تغییر همه بخشداری ها در دستور کار هست

فرماندار در جلسه تودیع و معارفه بخشدار مرکزی نیشابور:

تغییر همه بخشداری ها در دستور کار هست

روستاهای ما قبل از اعتبارات نیازمند فکر و ایده هستند

جلسه تودیع و معارفه بخشدار مرکزی با حضور بخشداران، دهیاران و اعضای شورای روستایی، برگزار و احمد بوژمهرانی به عنوان بخشدار مرکزی معرفی شد. در پایان جلسه نیز فرماندار طی گفت و گویی اختصاصی با خبرنگار ما، از نتیجه سفرهای نوروزی وزرا به نیشابور سخن گفت.

در این نشست که روز سه شنبه هجدهم فروردین ماه برگزار شد، فرماندار با ابراز خرسندی از نتیجه به دست آمده در مذاکرات، تلاش برای بهره بردن از شرایط به وجود آمده را ضروری دانست.

مظفری در رابطه با مشکلات بخشداری مرکزی اظهار داشت: بخش مرکزی به دلیل نزدیک بودن به شهر مشکلات بیشتری نیز دارد و این واقعیت تلخی است، توقع مردم نیز تحت تأثیر مسائل شهر است. وی یکی از دلایل انتخاب بخشدار جدید را آشنایی وی به مسائل روستاها و دهیاری ها خواند.

مظفری توقع خود از بخش دار جدید را تدوین برنامه بسیار روشن و مشخص برای حل مسائل این بخش ظرف مدت یک ماه آینده و کمک گرفتن از مردم و سرمایه گذاران برای تأمین اعتبارات و اداره امور اعلام کرد.

به گفته مظفری، وی در دیداری که با معاون وزیر در ایام عید داشت یکی از اصلی ترین موضوعات مطرح شده را پرداختن به مشکلات بخش مرکزی اعلام کرد و افزود: قرار بر این شد که با سفر آقای خندان دل به نیشابور، به طور ویژه به بخش مرکزی بپردازیم.

مظفری تردد بخشدار سابق به روستاها و از نزدیک دیدن مشکلات را یک امتیاز برشمرد اما به گفته وی بازدیدها باید هدفمندتر و راه گشا باشد.

وی با بیان اینکه بسیاری از روستاهای ما قبل از اعتبارات نیازمند فکر و ایده است هستند، افزود: می توان از بسیاری از بزرگانی که در روستاهای نیشابور متولد و بزرگ شده اند و برای تحصیل و کار از نیشابور رفته اند، کمک طلبید و اتاق فکری از اینان تشکیل داد تا برای ادای دینی که به هر حال به زادگاه خود دارند، برای توسعه روستای خود تلاش کنند.

مظفری تصریح کرد: بخش عمده ای از سراج های تهران اصالتا دزقی اند و رئیس اتحادیه سراج های کشور دزقی است، خوشبختانه اینان برگشتند و کارخانه ای در روستای دزق ایجاد کردند و قول داده اند که تا خرداد ماه ۱۰۰ کارگر داشته باشند.

مظفری از تلاش برای تفکیک و کوچک سازی بخش مرکزی خبر داد تا مدیریت آن آسان تر شود.

بخش دار جدید نیز با اشاره به اینکه با اعتبارات اندکی که دولت تزریق می کند تمام مشکلات بخش مرکزی به سرعت قابل حل نخواهد بود و راه آن همدلی و مشارکت مردم است، مردم را محور توسعه خواند و از شوراها و نخبگان و معتمدین در خواست یاری کرد.

بوژمهرانی با بیان اینکه ده یاران به عنوان مدیران اجرایی روستاها نقش پر رنگی دارند افزود: باید بتوانیم زمینه درآمد پایدار برای ده یاری ها و به تبع آن روستاها را فراهم کنیم.

بخشدار سابق ضمن گزارش عملکرد خود در مدت دو سال و هشت ماه مسئولیت ش، از تعداد ده گردشی ها، احداث ساختمان ده یاری، جدول گزاری، آسفالت، ساماندهی آرامستان ها، راه اندازی خانه های بهداشت و تأمین آب شرب روستای فرخک پس از ۳۵ سال، و گاز رسانی آماری ارائه داد. حسن نژاد از روستاهایی که به دلیل عدم داشتن دهیاری، حق شان تضییع شد عذرخواهی کرد. وی از استاندار و معاونین برای جابجایی های صورت گرفته اخیر و توجه به بخش داری ها تشکر کرد و اظهار داشت: در دوره قبل، از هر جایی بخشدار و فرماندار می آوردند! و انگیزه خدمت در مجموعه وزارت کشور از بین رفته بود.

فرماندار در حاشیه نشست به خبرنگار ما در رابطه با سایر تغییرات در بخشداریها گفت: تغییر همه بخشداریها در دستور کار هست و فعلا بخشداری سرولایت را پیشنهاد داده ایم اما بیشتر، بحث جابجایی است.

وی در رابطه با تغییرات در فرمانداری نیز افزود: خوشبختانه در فرمانداری پست ها خالی بوده و گزینه های مان را معرفی کردیم و منتظر پاسخ هستیم.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.