جوابیه شهرداری

redlogo-3001مدیر مسئول محترم نشریه خیام نامه

با احترام پیرو انتشار مطالبی در شماره ۲۵۲ آن نشریه محترم نسبت به شهرداری و شخص اینجانب با استناد به ماده ۲۳ قلنون مطبوعات ذیلا جوابیه مربوطه در مهلت قانونی ارسال،  مقتضی است وفق قانون ، به منظور تنویر افکار عمومی دستور فرمایید متن جوابیه ذیل به ترتیب در همان صفحات و ستون و با همان حروف به چاپ برسد.

لازم به ذکر است با عنایت به اینکه مطالب مطوحه در شماره ۲۵۲ آن نشریه با تیتر (( خبرهای ویژه خیام نامه از شهرداری !! و شورا )) از مصادیق جرایم توهین، افترا و تشویش اذهان عمومی است فلذا حق پیگیری موضوع از طریق مراجع قضایی برای اینجانب و مجموعه شهرداری محفوظ بوده و یقینا اقدامات قانونی در این خصوص معمول خواهد شد.

۱- مبلغ مسدود شده در حساب بانک ۳/۰۰۱/۰۰۰/۰۰۰ ریال بوده که به محض اطلاع اینجانب ، ضمن هماهنگی با بانک مبلغ مذکور به حساب جاری شهرداری منتقل گردیده و براساس نرخ سپرده های بانکی به آن سود تعلق خواهد گرفت . لذا ریالی از حقوقات شهرداری در این موضوع تضییع نگردیده است . از طرفی اساسا هر فردی که در بازار کار ، تجارت ، و ساخت و ساز مشغول فعالیت می باشد به دلیل رکود شدید حاکم بر بازار (خصوصا اراضی و املاک ) از معضل چک برگشتی در امان نبوده است . اینجانب نیز همانگونه که در صحن شورای محترم اسلامی شهر در سال جاری اعلام نموده ام قبل از حضور در شهرداری نیشابور در بخش خصوصی مشغول فعالیت بوده و چک برگشتی اینجانب در بانک اقتصاد نوین نیز مربوط به سال ۱۳۹۱ می باشد و ارتباطی به دوران خدمت در شهرداری ندارد .

۲- در خصوص دریافت حق مشاوره هفت میلیون و پانصد هزار تومانی توسط آقای جدی به استحضار می رساند : در بدو حضور جناب آقای جدی عضو اسبق شورای محترم اسلامی شهر در شهرداری مقرر گردید ایشان بعنوان مشاور و بصورت رایگان با شهرداری همکاری نماید ، لیکن در ادامه کار همانگونه که مسحضرید جلب مشارکتهای اقتصادی بخش خصوصی منوط به برگزاری جلسات متعدد کارشناسی و انجام هماهنگی های لازم اقتصادی با سرمایه گذاران می باشد به گونه ای که از بدو صدور ابلاغ مشاوره ، ایشان به صورت روزانه در حوزه مشارکت های اقتصادی، ضمن هماهنگی با سایر حوزه های شهرداری مشغول به کار می باشند و خوشبختانه پیشرفت کار بصورتی است که در طول دوره حضور ایشان چندین پروژه اقتصادی مطرح ، کلیه طرح های توجیهی تهیه و خوشبختانه دو پروژه مهم هتل خیام و مجتمع تفریحی گردشگری ضلع شمال اداره هواشناسی در مرحله انعقاد قرارداد می باشد و حداکثر ظرف یک ماه آتی قرارداد هتل خیام و مجتمع تفریحی و گردشگری جهت تایید نهایی به شورای محترم اسلامی شهر ارسال خواهد شد. در خصوصو مجتمع مشاغل مزاحم شهری نیز بطور همزمان کارشناسان شهرداری و مشاور در حال رایزنی و برگزاری جلسات متعدد با سه سرمایه کذار می باشد تا با بهترین شرایط قرارداد منعقد و ارسال گردد . علیهذا با عنایت به مراتب فوق قطعا حضور، پیگیری و مشاوره های ایشان در شهرداری موثر و قابل تقدیر است ضمن اینکه بر اساس مصوبه شماره ۳ / ش ۱۰۶/۱۹۲ شورای محترم اسلامی شهر ماهانه ۱۲۰ ساعت حق الجلسه کار کرد نامبرده به تایید رسیده مه در قبال حجم کار انجام شده ناچیز می باشد و مبلغ هفت میلیون و پانصد هزار تومان ماهیانه صحت ندارد . در پایان با عنایت به اهمیت موضوع سرمایه گذاری و جلب مشارکتهای اقتصادی از کلیه دست اندر کاران ، مسئولین و اعضای محترم شورای اسلامی شهر استدعا دارم تمامی تلاش و اهتمام خود را به کار گیرند تا با حضور عضو اسبق شورای اسلامی شهر جناب آقای جدی و در طول دوره شورای چهارم حداقل دو پروژه عظیم مشارکتی اجرا و مورد بهره برداری قرار گیرد.

۳- در خصوص تیتر درج شده با عنوان تبانی ، حاتم بخشی یا … خرید ملک توافقی به دو برابر قیمت ! توسط شهرداری ؟! بر خلاف مطالب درج شده ذیلا گزارش موضوع اعلام می گردد:

با عنایت به اینکه بخش اعظمی از ملک مورد نظر در مسیر خیابان قرار داشته شهرداری نیز بر اساس قانون نحوه تقویم ابنیه ، املاک و اراضی مورد نیاز شهرداری ها و سایر مستندات قانونی مبادرت به تنظیم توافق نامه شماره ۳۳۰۵۸-۵/۱۱/۹۳ یا وکیل مالکین بر اساس ارزیابی هیئت سه نفره کارشناسی رسمی دادگستری نموده که به تائید شورای محترم اسلامی شهر نیز رسیده است و متعاقبا میزان مسیر به شهرداری واگذار و تحویل گردیده . لازم به ذکر است کلیه مطالب منتشره در این خصوص وفق مستندات موجود کذب می باشد و عندالزوم کلیه مستندات مربوطه در اختیار جراید قرار خواهد گرفت .

۴- اینجانب در بدو حضور در شورای محترم اسلامی شهر و قبل از انتخابات به عنوان شهردار مانند سایر شهرداران با تعدادی از اعضای محترم موضوع میزان حقوق دریافتی را مطرح نموده که مورد موافقت ایشان قرار گرفت . در طول این مدت نیز تمامی مبالغ ،بصورت کاملا قانونی و علی الحساب به اینجانب پرداخت شده است . متعاقب پرداخت آخرین مبلغ بصورت علی الحساب ،مصوبه شورای محترم اسلامی شهر مبنی بر تعیین میزان حقوق صادر گردید که پس از طی تشریفات قانونی و لحاظ سایر جزئیات و آیتم های حقوقی مورد تائید دفتر امور شهری استانداری و ترمیم حقوقی که قبلا شورای محترمقول مساعد آن را اعلام نموده اند قطعا به میزان پرداخت قبلی نزدیک خواهد شد. به هر جهت چنانچه پس از طی تشریفات قانونی مربوطه اینجانب به شهرداری بدهکار شومدر صورتحساب ماه آتی لحاظ و محاسبه خواهد شد.

۵- وام اخذ شده از بانک شهر به مبلغ یکصد میلیارد ریال مربوط به دوران قبل از حضور اینجانب در شهرداری بهنوان شهردار می باشد و یقینا بایستی در زمان اخذ تسهیلات توسط مدیران وقت برنامه ریزی مناسب جهت نحوه بازپرداخت آن صورت می پذیرفت لیکن متاسفانه هیچ اقدامی معمول نگردیده است . به استحضار می رساند که سررسید تسهیلات یاد شده مورخ ۹۴/۰۶/۲۶ بوده که برای تمدید ۶ ماهه ، شهرداری باید مبلغ۱۵/۰۴۱/۰۹۵/۸۹۰ ریال به حساب بانک واریز می نموده است و علیرغم مشکلات مالی موجود ، برنامه ریزی و هماهنگی لازم با بانک جهت پرداخت آن انجام پذیرفته است.

۶- در خصوصو استفاده از یک عضو محترم شورای اسلامی شهر از پلاژهای شهرداری اعلام می دارد ایشان طی نوبت از پلاژها استفاده نموده که دو نوبت آن از محل سهمیه سایر کارکنان با هماهنگی و موافقت شخص مستخدم صورت پذیرفته است

در پایان با عنایت به مراتب فوق استدعا دارم قبل از چاپ و انتشار مطالب این چنینی در خصوصو صحت و سقم اخبار و گزارشها بررسی لازم معمول فرمایید.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.