توقیف مواد غذایی غیرمجاز در مانور سلامت نوروزی

IMG_7303 [جلسات]معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی نیشابور از اجرای مانور آغاز طرح بسیج سلامت نوروزی این دانشکده خبر داد.

دکتر تقوی گفت: به منظور اطلاع رسانی عمومی اجرای برنامه در منطقه تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی نیشابور، مانور بسیج سلامت نوروزی در ساعت ۹:۳۰ روز شنبه مورخ ۹۴٫۱۲٫۰۱ برگزار گردید.

وی افزود: هرسال بانزدیکی بهار و ایام تعطیلات نوروزی فعالیت مراکزتهیه، توزیع، عرضه و فروش موادغذایی، اماکن اقامتی، تفریحی، بازارهای نوروزی، اماکن گردشگری، تاریخی و نظایر آن افزایش می یابد. بنا بر این به منظور حفظ سلامت شهروندان هدفمند کردن نظارت های بهداشتی و تشدید کنترل بر این گونه مراکز واماکن از برنامه های این معاونت می باشد.

دکتر تقوی افزود: در این راستا حفظ وارتقای ایمنی مواد غذایی در سطح عرضه، رتبه بندی گروه رستوران ها از طریق سامانه جامع بازرسی ،رسیدگی به شکایات مردمی (سامانه بهداشت ۱۹۰) و نظارت بر آب آشامیدنی مورد مصرف آحاد مردم،  طرح بسیج سلامت نوروزی اول اسفندماه تا ۱۵ فروردین سال آینده باتحت پوشش قراردادن ۵۸۸۶ مرکز تهیه وتوزیع مواد غذایی و امکنه عمومی  در دستور گروه بهداشت محیط وحرفه ای این معاونت  قراردارد.

معاون بهداشتی دانشکده اهم اقدامات در طول اجرای طرح را انجام بازرسی از کلیه مراکز واماکن حساس در سطح شهرستان، بازرسی کلیه اماکن بین راهی و انجام نمونه برداری مواد غذایی حساس برشمرد.

تقوی در پایان گفت: تعداد ۵ تیم بازرسی و یک تیم نظارتی در مدت اجرای برنامه در ساعات اداری و غیر اداری از مراکز و اماکن تحت پوشش بازدید و در صورت مشاهده تخلف اقدامات قانونی لازم را انجام خواهند داد.

لازم به ذکر است در زمان اجرای مانور بسیج سلامت نوروزی از رستوران ها وکافه قنادی های سطح شهر با حضور نمایندگان ادارات و مسئولین معاونت بهداشتی بازدید شد و در طی این مانور حجم قابل توجهی از مواد غذایی فاقد مشخصات بهداشتی، (از جمله تخم مرغ و….) توقیف گردید.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.