جشنواره غذا و سلامت به نفع کودکان مرکز توانبخشی

81584496-6410892الهام صادقی/ این جشنواره در ۲۱ و ۲۲مهر ماه برای اولین بار در نیشابو به همت مرکز نگهداری معلولین ذهنی ۱۷ شهریور برگزار شد و در آن غذاهای سالم تهیه و به فروش رسید.

صبریان مدیر مرکز با اشاره به هدف برگزاری این مراسم در آستانه  روز جهانی غذا گفت:  هدف اصلی از برگزاری این جشنواره  شناساندن این مرکز و کودکان مرکز ۱۷ شهریور به مرم بود و از آن جایی که امکانات ما برای تبلیغات اندک بود تصمیم گرفتیم این جشنواره را برگزار کنیم و  به این وسیله مردم به این جا بیایند و بچه ها را از نزدیک ملاقات کنند.

وی همچنین از استقبال بی نظیر مردم اظهار امیدواری نمود و گفت: مردم ما را شگفت زده کردند به طوری که در شب اول این جشنواره  به رغم پیش بینی و تدارک ما برای دو شب درساعات اولیه ی اغاز مراسم غذاها تمام شد.

این جشنواره با ۲۰غرفه طبخ غذا و شیرینی و ۳ غرفه آموزشی به عرضه غذاهای سالم طبق استانداردهای سلامت که شامل عدم استفاده از سوسیس و کالباس و سرخ کردنی ها و مواد نگهدارنده ها و دادن مشاوره بود، پرداخت.

صبریان مدیر مرکز از کارخانه پالود بخاطر ارایه محصولات  برای کودکان به صورت رایگان و بخش عمده ای از داروهای مرکز را که داروخانه ی امام تامین میکند و همچنین بیمارستان حکیم و اکثر پزشکان شهر که این کودکان را ویزیت افتخاری می کنند تقدیر و تشکر نمود.

یکی از شرکت کنندگان گفت: ما از وجود چنین جایی بی اطلاع بودیم و بعد از دیدن اطلاعیه جشنواره برای اولین بار به اینجا آمدیم. دیدن این کودکان بی گناه ما را تحت تاثیر قرار داد و با همسرم تصمیم گرفتیم برای دیدن دوباره و کمک به آنها بازهم به این مرکز بیاییم.

هچنین کلانتری ۱۳، اداره اتش نشانی و اداره آموزش و پرورش در برگزاری این جشنواره کمک شایانی به این مرکز نمودند.

این مرکز با نگهداری از ۸۰ کودک  معلول بی سرپرست  به صورت شبانه روزی که تنها با یارانه ای از بهزیستی و کمک خیرین اداره می شود نیازمند کمک های بیشتری از سوی شهروندان و خیرین می باشد.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.