جشنواره شعر «از طوس تا نیشابور» بین المللى می شود

با شرکت شاعران کشورهاى فارسى زبان :

جشنواره شعر «از طوس تا نیشابور» بین المللى می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوى با بیان اینکه پنجمین جشنواره بین المللى شعر از طوس تا نیشابور در سال جاری برای اولین بار به صورت بین المللى، سید سعید سرابى، یکشنبه گذشته،۳۰ فروردین ماه، در چهارمین نشست اتاق گفتگو اصحاب فرهنگ و هنر خراسان رضوى که در محل استاندارى برگزار شد، گفت: اتاق گفتگو فرهنگ و هنر خراسان رضوى در قالب شش کارگروه فرهنگى، هنرى و سینمایى، قرآن، رسانه و مطبوعات، انجمن آثار و مفاخر فرهنگى و اقتصاد فرهنگ و هنر فعالیت خود را از سال گذشته آغاز کرده است.

وی با اشاره به برگزاری مناسب بزرگداشت عطار نیشابوری، اظهار داشت: امیدواریم با برنامه ریزی های انجام گرفته، بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و حکیم عمر خیام نیز به صورت ملی و باشکوه برگزار شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوى افزود: پنجمین جشنواره بین المللى شعر از طوس تا نیشابور نیز در سال جاری برای اولین بار به صورت بین المللى برگزار می شود که بر این اساس از شاعرانى از کشورهاى تاجیکستان، افغانستان، شبه قاره هند دعوت کرده ایم.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را تقویت ریشه هاى فرهنگى کشورهاى فارسى زبان عنوان کرد و افزود: در این جشنواره کتابی از مجموعه شعرهای شاعران به دو زبان فارسی و تاجیک چاپ خواهد شد.

کنگره ملی شعر از توس تا نیشابور، نخستین جشنواره بین‌المللی با موضوع آزاد و با هدف همبستگی میان فارسی زبانان جهان است که در راستای تقویت ارتباط فرهنگی با شاعران فارسی زبان جهان ابتدا در مشهد و نیشابور و سپس در هرات و تاجیکستان برگزار می‌شود.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.