تشکیل شورای هماهنگی مراکز علمی و دانشگاهی نیشابور ضرورت دارد

با هدف رفع ناهماهنگی و موازی کاری:

تشکیل شورای هماهنگی مراکز علمی و دانشگاهی نیشابور ضرورت داردالهام الماسیان/ تشکیل شورای هماهنگی مراکز علمی و دانشگاهی نیشابور از دوباره کاری، موازی کاری و هدر رفتن اعتبارات جلوگیری می کند.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی نیشابور در میزگرد نیشابور و توسعه دانشگاه ها و مراکز علمی که در هفته فرهنگی نیشابور برگزار شد، ضمن بیان پیشنهاداتی برای اجرایی شدن موضوع توسعه علمی و فرهنگی نیشابور گفت: ما نباید در سال منتظر باشیم تا در همایش ها با روسای دانشگاه ها و اعضای هیئت علمی آنجا بنشینیم و تبادل نظر کنیم، بلکه باید در سال چند بار دور هم بنشینیم با هم دیگر هماهنگی بکنیم برای آینده نیشابور برنامه ریزی بکنیم! دوباره کاری نکنیم و موازی کاری نکنیم پول هایمان را هدر ندهیم.

دکتر محسن عظیمی نژاد افزود: ما نیازمند راه اندازی یک مرکز نشر علمی هستیم، اگر می خواهیم به سمت توسعه علمی حرکت کنیم باید مرکز نشر علمی داشته باشیم، ما به سهم خودمان در علوم پزشکی الان یک نشریه فارسی زبان داریم و مقدمات راه اندازی یک نشریه انگلیسی زبان را نیز داریم انجام می دهیم.

عضو هیئت نظارت مرکزی سازمان آموزش فنی و حرفه ای تهران نیز در یادداشتی به خیام نامه با اشاره به سبقه علمی و دانشگاهی نیشابور کهن بیان داشت: من دوران تحصیلی ابتدایی و متوسطه خود را در این شهر به اتمام رساندم و همواره شاهد بودم که آرزوی همشهریان، داشتن دانشگاهی درخور نیشابور بوده تا فرزندان این شهر بتوانند در کنار خانواده خود به ادامه تحصیل بپردازند.

علیرضا معظمی افزود: لکن اکنون که به حول و قوه الهی چندین دانشگاه و موسسه آموزش عالی در این شهر ایجاد گردیده، به دلیل عدم وجود یک شورای هماهنگی بین دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، شاهد ناهماهنگی هایی در این عرصه می باشیم که مشکلاتی را به وجود آورده است.

وی که ریاست مرکز آموزش عالی سبحان نیشابور را نیز عهده دار است، برخی از معایب عدم وجود شورای هماهنگی را ایجاد رشته های موازی و اضافه بر نیاز و اتلاف سرمایه، رقابت ناسالم و تخریبی،عدم شناخت نیازهای شهر در بومی سازی تحصیلات عالیه و استفاده از هزینه های موازی بیت المال جهت ساخت امکانات فنی و آموزشی مشابه عنوان کرد.

معظمی که سابقه معاونت دانشگاه آزاد اسلامی مشهد و رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما را در کارنامه خود دارد، تصریح کرد: از مزایای تشکیل این شورا می توان به ایجاد هماهنگی در جهت توسعه رشته های مورد نیاز شهر، جلوگیری از ایجاد رشته های موازی و غیر ضروری، ارتقاء کیفی و کمی آموزش عالی، بررسی کمبودها از نظر کیفی و کمی و اطلاع رسانی به مسئولین شهر در جهت کمک به توسعه، هماهنگی در جهت نحوه تبلیغات مشترک، بهره گیری از اساتید مجرب دانشگاهی، استفاده بهینه از امکانات مراکز آموزشی و نیز جلوگیری از هزینه های مازاد موازی و استفاده از آن در جهت ساخت امکانات آموزشی اشاره نمود.

وی در پایان از روسای سایر دانشگاهها و موسسات آموزش عالی نیشابور و فرمانداری نیشابور خواست در این راستا اقدامات لازم را انجام دهند.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.