به همت نخستین پارلمان مشورتی جوانان نیشابور و همزمان با هفته جوان انجام می شود: بسته پیشنهادی جوانان نیشابوری برای هفته جوان

 

سخنگوی پارلمان مشورتی جوانان نیشابور با اعلام این خبر، گفت: پیشنهاد تشکیل پارلمان مشورتی جوانان، در چهارمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان در ۱۳ بهمن ۹۵ و بعد از آن در جلسه ششم این ستاد در ۶ اردیبهشت ۹۶ مطرح و تصویب شد. بدین ترتیب اجرای مصوبه راه اندازی پارلمان مشورتی جوانان در استان و شهرستان های خراسان رضوی، با تدوین چارچوب اولیه برگزاری آن از سوی دبیرخانه ستاد در اداره کل ورزش و جوانان استان و با همکاری استانداری خراسان رضوی به دستگاه های ذی ربط ابلاغ شد.

رضا میرابی در تشریح اهداف پارلمان جوانان نیشابور، بیان کرد: هدف از تشکیل مجمع مشورتی جوانان، یکپارچه و منسجم کردن جوانان، سازماندهی امور جوانان، کادرسازی و تدوین برنامه پرورش جوانان، تربیت مدیرانی بالغ و توانمند برای آینده کشور، آموزش و مجهز کردن جوانان به مهارت های ارتباطی و مدنی، نظارت بر عملکرد سازمان ها در حوزه جوانان، مشارکت مستقیم جوانان در مسائل کشور و انتقال خواسته های آنان به دولت و نهاد های سیاسی است.

وی در ادامه با بیان اینکه « پارلمان جوانان یک نهاد صنفی – مشورتی است که بدنه آن را جوانان علاقه مند، متخصص، متعهد و توانمند در حوزه های مختلف تشکیل می دهند»، خاطر نشان کرد: اولین دوره پارلمان مشورتی جوانان نیشابور با دعوت از نخبگان جوان ادارات، دستگاه های اجرایی و تشکل های مختلف مردمی با تشکیل مجمع عمومی ۷۰ نفره این پارلمان در هفته آخر اسفند ۹۶ آغاز به کار کرد.

در این جلسه با رای مستقیم اعضای مجمع عمومی، اعضای هیئت رئیسه( هفت نفر اصلی و دو نفر علی البدل)، دبیران کمیسیون های سه گانه تخصصی و نمایندگان شهرستان در پارلمان استان، منتخب شدند.

میرابی ادامه داد: بدین ترتیب و در جلسات بعدی منتخبان پارلمان، ادریس الاجه گردی به عنوان رئیس هیئت رئیسه، امیرحسین شادمهری و پگاه کیهانی به عنوان نایب رئیسان، رضا میرابی، در سمت سخنگو و منشی، فائزه کرامتی به عنوان منشی، جلیل حسنی، خزانه دار و محسن شکوهی منش به عنوان ناظر هیئت رئیسه با رأی مستقیم اعضای هیئت رئیسه و با تکیه بر خرد جمعی منصوب شدند. نیز، فرشید اصغری، زهرا اثنی عشری و ادریس الاجه گردی به ترتیب به عنوان دبیران کمیسون های فرهنگی و تربیتی، اقتصادی – اجتماعی و پیگیری مصوبات منتخب شدند.

به گفته وی، حسین بزرگی، محسن فرجامی پور، فائزه کرامتی و رویا متین پور از سوی مجمع عمومی به عنوان نمایندگان شهرستان در پارلمان استان انتخاب شدند.

سخنگوی نخستین پارلمان مشورتی جوانان در خصوص برنامه های این پارلمان در هفته جوان، تصریح کرد: ماهیت اصلی پارلمان جوانان، مشورتی است و این پارلمان اختیار صرف اجرایی ندارد. در همین راستا نیز، با تصویب اعضای هیئت رئیسه، بسته پیشنهادی پارلمان جوانان برای هفته جوان در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان به اعضای ستاد ارائه شد. این بسته پیشنهادی در ۶ بند و پس از همفکری اعضای هیئت رئیسه تدوین شد. با تصمیم ستاد ساماندهی امور جوانان، مسئولیت اجرا و راه اندازی کارگاه های آموزشی ویژه جوانان که در بسته پیشنهادی مذکور ذکر شده بود، به پارلمان جوانان واگذار شد.

میرابی اظهار کرد: بدین ترتیب ۴ کارگاه آموزشی با موضوعاتِ کارآفرینی و اشتغال( با حضور مازیار ناظران، کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر، دوشنبه، دهم اردیبهشت، ساعت ۱۷ الی ۲۰) ، آسیب های اجتماعی(با حضور فاطمه عابدی، کارشناس ارشد مشاوره، جمعه، چهاردهم، ساعت ۱۷ الی ۱۹)،  ازدواج (با حضور الهام قاجاری، دانشجوی دکتری روانشناسی ومدرس دانشگاه، سه شنبه، یازدهم، ساعت ۱۷ الی ۱۹) و فرصت ها وچالش های شبکه های اجتماعی( با حضور ابراهیم کفگکی، دانشجوی دکتری علوم ارتباطات و مدرس دانشگاه، پنجشنبه، سیزدهم، ساعت ۱۷ الی ۱۹ ) همزمان با هفته جوان و در فرهنگسرای وکیلی نیشابور برگزار می گردد.

وی در پایان تاکید کرد: شرکت در این کارگاه ها برای عموم آزاد و رایگان بوده و به شرکت کنندگان گواهی حضور داده می شود. هم چنین شرکت کنندگان می توانند در صورت تمایل، نام خود و کارگاه مورد نظر را به شماره ۰۹۹۱۶۱۲۸۵۴۲ به نام پارلمان مشورتی جوانان نیشابور ارسال کنند.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.