جوانان «بار» مشتاق ورزش، محتاج توجه

9_9003087346_L600در شهر بار نیشابور بیش از ۴۰ درصد جمعیت ۷۰۰۰ نفری را جوانان تشکیل می دهندکه به فعالیت های ورزشی علاقه منداند .

این شهر دارای ورزشگاهی است که در سال ۱۳۸۸ افتتاح شد و مورداستقبال ورزشکاران و ورزش دوستان قرار گرفت. ورزشگاهی که از آن زمان تا کنون هیچ  تغییراتی در آن ایجاد نشده است مگر تخریب روزبه روزی که به جهت عدم نظارت بر پیمانکار وتحویل ناقص ایجاد می شود.

سید سراج الدین حسینی در این باره به خبرنگار ما گفت : مهمترین و اساسی ترین اولویت شهر بار در زمینه ورزشی احداث و راه اندازی یک سالن چند منظوره ورزشی در داخل شهر بار است .

وی ادامه داد : قطعا احداث سالن ورزشی کمک بسیار شایانی جهت افزایش فعالیت های جسمانی در میان مردم خصوصا بانوان و نوجوانان خواهد کرد.

حسینی ترصیح کرد : خواسته ما از مسئولین تنها و تنها رسیدگی و توجه بیشتر به مسئله ورزش و اهمیت آن در جامعه است که قاعدتا می بایست چنین توجهی را از طریق احداث سالن چند منظوره در شهر بار علنا بروز دهند.

دیگر عضو شورای اسلامی شهر بار گفت : ورزش در شهر بار از قدمت بسیار بالایی برخورددار است و پهلوانان نامی در عرصه های ورزش دومیدانی ، والیبال ، فوتسال و کشتی در این شهر رشد کرده و باعث افتخار هستند. این موضوع همت وتلاش همه مسئولین را می طلبد تا در جهت ایجاد فضای سالم برای تقویت و رشد جسمانی جوانان راه چاره ای را تدبیر کنند .

سید حسن رضوی ادامه داد : در جلسه شورای اداری شهرستان با حضور استاندار مصوب شد که احداث سالن های ورزشی چند منظوره در شهر های اقماری و مراکز بخش ها در دستور کار متولیان امور ورزشی قرار گیرد. اما متوسفانه با گذشت ۸ ماه از این مصوبه هنوز اقدام عملی در این زمینه انجام نشده است. ما در شورای اسلامی شهر این آمادگی را داریم تا بهترین موقعیت در اختیار اداره تربیت بدنی یا نهاد های مسئول دیگر به صورت رایگان قرار دهیم و در ساخت آن نیز مشارکت کنیم .

عضو شورای اسلامی شهرستان نیشابور تاکید کرد : وقتی عده ای زیادی از جوانان را در زمین های غیر استاندارد ورزشی در حال تمرین و برگزاری مسابقات ورزشی می بینم خودم را شرمنده این جوانان می بینم و به عنوان یک شهروند نه یک مسئول از فرماندار ویژه شهرستان انتظار دارم تا با نگاه ویژه در جهت احداث سالن های ورزشی چند منظوره فضایی با نشاط را برای جوانان فراهم آورند تا شاهد مشکلات انحراف جوانان به مصرف مواد مخدر و معضلات ناشی از آن نباشیم و با تربیت جوانانی سالم آینده خوب را رقم بزنیم .

رییس شورای اسلامی شهر بار از تلاش جمعی علاقه مندان به ورزش سنتی کشتی در شهر بار، هیئت کشتی باچوخه و حمایت های مادی و معنوی نمایندگان مجلس، فرماندار و خیرین  دراحداث و تکمیل و راه اندازی گود کشتی شهدای شهر بار تشکر و قدردانی کرد.

مجتبی باری دیگر عضو شهر بار با اشاره به اقداماتی که از سوی شورای اسلامی شهر در زمینه ورزش در شهر بار انجام شده اهدای یک زمین ۱۵۰۰ متری به بسیج جهت احداث سوله ورزشی، همکاری در احداث گود کشتی و همکاری جهت برگزاری ۳ دوره مسابقات کشتی با چوخه کشوری شهر بار، تشکیل هیئت کشتی و فوتبال در شهر بار با کمک خیرین پیشکسوت و ورزشکاران، همکاری در برگزاری اولین لیگ فوتسال در شهر بار در تابستان ۴ ، دیدار حضوری با وزیر ورزش و جوانان را از اقدامات انجام شده در این زمینه عنوان کرد.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.