تجمع سکوت فرهنگیان!؟

تجمع سکوت فرهنگیان!؟

« اعتراض ما سیاسی نیست ؛ تنها یک حرکت صنفی است»

تجمع صنفی گروهی از فرهنگیان نیشابور در محوطه ی آموزش و پرورش نیشابور بدون هیچ گونه شعار و یا حرکت خلاف قوانین نظام، درصبح روز پنج شنبه ۲۷فروردین ۹۴ در اعتراض به وجود تبعیض فرهنگیان با سایر نهادهای دولتی و اعتراض به رسانه ای شدن افزایش حقوق معلمین برگزارشد. تبعیض‌های موجود در سیستم آموزشی کشور و همچنین اجرا نشدن قانون خدمات کشوری که منجر به تبعیض‌های گسترده بین فرهنگیان و کارکنان دولت شده است از دلایل اصلی این تجمع بود.

یکی از فرهنگیان حاضر در این تجمع می گوید: ما تنها خواهان رفع تبعیض بین کارمندان آموزش و پرورش با سایر ارگان های دولتی هستیم، اعتراض ما ابدا سیاسی نیست بلکه تنها یک تجمع صنفی است.چندین سال است که این تبعیضات وجود دارد و با اقدامات قبلی به نتیجه نرسیده و امروز با تجمع سکوت قصد داریم تا اعتراضمان را به خاطر وجود این تبعیضات و رسانه ای شدن وعده هایی که عملی نمی شود به گوش دولت برسانیم.

فرهنگی بازنشسته ای هم که در جمع حضور داشت معتقد بود: ارزش و شان معلم در جامعه کم شده است مخصوصا با رسانه ای کردن این وعده و وعیدهایی که می دهند و عملی نمی شود.ما تنها می خواهیم حقوق معلم مناسب شان و منزلت آنها باشد.می خواهیم تبعیض ها رفع شود و از وزیر می خواهیم با مصاحبه های خود مردم را در مقابل فرهنگیان قرار ندهند.

یکی از فرهنگیان هم با اشاره به اینکه تجمع ما به این دلیل نیست که در سالهای اخیر معلمین از وضعیتشان راضی بوده اند و دم نمی زده اند و الان مشکل دار شده اند، بلکه به این دلیل است که الان فضا بازتر شده است و ما می توانیم امیدوار باشیم که صدایمان به گوش مسئولان خواهد رسید.

قوامی نژاد هم در بین فرهنگیان حضور یافت و گفت: من هم مانند شما فرهنگی هستم و با مشکلاتی که می گویید نا آشنا نیستم ، همراه و حامی و هم صدا با شما هستم ومنعکس کننده این خواسته های شما نیز هستم .وی در پاسخ به این سوال خبرنگار ما که چه اقداماتی برای خواسته های همکارانتان انجام داده اید گفت:ما با تشکیل کارگروه ها و برنامه ریزی ها به بررسی مشکلات فرهنگیان می پردازیم تا مشکلات خردتر شود و معتقدیم که ظلم به معلم و پایین آمدن شان معلم مساوی است با پایین آمدن شان کل جامعه که در این صورت جامعه رشد نخواهد کرد.

وی درپایان خاطر نشان کرد که این حضور فرهنگیان را به فال نیک می گیریم و حامی اشان هستیم تا بدانند انسجام در بین فرهنگیان وجود دارد و همه یک گروه هستند.

از جمله حواشی این تجمع؛ اعتراض به انتخاب نمایندگان معلمین به صورت انتصابی و نه انتخابی بود که با تکذیب همان نمایندگان و قوامی نژاد روبرو شد. همچنین جستجوی حراست این اداره در بین معلمین برای شناسایی معلمین ا اعتراض مواجه شدکه رییس این اداره با قول این که هیچ مشکلی برای کسی پیش نخواهد آمد و این کار صرفا به خاطر این بوده که شخصی غیر فرهنگی در آن تجمع وجود نداشته باشد .این تجمع با گرفتن عکسی دسته جمعی با حضور قوامی نژاد پایان یافت.

تهیه شده توسط :الهام صادقی

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.