آن ما نیست، این مکانی که ظاهرا به نام پلیس است مال مردم است، راهنمایی رانندگی، پلیس راه، اداره آگاهی، نظام وظیفه، کلانتری ها و پاسگاه ها متعلق به مردم و برای خدمت رسانی به آنان است.

سردار بهمن امیری مقدم با اشاره به اینکه یکی از موضوعاتی که باید اتفاق می افتاد ساماندهی پلاک خودرو و موتور سیکلت بود، تصریح کرد: داشتن پلاک خصوصی ایجاد کننده ایمنی است که خواهش دارم در جامعه تبلیغ شود، در آمریکا و در همه جای دنیا اگر فردی بخواهد از جایی به جای دیگر برود باید از مکان قبلی خود تسویه حساب کند و پلاک خودرو و کارت ملی او تغییر پیدا کند.

وی با بیان اینکه مردم هم در این زمینه باید منضبط و قانون مند باشند، افزود: همکاران ما به طور رندمی پلاک خودرو ها را بررسی می کنند و اگر تخلفی باشد و پلاکی متعلق به مالک خودرو نباشد برخورد می شود چراکه هر تخلفی از فرد صورت بگیرد به نام دارنده پلاک ثبت خواهد شد، به همین دلیل برای ماشین هایی که در نمایشگاه های اتومبیل معامله می شود حتما باید در کمترین زمان تعویض پلاک صورت گیرد.

امیری مقدم با اشاره به اینکه در کشور چندین سال پیاپی است که رتبه همکاران ما در خدمات رسانی رتبه برتر است، افزود: در سال ۹۲ در خراسان رضوی بیش از ۴۵۰ هزار و در نه ماهه سال ۹۳ حدود ۳۱۵ هزار واگذاری پلاک داشته ایم. سال ۹۲ در نیشابور نیز ۱۴ هزار و در نه ماهه سال ۹۳ ۱۶ هزار پلاک به مردم واگذار شده است به گونه ای که به طور متوسط روزانه در نیشابور ۷۵ مورد مراجعه کننده داریم.

فرمانده نیروی انتظامی استان با اشاره به اینکه خواهشم از همکاران نیشابوری این است که مردمی که برای تعویض پلاک مراجعه می کنند، کمتر از یک ساعت کارشان انجام شود تا سفرهای درون شهری کاهش پیدا کند و به گونه ای نباشد که مردم برای این امر چند روز معطل شوند.

امیری مقدم همچنین اظهار داشت: در نیشابور یک مرکز اسقاط خودرو وجود دارد که باید فعال تر از گذشته عمل کند، همچنین مرکز معاینه اتومبیل یک مورد، مرکز معامله ماشین های سنگین ۵ مورد، آموزشگاه رانندگی موتور دو مرکز، آموزشگاه رانندگی پایه سوم ۸ آموزشگاه و پایه ۱ و۲ یک آموزشگاه وجود دارد. وی افزود: باید خدماتی که آموزشگاه ها ارائه می کنند خدمات درستی باشد و باید به مردم گواهینامه مهارت و تسلط داده شود نه چیز دیگری.

این مقام استانی بیان داشت: در تمام آموزشگاه های استان و مراکز رهگشا دوربین هایی نصب شده است که بتوانیم خدمات همکاران را ببینیم و اندک تخلفاتی هم که رخ داده است با کمیسیون هایی که داشته ایم به حداقل رسانده ایم.

وی در پایان خطاب به نیروهای انتظامی اظهار داشت: امیدوارم همکاران ما در برخورد، رفتار و خدمات سریع دقت داشته باشند و در ارائه خدمات جانبی تلاش مضاعف خود را به کار ببرند چراکه حتی یک مورد نارضاریتی مردم برای من قابل قبول نیست.

فرمانده نیروی انتظامی نیشابور نیز اظهار کرد: مجموعه ای که امروز افتتاح می شود با توجه به وضعیتی که دو دفتر ما در سطح شهرستان و در بلوار جمهوری داشتند و شهروندان مجبور به رفت و آمد در بلوار را بودند که حوادثی را در پی داشت، این دفتر به مساحت ۳۵۲ متر و با مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان از اول سال جاری شروع به ساخت گردید و امروز هم افتتاح و قابل بهره برداری است.

سرهنگ حسینی با اشاره به اینکه با توجه به سیستم شماره گذاری جدید که در آن هر پلاک متعلق به مالک خورو است و در صورت نقل و انتقالات، پلاک خودرو فک و در محل انبار پلیس راهور نگه داری می شود، اضافه کرد: در این مرکز تعویض پلاک، نقل و انتقالات مالکیت خودروها، تغییر پلاک، تغییر آدرس از شهرستان به شهرستان دیگر، رسیدگی به مفقودیت یا سرقت پلاک ها و سایر خدمات پس از شماره گذاری شامل فک پلاک، ارائه سند المثنی و شماره شناسه کارت انجام می شود.

حسینی افزود: در این مجموعه به طور متوسط روزانه به ۸۰ تا ۱۰۰ دستگاه خودرو سواری و وانت با پلاک شخصی و ۳۰ دستگاه موتور سیکلت خدمات ارائه می شود که امیدواریم مورد رضایت مندی شهروندان قرار بگیرد.

در پایان جلسه به طور نمادین فک و اصلاح پلاک خودرویی انجام شد.

آزاده مهدیار

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.