جشنواره «صبح پویا» در نیشابور برگزیدگان خود را شناخت

3969989_284سید باقر میرعلمدار– نخستین جشنواره استانی پویانمایی « صبح پویا »  همزمان با دهه فجر  با حضور مسئولین  و هنرمندان استان درمرکزشماره سه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیشابور  با معرفی برگزیدگان به کارخود پایان داد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در آیین اختتامیه نخستین جشنواره استانی پویانمایی «صبح پویا» در نیشابور اظهار کرد: همه باید بدانند اینجا کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مرکز عالم است، اینجا خانه علی اکبرخان دهخداست. کانون مرکز خلاقیت کودکان ونوجوانان است.  چراکه کودکان ونوجوانان ما در اینجا خلاقیت را می آموزند.

جواد محقق نیشابوری افزود:  هنر پویا نمایی در حد و اندازه سینماست و یک هنرمند در این رشته بایدقصه، فیلم نامه، نور، تصویر، نقاشی، طراحی، حجم و خیلی ازهنرها رابشناسد. ما در کانون سعی کرده ایم به این هنر بصورت جدی بپردازیم و می خواهیم  نخستین جشنواره استانی پویانمایی « صبح پویا»  که باهمت نیشابور ی ها طراحی واجرا گردیده را به صورت کشوری اجرایی کنیم.

معاون مدیرکل ومدیریت آموزش وپرورش نیشابور نیز گفت: ما امروز به دنبال ارتباط سازی سازنده هستیم که این امر بوسیله هنر به خوبی شکل خواهد گرفت و با هنر، به خصوص پویا نمایی وسینما، می توان ارتباط برقرار کرده و اعتماد متقابل ایجاد  کرد.

سید جواد قوامی نژاد افزود: ما با هربخشی که که کارفرهنگی می کند و سیاست های نظام اسلامی رابه پیش می برد تعامل وهمکاری می کنیم. به خصوص کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و آموزش و پرورش که به دنبال یکپارچگی تربیتی  هستند و ما خرسندیم که امروز باز هم نیشابور در بحث پویانمایی حرف اول استان را می زند و این جشنواره را با حضور هنرمندان کودک ونوجوان به بهترین شکل اجرایی نموده است.

زهره اکبرآبادی دبیر این جشنواره نیزطی گزارشی از روند اجرایی آن عنوان کرد: این جشنواره به اهتمام مرکزشماره سه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کلید خورد و با همیاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و مدیریت آموزش وپرورش و خیرین نیشابور کار خود را آغاز نمود.

اکبرآبادی افزود: پس از اعلام فراخوان جشنواره پویانمایی، ۳۲ اثر از مراکز کانون  در سراسر استان به دبیرخانه  این جشنواره ارسا ل گردید که پس از داوری توسط پروین قهرمان نژاد و سهراب خواجه نژاد ۸  اثر به عنوان برگزیده انتخاب گردید.

وی در مورد برگزیدگان جشنواره به خیام نامه گفت: پویا نمایی  «بابا» از شهرستان جغتای، «بازی با ابرها» از شهرستان نقاب، «ذوق میوه ها» از مرکز یک نیشابور، «ماهی» از مرکز ۲ نیشابور، «کلاغ خوش خبر» از مرکز ۳ نیشابور، «مدادها۲» از مرکز ۳سبزوار، «خیابانی در آسمان» از مرکز ۷ مشهد و «توپ بازی» از مرکز ۷ مشهد به عنوان ۸ اثر برگزیده انتخاب شدند که به نفرات برگزیده تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی اهدا گردید.

گفتنی است مرکز سه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیشابور به همت برادران  خیر ساز حکمت و به یادبود معلم پیشکسوت نیشابوری «مرحوم غلامرضا حکمت» بازسازی مجدد گردید و در حال حاضر در خیابان ابراهیمی بوستان نسترن روزانه پذیرای تعداد زیادی از کودکان و نوجوانان این منطقه است که در کلاسها و کارگاه های مختلف فرهنگی هنری و ادبی این مرکز شرکت می کنند.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.