حاضر شدن بر بالین بیمارستان نیشابور؛ ولی حالا چرا؟! یک میلیارد تومان رسید؟!

 

خبر کوتاه است: «اختصاص یک میلیارد تومان برای ساخت بیمارستان سوم نیشابور».

گویا قرار است نیشابور در کنار قدیمی ترین بیمارستان به جای مانده از دوره ی پهلوی و بیمارستان حکیم؛ صاحب یک بیمارستان دیگر هم بشود و به همین سبب یک میلیارد تومان بودجه توسط یک خیر اختصاص یافته است. برای تکمیل خبر سراغ سابقه ی آن رفتم؛ نتیجه این بود که در تیرماه ۱۳۹۴ در شورای برنامه ریزی شهرستان که در دیزباد تشکیل شده بود   وقتی وضعیت اسفناک کمبود تخت های بیمارستانی در نیشابور مطرح شد، آقای مروی، نماینده نیشابور در مجلس تحت تاثیر قرار گرفته و  قول جذب کمکی ده میلیارد تومانی برای ساخت بیمارستان سوم نیشابور را می دهد و حالا پس از پنج ماه و در آستانه ی انتخابات بخش اندکی از این تعهد اجرایی می شود.

به این ترتیب در ماه های پایانی وکالت این نماینده محترم و اندکی قبل از برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس  شاهد تکاپویی به سود مردم هستیم. اگر موکلان شریف و فهیم (مردم نیشابور) آرزو کنند که ای کاش همه ساله موسم انتخابات باشد، آرزوی بی راهی نیست. آن گاه شاید وکلای مردم دیگر وقتی برای فرصت سوزی، باند بازی و توجه به منافع فردی نداشته و ناچار بودند ناز موکلان را بکشند؛ معذرت خواهی کنند! کمبودها و عقب ماندگی ها اعتراف کنند و به فکر جبران باشند!

حضور دایم در حوزه ی انتخابیه، دنبال خیَرین و نیکوکاران دویدن و برگزاری همایش و نمایش، پهن کردن سفره ی سور و سات و خلاصه به کاربستن آن چه در توان دارند برای جلب آرای مردم، از برکات این روزهای آخر دوره نمایندگی است!

برای درک به تر این نگاه، کافی است نگاهی به اخبار و رفتارهای انتخاباتی ماه های اخیر نمایندگان محترم فعلی بیندازیم و تمام مولفه های مورد اشاره ی فوق را رصد کنیم. حسین سبحانی نیا پس از دو دهه اعتراف می کند که بخش بهداشت و درمان نیشابور مورد بی مهری قرار گرفته است یا عقب ماندگی نیشابور در برخی حوزه ها را می پذیرد. وی که ظاهرا از ایجاد دانشگاه علوم پزشکی در شهرهای اطراف و کمبود وحشتناک تخت های بیمارستانی در نیشابور بالاخره عصبانی شده است؛ دو بار به وزیر موفق بهداشت در دو ماه اخیر تذکر می دهد که آقای وزیر! چرا علوم پزشکی نیشابور هنوز «دانشکده»! است. اگر وقتی هاشمی، فرماندار آرمانی شان که در روز خداحافظی صمیمانه در آغوش ش کشید و روی ش را بوسید، یکصد هزار متر مربع زمین بیمارستانی شمال شهر را در راستای تبلیغات انتخاباتی دولت مهرورز مورد حمایت شان؛ بر خلاف شرع و قانون، به مسکن مهر اختصاص داد،  این تذکر داده می شد و رگ های مبارک گردن برجسته می شد و بر سر دردانه فرماندار خود و وزیردولت مورد حمایت ایشان، فریاد می کشید، مردم آن را صادقانه تر می پذیرفتند.

البته رفتار رییس محترم تخصصی ترین، فنی ترین و پیچیده ترین کمیسیون مجلس، که از قضا (احتمالا) دکتری روانشناسی(!) دارد از سبحانی نیا بهتر نیست. او که این روزها مجلس را رها کرده و دایم به عشق موکلان کلنگ می زند؛ هم بابت تاخیر در اجرای برخی پروژه ها«عذرخواهی» می کند، نمایش تبلیغاتی انرژی های نوین را از جیب مردم برگزار می کند و در آستانه ی انتخابات با صرف ده ها میلیون تومان! چند نفر مهمان را از تهران به فرهنگسرا می کشاند.

البته کار مفید همیشه قابل تقدیر است. از جمله همین که آقای مروی، این «یک میلیارد» تومان را هم برای ساخت بیمارستان جذب کرده تا لااقل زمین آن مسطح شود! بعد از آن هم که انتخابات است چنانچه رای آوردند که آدم های «انشاا… خیّر» آن قدر دور و برشان پیدا خواهد شد که از گوشه ی حساب مبارک با «موبایل بانک» این نه میلیارد را صرف قدم نورسیده ی ایشان کنند. اگر هم که رای نیاوردند که  شاید بفرمایند این مردم لیاقت نداشتند.

اما سخن آخر با جناب نماینده: آقای مروی! معذرت خواهی امروز شما بابت تاخیر در انجام پروژه ها ریشه در دیروز دارد؛ ریشه در دخالت در انتخاب و حمایت از یکی از ضعیف ترین و نالایق ترین فرمانداران تاریخ نیشابور. که باعث برآمدن و ماندن «جلایری» به عنوان فرماندار ابر شهر شد تا خط سیر عقب افتادن شهر از دوران فرمانداری هاشمی متوقف نشود که هیچ؛ بر شیب ش نیز افزوده شود. البته باز هم بابت این یک میلیارد تومانی که خیرش به نیشابور رسید از شما سپاسگزاریم و منتظر درج خبر نه میلیارد تومان باقی مانده قبل ازبرگزاری انتخابات و بدون حضور شما در مراسم کلنگ زنی هستیم.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.