تشویق نونهالان نیشابور به ورزش: «در حد تیم ملی»!

درخشش شناگران نیشابوری و بی اعتنایی اداره ورزش

تیم ملی شنای نونهالان جمهوری اسلامی که در مساباقت جام کودک که در ترکیه برگزار شده بود در مجموع به مقام سوم جهان دست پیدا کرد.

در این مسابقات که در شهر قونیه برگزار شده بود و آسیایی اروپایی است، ۲۳ کشور شرکت کرده بودند و تیم ملی نونهالان ایران با ۴ اصفهانی و ۱ تهرانی و ۳ خراسانی، که دو نفر آن ها نونهالان مستعد نیشابوری بودند، در این مسابقات شرکت کرده بود.

ضمنا در این دوره از مسابقات جام کودک، تنها مدال طلای ایران را «محمد قائمی»، شناتگر همشهری مان به دست آورد و بقیه ی کاروان به نقره و برنز اکتفا کردند. محمد قائمی در ماده ۵۰ متر کرال پشت و ۱۰۰ متر کرال پشت دو طلا را برای کاروان ایران به ارمغان آورد. حسن صدیقی نیز در ماده پروانه به مقام چهارم بسنده کرد.

این را هم اضافه کنیم که تمام کارهای مربوط به آموزش شناگران توسط مربیان آموزش و پرورش بوده و اداره ورزش و جوانان قدم خاصی برای این عزیزان برنداشته است. در صورتی که علی القاعده می بایست تمام امور ورزشکاران شرکت کننده در مسابقات آزاد را اداره ورزش شهر انجام می داد.

جای تاسف بیش تر این که در مراسم استقبال از این عزیزان فقط چند نفر از خانواده های شان حاضر بوده و برای اداره اهمیت نداشته که دو نونهال بهترین عنوان های جهانی را آورده اند. تشویق به ورزش برای نوجوانان و نونهالان مان، «در حد تیم ملی»!

سید مسعود موسوی تبار

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.