تصویب کمک پنجاه میلیونی به جشنواره سینمای جوان

در جلسه هفتگی شورای شهر عنوان شد:
تصویب کمک پنجاه میلیونی به جشنواره سینمای جوان
انجام تمام تعهدات مالی تا ۳۱ شهریور از سوی شهردار
آزاده مهدیار/ جلسه هفتگی شورای شهر با حضور رئیس اداره ارشاد و بیان درخواست ش، به کارزار بحث های دو سویه و فریادهای گوش خراش برخی از اعضا تبدیل شد و در نهایت اما با تصویب درخواست تعدیل شده عباس کرخی، وضعیت آرام شد.
در این جلسه رئیس اداره ارشاد از برگزاری پنجاه و سومین جشنواره منطقه ای سینمای جوان با نام بینالود از ۲۴ لغایت ۲۷ شهریور در نیشابور خبر داد و با بیان اینکه رئیس سازمان سینمایی کشور قول اکران فیلم های جشنواره فجر و ایجاد «شهرک سینمایی» در نیشابور را به ما داده است، تصریح کرد: با توجه به موافقت شهردار با پرداخت هزینه پذیرایی از عکاسان و فیلم سازان در نیشابور، مصوبه شما به معنای حمایت از حضور ۹ استان در نیشابور و عواید بعدی آن است. کرخی از حامیان مالی این پروژه نیز خبر داد و در عین حال کمک صد میلیون تومان از سوی شهرداری به این جشنواره را درخواست کرد.
پس از رفتن کرخی از صحن علنی شریعتمدار به عنوان مخالف با بیان اینکه برگزاری جشنواره و سمینار که هنر نیست! افزود: به هر کس بگویید جشنواره برگزار کن پول رفت و برگشت و اسکان و نهار را می دهیم، همین فردا برگزار می کند!
وی ادامه داد: تا به حال چقدر «سمینهار» و «سمیشام» داشته ایم که دست آوردی هم نداشته است مثل همایش آب که فقط هزینه داشت؟!، اگر کاری برای شهر انجام می دهند و از شهرداری می خواهند نخودی هم در این آش بیندازد مشکل نیست ولی پرداخت صد میلیون تومان برای یک کار کشوری باید از سوی اعتبارات ملی تأمین شود.
هوشمند نیز که زمانی برای پرداخت هزینه جشنواره به قول خود ارزشی «فیلم عمار»، فریادها سر داده بود تا تصویب شد، حال با بیان اینکه کارهای هنری با فرهنگی متفاوت است! از ۴۷۵ میلیون تومان بدهی سازمان فرهنگی گفت و ادامه داد: جشنواره ها باید در مقوله نیشابور باشد و الا کار کشوری بودجه کشوری می خواهد.
شاملی اما در جایگاه موافق با اشاره به اینکه ما همیشه از توسعه نیشابور می گوییم ولی وقت عمل می لنگیم، اظهار کرد: از قِبَل این جشنواره عوایدی هم به نیشابور می رسد مثلا اگر سینماگران به نیشابور بیایند و نمک گیر شوند، می توانیم برای احداث شهرک سینمایی کمک بگیریم. وی با بیان اینکه حتما شهردار بودجه آن را در خود دیده است که معرفی کرده، افزود: گاهی یک تخفیف ۵۰ میلیون تومانی را به راحتی به یک نفر می دهیم، حال این موضوع که برای کل شهر سودمند است را نیز باید حمایت کنیم.
صادقی نیز به عنوان موافق بیان کرد: در مراسم افتتاحیه سینما فیروزه، فرماندار خودمان این درخواست را از معاون سینمایی داشت، حال که موافقت شده باید از این فرصت استفاده کرد.
صائب نیا نیز با بیان اینکه هنر زیر مجموعه ای از کار فرهنگی است، از این درخواست استقبال کرد اما خواستار تعدیل مبلغ کمکی شد و رئیس شورا نیز پیشنهاد موافقت با کمک ۵۰ میلیونی را مطرح کرد.
در ادامه فریاد شریعتمدار که معمولا برای متقاعد کردن بقیه از آن استفاده می کند و اکثر مواقع هم نتیجه نمی گیرد مبنی بر اینکه مردم در لجن زندگی می کنند آن وقت می خواهید این قدر پول بدهید به جشنواره؟! به همراه فریادهای مکرر هوشمند نتیجه نداد و نظر کمیسیون مبنی بر کمک تا سقف پنجاه میلیون تومان به این جشنواره تصویب شد.
در ادامه جلسه ضمن چندین مصوبه معمول برخی درخواست های شهروندان به دلیل قول شهرداری بر انجام تمام تعهدات مالی تا ۳۱ شهریور، به بعد موکول شد و نیز به شهرداری پیشنهاد شد لایحه ای جامع در خصوص حمایت از مددجویان بهزیستی، کمیته امداد، خانواده های زندانیان و مواردی از این دست به شورا ارسال کند تا از حجم درخواست های این چنینی به شورا کاسته شود.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.