تب داغ فلافل در نیشابور و دانستنی های لازم

فلافل-ویدئو-در مصاحبه با سرآشپز سلف سرویس «نوش جان» مطرح شد:

این روزها در نقاط مختلفی از شهر نیشابور با سالن های فروش فلافل، این گلوله سرخ شده برآمده از کشور لبنان، مواجهیم که جمعی از شهروندان در حال تدارک ساندویچ برای خانواده شان هستند. از این رو با سجاد گاراژیان، سرآشپز سلف سرویس «نوش جان» به عنوان سلف ساندویچ بزرگ نیشابور واقع در ابتدای بلوار جمهوری اسلامی، به گفتگو نشستیم.

او در ابتدا از این رویکرد جدید مردم به نیکی یاد کرد و اقبال به غذای سالم فلافل را گام مهمی در دور شدن از گوشت های صنعتی فرآوری شده نظیر کالباس و سوسیس و… برشمرد که باید ارزش این شناخت عمومی را دانست.

وی، که به گفته خودش آموزش های لازم در این زمینه را از آشپزهای مطرح لبنانی فراگرفته، تاکید کرد: در پخت فلافل چند نکته بسیار مهم است. به دلیل حساسیت در پخت فلافل به هیچ وجه نباید از دستگاه های اتوماتیک قالب زنی استفاده شود. زیرا این دستگاه ها به دلیل ایجاد یک قالب بزرگ و غیراستاندارد، باعث خام ماندن (پخت ظاهری) غذا و نیز جذب بیشتر روغن به غذا می شود که این مسئله با استاندارد های موجود بهداشتی مغایر است.

وی با تاکید بر اینکه در هیچ یک از فلافل های با شهرت جهانی در کشور لبنان، استفاده از چنین دستگاهی را ندیده است، افزود: اساسا فلافل جزء گروه فست فودها نیست. نکته مهم دیگر، توجه مشتریان به اصول بهداشتی، به خصوص استفاده از دستکش یک بار مصرف، هنگام چیدن ساندویچ است که ما این موضوع را اولین بار در مجموعه سلف ساندویچ «نوش جان» مورد تاکید قرار دادیم.

وی اضافه کرد: در تهیه این گلوله سرخ شده، از نخود و سبزیجات و چندین نمونه ادویه به عنوان مواد اصلی استفاده می شود که همگی کاملا سالم و طبیعی هستند.  البته در سلف سرویس نوش جان ۳ مدل خاص از این  ادویه ها  از کشور هندوستان خریداری می شود. همچنین از مشاوره غیرحضوری «تایسین کول» جهت ارتقای خدماتی که به مشتریان ارائه می شود استفاده شده است.

وی در پایان از عموم مردم دعوت کرد این غذای سالم را از این مجموعه، واقع در ابتدای بلوار جمهموری اسلامی، سلف سرویس نوش جان تهیه نمایند.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.