جراحی ترمیم عصب صورت برای اولین بار در نیشابور

 

عمل جراحی ترمیم عصب صورت برای اولین بار در نیشابور در بیمارستان ۲۲ بهمن انجام شد.

به گزارش وب­دا، عمل جراحی ترمیم عصب صورت برای اولین بار در نیشابور توسط دکتر رقیه عربخانی در بیمارستان ۲۲ بهمن انجام شد .

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی افزود: بیمار دختربچه ۸ ساله که که بدنبال تصادف با اتومبیل دچار قطع کامل سه شاخه اصلی عصب صورتی ( فاسیال) شده بود که نیاز به ترمیم در سه روز بعد از حادثه داشت.

دکتر رقیه عربخانی گفت: بیمار در روز دوم بعد از حادثه به اتاق عمل منتقل و پس از معاینه با میروسکوپ قطع سه شاخه عصب تایید شد. طی عمل جراحی ، انتهای هر سه عصب مشخص و سپس توسط نخ نایلون ۰/۱۰ بصورت end to end آناستوموز شد.

وی اضافه کرد : خوشبختانه چون ترمم عصب فاسیال در مقایسه با خیلی از اعصاب محیطی دیگر پس از ترمیم دقیق پیش آگهی خوبی دارد ، انجام این عمل جراحی باعث می ود که بهبودی حداقل به درجه ۳ برسد و بیمار در حال استراحت صورت قرینه داشته باشد و چشم بیمار موقع خواب بسته بماند و آتروفی صورت اتفاق نمی افتد.

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی اظهار داشت: این در حالی است که اگر ترمیم به موقع و درست انجام نشود آتروفی شدید عضلات همان سمت صورت همرا به غیره قرینه بودن شدید صورت حتی در حالت استراحت و باز ماندن کامل پلک و عوارض ناشی از آن رخ می دهد .

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.