بیان مشکلات صنعتگران نیشابور در حضور اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس

 

پیشروی قوانین به سمت خصوصی سازی و پژوهش محوری؛ اولویت کمیسیون صنایع و معادن

21آزاده مهدیار/ نشست هم اندیشی اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به میزبانی دکتر گرمابی، نماینده مردم نیشابورو فیروزه در مجلس شورای اسلامی با حضور نمایندگان تشکل های صنعتی، معدنی و تجاری این دوشهرستان برگزار شد. دراین نشست ، ضمن دادن تریبون به صنعتگران شهرستان برای بیان مشکلات و درخواست های آنها، اعضای کمیسیون نیز ازاولویت ها و برنامه های مجلس دراین خصوص سخن گفتند.

نمایندگان صنایع شهرستان در رابطه با دغدغه های خود در حوزه صنعت شهرستان، موارد متعددی را مطرح کردند و پیشنهادات خود را در بهبود اوضاع صنعت شهرستان  به شرح زیر بیان داشتند:

لزوم مبارزه با قاچاق کالا، بازنگری در قوانین ناکارآمد جلوگیری از واردات به ویژه کالاهای چینی، تشویق واحدهای نمونه تولیدی و صنعتی، کاهش مالیات های سنگین صنعتی در راستای افزایش تولید و اشتغال زایی، بهبود بیمه تامین اجتماعی و تسهیل وام های صنعتی و تجاری.

صنعتگران نیشابور از مشکلاتشان با اداره دارایی شهرستان سخن گفتندوانتقاد داشتند که کارمند دارایی مالیات را تعیین می کند و کارمند همین اداره هم تایید می کند و عملا دور باطلی به ضرر مودّی ایجاد شده است. آنها همچنین از لزوم اصلاح آیین نامه دادرسی و ایجاد تقاضای پایدار با آرامش سیاسی در داخل و رابطه موثر با خارج سخن گفتند.

در ادامه نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن، با تبریک به مردم نیشابور و فیروزه برای انتخاب دکتر گرمابی به عنوان فردی متخصص و عالم، بیان داشت: مجموعه فعالیت های مربوط به پتروشیمی و صنعت در مجلس با مدیریت ایشان صورت می گیرد. دکترداریوش اسماعیلی با تاکید بر عمل به جنبه های اقتصاد مقاومتی، از لزوم حمایت از تولید داخل و امنیت سرمایه گذاری در کشورسخن گفت. وی تثبیت قوانین و آیین نامه های بخش صنعت را از اولویت های مجلس اعلام کرد و افزود: دولت در مهار تورم موفق بوده است اما رکود همچنان پابرجا است و نیز فساد اداری-مالی کشور را تهدید می کند.

اسماعیلی ادامه داد: واحدهای پژوهش و تحقیق و توسعه باید فعال شوند، در حال حاضر از ده درصد بودجه دولتی به پژوهش اختصاص یافته است اما چندان از این فرصت استفاده نمی شود. اولویت کمیسیون صنایع و معادن پیشروی قوانین و آیین نامه به سمت خصوصی سازی و پژوهش محوری است.

در پایان این نشست ،یک جلد رباعیات خیام به همراه یک انگشتر فیروزه ی نیشابور نیز به مهمانان جلسه به عنوان یادگاری، تقدیم شد.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.