تلاش کنیم نیشابور پایتخت فرهنگی جهان اسلام شود

2 (2)معاون استاندار و فرماندار ویژه نیشابور بر ضرورت تشکیل ستاد ویژه برنامه ریزی و هماهنگی ثبت پایتخت فرهنگی جهان اسلام به نام نیشابور تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نیشابور، غلامحسین مظفری درجلسه شورای فرهنگ عمومی که با حضور امام جمعه واعضای شورا برگزار گردید با اشاره به پیشینه غنی فرهنگی، تاریخی ومذهبی و جایگاه ویژه نیشابور به لحاظ داشتن مشاهیر و مفاخر بزرگ علمی و فرهنگی اظهارکرد: این حق نیشابور است که نیشابور در سال ۲۰۱۶ پایتخت کتاب شود وفرصتی است که کتاب و کتابخوانی در حاشیه قرار نگیرد و باید همه مدیران تلاش کنیم.

مظفری تأکید کرد: همگی باید به دنبال این باشیم که کتابخانه های تخصصی فضل بن شاذان، عطار و خیام راه اندازی شود و از محوریت پایتختی کتاب برای اتفاقات بهتر آینده در شهرستان استفاده کنیم.

نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی نیشابور با اشاره به اینکه  مقرر است در سال ۲۰۱۷ مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام معرفی شود تأکید کرد: با استفاده از این فرصت علاوه بر معرفی ظرفیت و توانمندی های نیشابور در حوزه های مختلف لازم است از هم اکنون نسبت به تشکیل ستاد و کمیته تخصصی فضل بن شاذان و برگزاری جلسات همایش بین المللی اقدام شود.

مظفری با تأکید برلزوم بهره گیری از ظرفیت وتوانمندی های بخش خصوصی درکنار امکانات دستگاه های اجرایی تصریح کرد: توجه و نگاه ویژه مسئولان کشوری درمساعدت وجذب اعتبار به منظور دستیابی به این مهم یک ضرورت است.

امام جمعه نیشابور نیز بیان داشت: نیشابور شهری است که خاستگاه شخصیت های بزرگ  بوده است و فضل بن شاذان از شاخص های برجسته آن است.

وی با اشاره به برگزاری همایش فضل بن شاذان در آذر ماه تاکید کرد: باید تبلیغات درسطح استان و شهرستان در سطح گسترده تری انجام پذیرد و این همایش شروعی برای برگزاری همایش های دیگر در سطح بین المللی باشد .

مقری موذن تأکید کرد: این کار نیازمند به یک جهاد همگانی است و لازم است که همه افراد توان شان را به کار بگیرند و به صحنه بیایند و بیشتر از شرح وظایف عمل کنند.

گفتنی است قرار است همایش بزرگداشت فضل بن شاذان ۲۶ و ۲۷ آذر۹۴ در محل فرهنگسرای سیمرغ با محوریت دانشگاه پیام نور در نیشابور برگزارگردد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.