تخریب های هدفمند یا انتقادهایی به حق با طرح پاره ای تخلف ها و اتهامات در جلسه رسمی شورا

از دریافتی های رئیس شورا و برخی مدیران شهرداری تا پاداش های هنگفت و اضافه کاری های انجام نشده

 

احسان سلیمانی / نخستین جلسه رسمی شورای شهر بعد از تعطیلات نوروز با حاشیه ها و ابهاماتی همراه بود.

در این جلسه موضوع پاداش سالانه محمد کاظم صادقی رئیس شورا، مدیر و معاون مالی شهرداری و نیز معاون حقوقی وی مطرح و مورد بحث قرار گرفت.

دریافتی همزمان کاظم صادقی هم از شهرداری و هم از شورای شهر و موضوع حکم مأمور به خدمتی وی یکی از موارد بحث برانگیز بود. همچنین به ۲۰ میلیون تومان ودیعه مَسکنی که در نزد وی بوده اشاره شد که صادقی در پاسخ اظهار داشت: ۱۵ میلیون را برگردانده و ۵ میلیون دیگر را برای بعد از انجام حسابرسی نگه داشته است.

اما برخی اعضا به دیربازگرداندن پول در ماه های آخر سال گذشته و نیز به پاداش سالانه ۳ میلیون تومانی که بهار امسال از سوی شهرداری به حساب وی واریز شده، معترض بودند که صادقی گفت: این مبلغ را به حساب شهرداری بازگردانده است.

سپس یکی از اعضا عنوان کرد که این مبلغ ۵ فروردین برای شما واریز شده و تا دو روز قبل از این جلسه که به شما گفتیم لیست ها را گرفته ایم و در جلسه این هفته مطرح می کنیم، پول را برنگردانید. چرا زودتر این کار را نکردید؟

صادقی نیز در پاسخ به مسائلی چون خراب بودن گوشی و پاره ای مشکلات بانکی اشاره نمود.

در نهایت برخی اعضا پاسخ را قانع کننده ندانسته و معترض بودند که چرا وی هم اضافه کار می گیرد و هم از شورا حق الجلسات دریافت می کند.

جدا از درست بودن یا نبودن این اعتراض ها، انگیزه ای که در پس طرح این موضوع با توجه به تلاش چند ماهه برخی اعضای شورا برای تغییر در هیئت رئیسه شورا صورت می گرفته، نهفته است؛ خود جای تأمل و بحث دارد.

در ادامه جلسه به عدم تغییر مدیران بخش مالی شهرداری بعد از گذشت ماه ها از شروع به کار شورای چهارم اعتراض شد. گفتنی است: در ابتدای شروع به کار شورا اعضای شورا یکی از موارد مد نظر خود را برای ادامه کار زرندی، تغییر برخی معاونین و مدیرانی دانستند، که عملکردشان با انتقاداتی همراه بوده و سال ها بر مسند خود ثابت بوده اند.

لازم به ذکر است: در روزهای اخیر دکتر معقول یکی از اساتید حسابداری دانشگاه آزاد به عنوان معاون اقتصادی شهردار منصوب شده که حوزه کاری وی متفاوت با معاون اداری مالی می باشد.

در بخش دیگری از جلسه یکی از اعضا که البته عملکرد خود وی با انتقادهای فراوانی همراه است، به طرح پاره ای اتهامات و تخلف ها در بدنه شهرداری پرداخت که البته نیاز به بررسی بیشتر دارد.

انتقاد از کم کاری مدیر و پرسنل برخی از سازمان ها و عدم حضور کافی در محل کار به همراه مأموریت های بسیار زیاد پرسنل، پاداش ها و حق الزحمه های هنگفت، حق الجلسه و حق الزحمه به برخی کارکنان و پرداخت اضافه کاری های انجام نشده و مواردی از این دست، از جمله موارد مطرح شده در این جلسه بود.

یکی دیگر از موضوعات مورد انتقاد در جلسه شورا این بود که چرا ۷ نفر از مدیران شهرداری مجموعاً مبلغ هنگفتی حق الزحمه عمرانی و وصول چک های برگشتی دریافت کرده اند و چرا برخی افراد به بهانه عضویت در شورای سازمان وهیأت مدیره سازمان های تابعه شهرداری پاداش های دریافت کرده اند و همچنین کارکنانی که در بدنه شهرداری نیستند ۳ میلیون تومان پاداش علاوه بر حقوق و عیدی اشان دریافت کرده اند.

در ادامه یک عضو شورا در حالی که انتقادش به خود اعضای شورا نیز بر می گردد، از تخلفات ساختمانی برخی مدیران و کارکنان شهرداری انتقاد کرد که با امید به سوء استفاده از واسطه گری در تلاش اند از بخشودگی بخش زیادی از جرایم و تخفیف های قابل توجه برخوردار شوند.

رئیس شورا پس از طرح مسائل فوق اظهار داشت: گرچه ما با این روش ها مخالف هستیم، اما لازم است موارد مطرح شده را به صورت مکتوب به مدیران شهرداری بدهیم و با دعوت از آ نها، به ایشان فرصت دفاع و توضیح بدهیم.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.