تب نزاع های جمعی هم چنان بالاست!؟

۱۵مجروح!۱۵بازداشتی!نتیجه ی نزاع مسلحانه

با حضور به موقع پلیس شهرستان نیشابور نزاع دسته جمعی خاتمه یافت.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور در تشریح این خبر گفت: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰مبنی بر وقوع یک فقره نزاع دسته جمعی در یکی از روستاهای بخش مرکزی نیشابور، بلافاصله دو اکیپ از یگان امداد و دو اکیپ از ماموران انتظامی کلانتری ۱۳جمهوری جهت بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

سرهنگ سید حسن حسینی افزود: با بررسی های به عمل آمده در محل مشخص شد، حدود ۲۰نفر از اهالی روستا با اهالی یکی دیگر از روستاهای مجاور به علت اختلافات قبلی با استفاده از اسلحه شکاری و اسلحه سرد با یکدیگر درگیر و موجب برهم زدن نظم محله و رعب و وحشت اهالی شده اند.

ماموران با استفاده از قانون بکارگیری سلاح برای متفرق کردن افراد و پیشگیری از افزایش دامنه نزاع اقدام به شلیک تیر هوایی کردند و به نزاع خاتمه دادند.

وی خاطر نشان کرد: در این نزاع دسته جمعی۱۵ نفر مصدوم شدند که برای مداوا به مراکز درمانی منتقل شدند.

سرهنگ حسینی با اشاره به کشف یک قبضه سلاح شکاری و چند قبضه سلاح سرد و همچنین عامل تیراندازی تصریح کرد: در این رابطه ۱۵نفر از عاملان نزاع دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

انفجار در زیرزمین یک کارگاه نقاشی چوب دو مصدوم بر جای گذاشت

استفاده از زیرزمین منزل مسکونی به عنوان کارگاه نقاشی چوب موجب انفجار و آتش سوزی شد

زن و شوهری که در زیر زمین منزل خود کارگاه رنگ کاری مبلمان و لوازم چوبی دایر کرده بودند به علت رعایت نکردن نکات ایمنی در اثر انفجار و آتش سوزی از ناحیه دست و پا دچار سوختگی شدند.

با اعلام این حادثه به سامانه ۱۲۵ ستاد فرماندهی آتش نشانی نیشابور دو تیم از آتش نشانان به محل اعزام شدند و با استفاده از آب و کف آتش را خاموش کردند .

در این آتش سوزی مقداری از لوازم چوبی و ابزار ایشان خسارت دید . علت آتش سوزی در دست بررسی است ولی احتمالا استفاده از مواد سریع الاشتعال مانند تینر و بنزین در فضای بسته زیر زمین و متصاعد شدن بخار آن با جرقه ای موجب انفجار و آتش سوزی شده است .

همشهریان عزیز توجه داشته باشند که استفاده از زیرزمین و فضاهای کوچک و بسته؛ بدون رعایت کردن اصول ایمنی برای کارگاه هایی از این قبیل بسیار خطر ناک و حادثه ساز است .

دو کشته حاصل بی احتیاطی راکب موتورسیکلت

واژگونی یک دستگاه موتورسیکلت در بخش زبرخان شهرستان نیشابور خراسان رضوی دو کشته و یک زخمی بر جای گذاشت.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور با اعلام این خبر گفت: صبح روز گذشته خبری مبنی بر تصادف جرحی در کیلومتر ۲۵ محور نیشابور به مشهد به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مخابره و تیمی از پاسگاه انتظامی قدمگاه به همراه عوامل پلیس راه برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

در بررسی های به عمل آمده در محل مشخص شد یک دستگاه موتورسیکلت به راکبی جوانی ۲۳ ساله به نام علی به همراه دو دوست ۲۰ و ۲۲ ساله اش به نام بیژن و حسین حین رانندگی از جاده منحرف و واژگون شده است.

سرهنگ سید حسن حسینی افزود: در این سانحه متاسفانه راکب موتورسیکلت و یکی از سرنشینان به نام بیژن به علت شدت حادثه در دم فوت و سرنشین دیگر مصدوم و توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شد.

وی تصریح کرد: کارشناسان پلیس راه علت اصلی حادثه را عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه و عدم توجه به جلو توسط راکب موتورسیکلت عنوان کرده است.

۱۰ قطعه شی عتیقه در نیشابور کشف شد

فرمانده انتظامی نیشابور گفت: ۱۰ قطعه شی عتیقه از مخفیگاه یک قاچاقچی در این شهرستان کشف و ضبط شد.

سرهنگ سید حسن حسینی افزود: ماموران دایره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی نیشابور در بازرسی از مخفیگاه این متهم ۱۰ قطعه اشیاء عتیقه شامل قوری سنگی، پنج نسخه کتاب خطی قدیمی و کاسه های سفالی کشف کردند.

وی افزود: این اشیاء برای انجام مراحل کارشناسی به اداره میراث فرهنگی نیشابور تحویل داده شد.

اجرای حکم شلاق در ملاء عام در دررود

جرم؛ حدود ۵ میلیون تومان سرقت

روز سه شنبه ۲۵ فروردین سال جاری جوانی حدود ۲۵ ساله در یکی از شهرهای زبرخان؛ متهم به چند فقره سرقت ازجمله: یک عدد چاقو ، دو عدد قفل ، پانصد عدد گردو ، یک عدد سیم کارت اعتباری ، مقداری پول و … با حکم قاضیدادگاه بخش زبرخان و تایید تجدید نظر استان، به ۷۴ ضربه شلاق در ملاء عام ،چهار سال و نیم زندان و دو سال تبعید به شهر سراب در آذربایجان شرقی محکوم گردیده بود، اجرای حکم شد . این حکم در ساعت ده ونیم صبح در حالی به اجرا در آمدکه در هنگام اجرای حکم، جمعیت اندکی گرد آمده بودند.بر اساس اخبار دریافتی برخی از افراد حاضر از حکم صادره دچار تعجب شده و نسبت به آن معترض بودندتا آن جا که دو نفر نیز بطور موقت بازداشت شدند.

هر چند اجرای حکم قضایی به عنوان فصل الخطاب از جانب افراد باید پذیرفته شود و در آن شک و شبهه ای نیست امابه نظر می رسد با توجه به کوچک بودن محیط و پیامدهای حاد جانبی اجرای این احکام در ملا عام و تاثیرات گاه مخرب آن؛ باید تدبیری اندیشیده شود تا ضمن برآورده شدن اهداف تنبیهی قانونگذار،حواشی و تاثیرات حاد این گونه احکام بر خانواده و اطرافیان متهمین سبب ایجاد معضلات بعدی نشود.به عنوان مثال تنش های ایجاد شده در نتیجه ی پی گیری و سپس اجرای این حکم؛ سبب وارد آمدن آسیب های جدی به مادر و سایر اعضای خانواده شده است که خود جنبه های تنبیهی حکم را افزایش داده است.

محموله پودرهای تهیه شکلات به مصرف شکلات نرسید

پلیس آگاهی شهرستان نیشابور کامیونت حامل پودرهای تهیه شکلات را قبل از مصرف توقیف کرد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور با اعلام این خبر گفت: یکی از تیم های پلیس آگاهی این فرماندهی در راستای مبارزه با قاچاق کالا و جلوگیری از هدر رفتن سرمایه های ملی، حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیونت در ورودی شهر نیشابور مشکوک و بلافاصله آن را متوقف کردند.

سرهنگ سید حسن حسینی افزود: ماموران در بازرسی دقیق از این خودرو مقدار ۶۲۰ کیلوگرم پودر قاچاق و فاقد مدارک گمرکی لازم که در تهیه شکلات از آن استفاده می شد کشف کردند.

وی با اشاره توقیف خودرو کامیونت خاطرنشان کرد: ارزش تقریبی این محموله ۵۱۱ میلیون ریال برآورد شده است.

تصادف سمند با پراید ۸ مصدوم بجا گذاشت

کارشناس ستاد هدایت عملیات بحران و کمیته پدافند غیر عامل دانشکده علوم پزشکی نیشابور از تصادف سمند با ­پراید­­­­­ در محور نیشابور به سبزوار خبر داد

مصطفی افشار نیک در گفت وگو با خبر نگار وب دا گفت : این حادثه ساعت ۱۴ روز جمعه ۲۸/۱/۱۳۹۴ اتفاق افتاد و سریعا دو دستگاه آمبولانس پایگاه های حسن آباد(عطار) و هلال احمر به محل اعزام شدند

وی افزود پرسنل اورژانس ۱۱۵ پس از اعزام به محل مشاهده نمودند که یک دستگاه سمند به شدت با یک پراید برخورد نموده است و هشت نفر در این حادثه دچار جراحات مختلف شده بودند

افشار اضافه کرد: سریعا اقدامات اولیه شامل پانسمان ، کنترل خونریزی و ثابت سازی شکستگی ها در محل انجام شد و سه مصدوم در محل درمان شدند و سایر مصدومین به بیمارستان ۲۲ بهمن و حکیم منتقل شدند

افشار در پایان ضمن تشکر از همکاری پرسنل اورژانس حکیم و ۲۲ بهمن با ستاد بحران دانشکده ، به رانندگان محترم توصیه نمود در جاده های خلوت با سرعت مطمئنه حرکت نمایند

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.