به عنوان یکی از سه شهرداری برتر کشور و در کنار تهران و شیراز

به عنوان یکی از سه شهرداری برتر کشور و در کنار تهران و شیراز؛

شهردار نیشابور تندیس جایزه مدیریت سلامت اداری را کسب نمود

در مراسم چهارمین دوره نظام ارزیابی مدیریت سلامت اداری در سال ۱۳۹۳ که چهارشنبه ۲۶ آذر در سازمان ایرانی مجامع بین المللی تهران بر گزار گردید، از شهرداری نیشابور تقدیر شد و جایزه سلامت مدیریت اداری برای اولین بار به مهندس زرندی شهردار نیشابور اهدا گردید.

گفتنی است: این مراسم همگام با برنامه هفتم از هشت برنامه تحول نظام‌ اداری کشور و فرمان هشت ماده ای مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی برگزار شد و دبیرخانه این نظام ارزیابی با رویکرد پیشگیری از بروز مفاسد اداری در قالب نظام های مدیریت راهبردی، فرآیندی، سرمایه انسانی، فناوری و نظام های نظارتی، بر اساس مستندات ارائه شده سازمان ها و در چهار چوب مدل ارزیابی راهبردها، نظام ها و ساختارهای منتج به ارتقای سلامت اداری نسبت به سطح بندی متقاضیان حضور در این فرایند اقدام نموده و از سازمان هایی که عملکرد بهتر و سرعت بیشتری داشتند، تقدیر کرده است.

دکتر داریانی معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران در این مراسم گفت: بیشتر سازمان ها به طور عمده یک موضوع را دنبال می کنند اما شهرداری با موضوعات مختلفی روبروست. هم چنین موضوع سلامت اداری از جهت این که شهرداری ها در ارتباط مستقیم با مردم نیز هستند از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود.

داریانی افزود: شهرداری ها با برنامه ریزی برای ایجاد سازمان ارتقای سلامت از دو راهبرد پیش رو یعنی راهبرد پیشگیرانه یا راهبرد مبارزه و برخورد، راهبرد نخست و پیشگیرانه را برای انجام اقدامات لازم انتخاب کرده اند و اقدامات اساسی شهرداری در حوزه سلامت اداری شامل اصلاح قوانین و مقررات، اصلاح ساختار و تشکیلات، شناسایی گلوگاه ها، اتوماسیون، ارایه خدمات غیرحضوری، جابجایی و گردش نیروهای گلوگاه ها، عدم اعطای امضای طلایی و برخورد قاطع است.

لازم به ذکر است: در مراسم امسال تنها نام سه شهرداری در سطح کشور در میان منتخبین مشاهده می شد که در کنار شهرداری های تهران و شیراز، شهرداری نیشابور به عنوان رتبه سه پیشرو در مدیریت سلامت اداری مورد تقدیر قرار گرفت.

مهندس زرندی شهردار نیشابور پس از بازگشت از این مراسم به خبرنگار ما گفت: جشنواره سلامت اداری دارای چهار سطح است که شهرداری نیشابور در سطح دوم آن با عنوان دستگاه‌های پیشرو در سلامت اداری، حائز رتبه ی سوم گردید.

زرندی افزود: این ارزیابی توسط شورای سیاستگذاری دبیرخانه سلامت اداری انجام گرفته که متولی آن دستگاه های حاکمیتی و نظارتی می باشند.

محمد حسن زرندی در ادامه گفت: امسال این جشنواره با حضور سازمان های گوناگون از نظام پولی و بانکی، بنگاه های اقتصادی، سازمان های خدمات عمومی و دستگاه های اجرایی فعال در حوزه های اقتصادی و اجتماعی برگزار شد که در این مهم شهرداری نیشابور که برای اولین بار در این ارزیابی شرکت می نمود، موفق به کسب نشان سطح سه پیشرو در زمینه ی سلامت اداری گردید.

شهردار نیشابور گفت: بررسی عملکرد این سازمان ها مربوط به اقداماتی است که در سال ۱۳۹۳ در حوزه تهیه زیرساخت ها، پیشگیری و جلوگیری از فساد اداری انجام داده بودند که این امر در شهرداری با جدیت در حال پیگیری و اجرا می باشد.

وی در پایان افزود: کسب این رتبه بیانگر جریان روند ارتقای سلامت اداری و مالی در این سازمان می باشد.

شهردار نیشابور در پایان ابراز امیدواری نمود: امیدوارم با کمک همکارانم در مجموعه شهرداری و با یاری اعضای شورای اسلامی شهر و مساعدت همشهریان فهیم نیشابوری بتوانیم گام های بلندی در راستای نیل به این هدف برداریم

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.