جام های بعد از افطار به کدام تیم ها رسید

امیرحسین دهنوی- هرساله با شروع ماه رمضان، سالن های  ورزشی شهر با مسابقاتی تحت عنوان جام رمضان در سطح محلات و مساجد و مجموعه های ورزشی و …  رونق و جنب و جوشی دیگر می یابد  که شور و نشاط خاصی را به جامعه و به ویژه در میان جوانان تزریق می نماید. به این ترتیب پایان ماه رمضان، پایان چندین رقابت ورزشی در رشته های مختلف و توزیع جام ها و جوایز آن همراه می شود. «خیام نامه» در این شماره گزارشی از پایان رقابت های جام رمضان در والیبال  و فوتسال مردان، والیبال بانوان نیشابور و نیز مسابقات جام رمضان در شهرستان فیروزه:

کشاورز قهرمان جام رمضان والیبال را بالای سر برد

مسابقات والیبال جام رمضان یادواره  نکوداشت صادق امین اسلامی و غلام حسین زینلی پیشکسوتان والیبال شهرستان با شرکت ۸ تیم و با حضور بیش از ۱۵ هزار تماشاچی در مجموعه ورزشی تختی برگزارشد.

در فینال این مسابقات که به صورت دوره ای برگزار شد، سه شنبه شب ۱۵ تیرماه، تیم های «کشاورز» و «ام.دی.اف شوروزی»  در سالن تختی نیشابور رویاروی هم قرار گرفتند که در پایان این کشاورز بود که موفق شد با برتری دو بر صفر عنوان قهرمانی این رقابت ها را از آن خود کند.

در دیدار رده بندی نیز تیم های اسکن موتور رضایی و کاظم بستنی به مصاف یکدیگر رفتند که  تیم اسکن موتور رضایی موفق شد با شکست دو بر یک تیم حریف خود در جایگاه سوم این رقابت ها قرار بگیرد.

در این مسابقات به تیم اول مبلغ یک میلیون و دویست هزار تومان و تیم دوم ۸۰۰ هزار تومان و به تیم سوم ۶۰۰ هزار تومان به صورت نقدی اهدا شد.

گفتنی است تیم رب قرمز گوهر خراسان به عنوان تیم اخلاق و محمد عطایی به عنوان بهترین بازیکن و سپهر سلامت به عنوان پدیده جوانان این مسابقات انتخاب شدند.

دانشگاه آزاد روی سکوی نخست والیبال زنان

مسابقات والیبال زنان، یادواره مرحوم طیبه سعادت، نیز  با حضور ۱۱ تیم  به صورت دوره ای  به مدت پنج روز در سالن تختی نیشابوربرگزار شد.

در این مسابقات دانشگاه آزاد به عنوان قهرمانی و تیم های مجموعه ورزشی نی سایا و آتش نشانی به مقام های دوم و سوم دست یافتند. به گزارش خیام نامه به تیم اول این مسابقات ۴۰۰هزار تومان و به تیم های دوم و سوم به ترتیب ۳۰۰ و  مبلغ ۲۰۰ هزار تومان به صورت نقدی اهدا شد.

در پایان این مسابقات تیم درود به عنوان تیم اخلاق و شوکت پیرانی به عنوان بهترین بازیکن و نرگس آزاد به عنوان بازیکن اخلاق این دوره از مسابقات انتخاب شدند.

نکته قابل توجه این مسابقات عدم اجازه ورود بانوان به سالن در روز اهدای جوایز  بود که مورد اعتراض بانوان واقع شد. در حالی که طبق برنامه ریزی ها قرار بر این بود که همزمان با فینال والیبال آقایان، جوایز بانوان هم اهدا شود اما در ساعات پایانی اجازه ورود به بانوان داده نشد و قرار بر این شد در روزی دیگر جوایز تیم های قهرمان مسابقات والیبال بانوان به آنان اهدا شود.

فولاد قهرمان مسابقات فوتسال

جام رمضان فوتسال هم با عنوان یادواره شهدای مدافع حرم نیشابور با شرکت ۲۴ تیم در مجموعه ورزشی توانیر برگزار گردید که در پایان چهار تیم به مرحله نهایی راه یافتند.

در دیدار های نیمه نهایی، تیم های « مجتمع فولادخراسان» و «کشاورز» به ترتیب با پیروزی مقابل تیم های «ملی پوشان» و  «ام.دی.اف فلاح» به فینال مسابقات راه پیدا کردند.

در فینال مسابقات فولاد در لحظات پایانی با نتیجه سه بر دو از سد تیم کشاورز گذشت و به عنوان قهرمانی دست یافت و تیم ملی پوشان به مقام سوم رسید. همچنین  «شاهد» به عنوان تیم اخلاق این مسابقات انتخاب شد.

در پایان این مسابقات هم به تیم های اول تا سوم جوایز نقدی اهدا شد.

آقایی رییس هیئت فوتبال نیشابور با اشاره به فاصله گرفتن فوتسال نیشابور با سطح اول کشور گفت: عدم تمرینات مستمر، تدارکات تیمی نامناسب، عدم حضور اسپانسر، ضعف در کار گروهی از مهمترین دلایل ضعف فوتسال نیشابور است.

نکته قابل توجه این مسابقات حضور پرشور علاقه مندان در شب های ماه رمضان بود که طراوت و شادابی خاصی به محیط و فضای برگزاری مسابقات بخشیده بود.

فوتسال جام رمضان شهرستان فیروزه

مسابقات فوتسال جام رمضان یادواره شهدای مدافع حرم شهرستان فیروزه نیز با حضور ۱۷ تیم در چهار گروه از ابتدای ماه مبارک رمضان در سالن پوریای ولی برگزار شد و در روز جمعه  ۱۱ تیرماه در شب فینال این مسابقات تیم شهرداری فیروزه با شکست تیم شهرداری شهر همت آباد مقام قهرمانی  را کسب نمود و تیم های شهرداری شهر همت آباد و قارچ مروارید علی آباد به مقام های دوم و سوم رسیدند. در این دوره از مسابقات تیم شهدای سلیمانی به عنوان تیم اخلاق انتخاب شد. در شب فینال علاقه مندان زیادی از این مسابقات دیدن نمودند که از نکات قابل توجه این بازی ها بود.

همچنین در یک دوره مسابقات والیبال نشسته دوستانه سه جانبه باحضور تیمهای نیشابور ، کاشمر و فیروزه که در محل سالن شهدای دانش آموز فیروزه برگزار شد که تیم نیشابور به مقام اول رسید و تیم های فیروزه و کاشمر دوم و سوم شدند.

این مسابقات با همکاری هیات جانبازان و معلولین فیروزه و جامعه معلولین فیروزه برگزار شد. گفتنی است از این مسابقات  صالحی فرماندار فیروزه و تعدادی از خانواده های جانباران و معلولین دیدن نمودند.

کشتی گیران فیروزه هم بعد از افطار روی تشک رفتند

اولین دوره مسابقات کشتی جام رمضان گرامی داشت شهدای مدافع حرم در سالن مرحوم مهرداد روستای شمس آباد در رده های سنی خردسال نونهال نوجوان وجوانان برگزار شد.

این مسابقات باحضور یکصد و پنجاه کشتی گیر در ۱۰ وزن و در قالب چهار تیم برگزار شدکه درپایان تیم فیروزه مقام اول باشگاه تختی جایگاه دوم و باشگاه عابدی عنوان سوم راکسب کردند.

اسقبال پرشور تماشاچیان از این مسابقات نیز از نکات جالب توجه مسابقات کشتی جام رمضان بود.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.