تبلیغات زودهنگام آقای نماینده نتیجه عکس داد!

ما معلمان «ساده» نیستیم!

اگر واقعا به فکر ما هستید، بعد از انتخابات پی گیر مشکلاتمان باشید نه در آستانه ی انتخابات

تا همین چند سال قبل ، معمول بود هرکجا مراسمی بود، یک نماینده شهرمان حضور پررنگ تری داشت به ویژه بسیاری از برنامه های برخی ادارات هم مستقیم و یا غیر مستقیم به فضایی تبلیغاتی برای وی تبدیل می شد، اما دو سه سال اخیر اوضاع به مرور به سود نماینده دیگر چرخیده است و این روزها در بسیاری برنامه ها و مراسم که بعضا توسط ادارات دولتی برگزار می شود، حضور مروی پررنگ تر است. در گذشته اغلب مدیران ادارات آن یکی نماینده را در مراسم همراهی می کردند و این روزها این یکی نماینده را و بیم آن می رود که با حضور نامزدهای احتمالی و مطرح برای مجلس در مراسم مختلف، احتمال بهره برداری از برنامه ها و امکانات دولتی به سود فردی خاص، موجب بی عدالتی در انتخابات شود. به راستی اگر برخی از این برنامه ها با اهداف پنهان انتخاباتی نیست، چرا فقط یک نماینده حضور دارد، البته این به معنی دفاع از یک نماینده نیست، بلکه این روند انتقادی به هر دو نماینده شهرمان است.

در آستانه انتخابات مجلس و در ادامه نشست های مختلف علی مروی با گروه های مختلف که اغلب به میزبانی و یا در پوشش مؤسسه فرهنگ شهر( بخوانید ستاد انتخاباتی زودهنگام مروی) برگزار می شود، شنبه هفته گذشته این مؤسسه مراسم تجلیل از فرهنگیان بازنشسته را برگزار کرد اما روند اتفاقات به شکلی پیش رفت که چندان مطلوب برگزار کنندگان نبود.

در ابتدای ورود شاهد نظم خوب عوامل اجرای برنامه بودیم. عوامل اجرایی مؤسسه با هندزفری بیسیم که در گوش داشتند با یکدیگر در ارتباط بودند و مانند مأموران امنیتی یکدیگر را با کد صدا می زدند.

سردار قاجاریان نیز مانند مراسم قبلی مؤسسه فرهنگ شهر در مراسم حاضر بود. دوربین صدا و سیما نیز که پس از تغییر مدیر آن، که فرد مطلوب آقای نماینده در آن مشغول به کار شده، در تمام برنامه های مربوط به مروی حضور پرشور و فعالی دارد.

یکی از اشکالات برنامه اجرای نمایش طنزی تکراری و چند لطیفه نامناسب بود که تناسبی با شأن و جایگاه فرهنگیان بازنشسته نداشت و حتی ظاهرا در مقطعی به آزرده خاطر شدن برخی مهمانان انجامید.

عربخانی معاون هماهنگی آموزش و پرورش به جای قوامی نژاد به مراسم آمد که برخی فرهنگیان این حرکت وی را حرکتی انتخاباتی به سود مروی دانسته و مورد اعتراض قرار دادند، ولی خود این موضع را تکذیب کرد.

یکی از بازنشستگان فرهنگی در سالن ورودی فرهنگسرا، معلمان را به امضای طوماری در خصوص مشکلات فرهنگیان خطاب به رئیس جمهور فرا خواند و در عین حال تأکید داشت این کار وی ارتباطی به مراسم مروی ندارد و تنها از میهمانان مراسم است و نمی خواهد به تیم مروی منتسب شود.

نماینده نیشابور در این مراسم طی سخنانی با بیان خاطره ای از اولین سال تدریس اش، روز معلم را تبریک گفت. مروی در ادامه به مشکل راه های کشور و پیگیری نمایندگان برای رفع مشکل قیر اشاره کرد و در خصوص اهمیت توجه به بحران آب و کارهای صورت گرفته در مجلس برای اختصاص بودجه به این بخش را بیان کرد. سپس به بهای نفت در زمان های نگارش، تحویل و تصویب بودجه و روند کاهش آن اشاره کرد و در خصوص رسیدگی به مشکلات برق و گاز و قیرسخن گفت.

وی که خود عضو کمیسیون انرژی مجلس و معاون اسبق وزارت نفت می باشد از تک محصولی بودن کشور و اتکا به نفت انتقاد کرد و گفت تا کنون هیچ برنامه و اقدامی برای رفع این موضوع صورت نگرفته است.

مروی موضوع مذاکرات هسته ای را مطرح کرد و ضمن اشاره به مشکلات ایجاد شده توسط طالبان و داعش و همچنین اتفاقات یمن و سوریه، حضور به موقع جمهوری اسلامی را در این وقایع کمک بزرگی برای این کشورها دانست و گفت: از خدمات جمهوری اسلامی همین بس که اجازه نداد، داعش بر عراق و سوریه مسلط شود.

در مجموع نماینده شهرمان در مراسم تجلیل از معلمان بازنشسته که در حاشیه آن فرهنگیان در حال امضای طوماری برای انتقال مشکلات خود به مسئولین بودند، از همه چیز سخن گفت ولی جز چند جمله ای را به پیگیری مشکلات این قشر اختصاص نداد.

در انتهای صحبت های مروی یکی از خانم های حاضر در مراسم یادداشتی به مروی داد ، اما مروی پس از گرفتن نامه و نگاهی به آن، پاسخی به آن نداد. در همین حال خانم دیگری بلند شد و خطاب به مروی گفت: من از سیاست چیزی نمی دانم. لطف کنید به مشکلات ما رسیدگی کنید. چرا باید نهادهای درآمدزا حقوق بیشتری به پرسنل خود بدهند اما آموزش و پرورش که درآمد زا نیست حقوق کمتری بدهد. پیشنهاد می کنم همه درآمدهای دولت یک جا شده و به صورت عادلانه توزیع شود.

برخورد عوامل برنامه با این دو خانم که سعی داشتند مانع ادامه اعتراض آن ها شوند ناراحتی عده ای را به همراه داشت و فضای مراسم را تغییر داد.

فیلم بردار و عکاسهای مراسم با کاور مؤسسه فرهنگ شهر و همچنین با گوشی موبایل شروع به فیلم گرفتن از این اعتراض ها کردند که ناراحتی شدید آن ها را به دنبال داشت.

در حالی که در پی تغییر فضای مراسم و همچنین پس از خروج زودهنگام مروی و قاجار در میانه برنامه، اهدای جوایز نیز تحت تأثیر قرار گرفت، برای بخش دوم اجرای موسیقی کمتر از دویست نفر در سالن نمانده بودند و برنامه به گونه ای زودتر از آنچه انتظار می رفت به پایان رسید به گونه ای که قرعه کشی جوایز هم انجام نشد.

در همین حال که جمعیت در حال خروج از سالن بودند ابوالفضل مشکیان به پشت تریبون آمد و گفت: به عنوان همکار شما در انجمن صنفی معلمان ضمن ابراز همدردی خود معتقدم باید جلسات مختلفی باشد تا همکاران بتوانند مشکلات خود را به مسئولین منتقل کنند تا موجب نشود که در این جلسات، اعتراضات به این شکل مطرح شود. چون هدف از جلسه ایجاد لحظاتی شاد بود. در مجموع همه ما نسبت به وضع موجود معترضیم و این یک حقیقت تلخ است.

یکی از فرهنگیان ضمن اشاره به مشکلات معلمان به خبرنگار ما گفت: ما که می دانیم همه این برنامه ها برای رأی گیری است. اما نمی دانند معلمان ساده نیستند و سرد و گرم چشیده اند و نمی توان از آنان استفاده ابزاری کرد.

فرهنگی دیگری که کنار ما بود گفت: آقای نماینده اگر راست می گوید، دو ماه بعد انتخابات از این جلسات برگزار کند و پی گیر مشکلات ما شود، نه چند ماه مانده به زمان رأی گیری و بعد هم ما را تا انتخابات بعدی فراموش کند.

یکی از معترضان می گفت: من اگر نتوانم و نگذارند مشکلاتم را به نماینده شهرم که خود یک معلم است بگویم، پس بروم به چه کسی بگویم. از سویی چرا عربخانی که معاون اداره آموزش وپرورش می باشد برای گرفتن پاسخ ما پی گیری نکرد؟

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.