بهره بردای از  پایانه روستایی خیام  با وحدت و هم دلی شورای اسلامی، شهرداری و بخش خصوصی

عملیات احداث پایانه روستایی غرب نیشابور با سرمایه گذاری بخش خصوصی و با امکانات خدماتی و رفاهی مناسب تکمیل گردیده و در حال بهره برداری می باشد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذرای صدرا خراسان: با آسیب شناسی های انجام شده جایجایی پایانه به جهات مختلف امری ضروری بود

حسن بکائیان مدیرعامل شرکت سرمایه گذرای صدرا خراسان درباره اهمیت و ضرورت احداث پایانه مسافربری روستایی غرب نیشابور و چگونگی روند احداث آن گفت: پیرو ابلاغ سیاست های کلان نظام، توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور «تشویق سرمایه گذاری» که یکی از این موارد تقویت و حمایت از توسعه و سرمایه گذاری بخش خصوصی در فعالیت های اقتصادی کشور بوده است، شهرستان نیشابور نیز روند توسعه خود را سرعت بخشیده است.

وی ادامه داد: در این راستا شهرداری نیشابور با پیشنهاد کارگزاری صدرا خراسان گام محکمی را در خصوص جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی برداشته که اولین پروژه عملیاتی با همکاری شهرداری و بخش خصوصی احداث و بهره برداری پایانه روستایی غرب نیشابور بوده است.

بکائیان گفت: با توجه به گسترش و توسعه شهرستان نیشابور به سمت غرب و همچنین معضلات ایجاد شده به دلیل مسائل ترافیکی، امنیتی، فرهنگی، و اجتماعی پایانه بنیاد شهید، جابجایی پایانه مذکور امری ضروری بوده که از سال ها قبل در دستور کار شورای محترم اسلامی و شهرداری نیشابور قرار داشته، لذا پس از بررسی های میدانی و انجام مطالعات اولیه و تهیه طرح توجیهی در رابطه با انتقال و جابجایی پایانه روستایی بنیاد شهید نیشابور در جلسات شورای اسلامی شهر مطرح و مورد موافقت اعضای محترم شورا قرار گرفت.

وی با بیان اینکه علاوه بر آزاد شدن زمین پایانه  انتهای خیابان بنیاد شهید تحول فرهنگی عظیمی با ساخت بوستان و فرهنگسرا در زمین مذکور به وجود خواهد آمد که یقینا رضایت و خشنودی ساکنین منطقه را در پی دارد افزود: پایانه جدید با صرف ده ها میلیارد ریال هزینه و با همت بخش خصوصی در یکی از بهترین مناطق شهر احداث گردید که به لحاظ امکانات زیر بنایی، خدماتی، تأسیساتی، امنیتی، بهداشتی، امکانات رفاهی مدرن و مجهز یکی از بهترین پایانه های احداث شده در دهه های اخیر می باشـد.

وی افزود: به یاری خداوند متعال این مجموعه عـلاوه بر تسهیـل رفت و آمــد روستـائیان و گـردشگران روستـایی عـزیز زمینـه ایجـاد شغلی بسیاری را برای جوانان فراهم نموده است. در مسیر  اجرای این طرح همکاری شایسته اعضاء شورای اسلامی شهر، شهرداران و سرپرستان وقت شهرداری نیشابور و همچنین همت ارزنده بخش خصوصی باعث تحقق این پروژه گردیده که نهایتاً با دستور مهندس مسلمی پایانه روستایی بنیاد شهید در سال جاری مورد بهره برداری برای استفاده عموم شهروندان عزیز نیشابور قرار گرفت که لازم میدانیم از همه کسانی که در مسیر توسعه نیشابور، خصوصا در اجرای این پروژه مهم یاریگرمان بوده اند، تشکر و قدردانی نماییم و معتقدیم این پروژه نماد وحدت و همدلی اعضاء محترم دوره چهارم شورای اسلامی، شهرداری نیشابور و سرمایه گذاران بخش خصوصی می باشد.

سرمایه گذار پروژه:  ترمینال جدید    با سرمایه ۶ میلیارد تومانی ساخته شد

سرمایه گذار ترمینال غرب نیشابور و رئیس   هیئت مدیره شرکت صنایع خیام الکتریک نیشابور در باره اهداف سرمایه گذاری خود در این پروژه گفت: طی مذاکراتی که با آقای زرندی شهردار وقت انجام شد با توجه به مشکلات و معضلاتی که ترمینال بنیاد شهید از قبیل مشکلات ترافیکی و دکوراسیون نامناسب شهری داشت این پیشنهاد مطرح شد که در زمین مقابل کارخانه خیام الکتریک واقع در خیابان بلوار رسالت، پایانه جدید احداث شود.

امیرحسینی مقدم افزود: در احداث این پایانه هدف اقتصادی مد نظر ما نبوده و بر آن بودیم تا در رفع یکی از نیازها و مشکلات شهر به مسئولین کمک کنیم تا خدمتی ماندگار برای روستائیان عزیز و همشهریان باشد.

وی گفت: از تیرماه سال ۹۳ مذاکرات ساخت محل جدید آغاز شد و بنا بود در دهه فجر همان سال به بهره برداری برسد، اما به دلیل عدم پایبندی مسئولین وقت پروژه به تاخیر افتاد.

حسینی مقدم بیان کرد: این پروژه با سرمایه ای بالغ بر ۶ میلیارد تومان ساخته شده که دویست نفر به صورت مستقیم از طریق آن مشغول به کار خواهند شد.

وی با بیان اینکه در محل جدید تمام امکانات مورد نیاز مردم را پیش بینی کرده ایم، افزود: در محل جدید ترمینال تمهیداتی فراهم شده که مردم بتوانند مواد پروتئینی، اغذیه و اقلام خوراکی،  لوازم خانگی ، لوازم بهداشتی، نان و … را با قیمتی مناسب تر از سطح شهر تهیه کنند و دیگر متحمل هزینه اضافه و سردرگمی در داخل شهر برای تهیه اقلام فوق نمی شوند. همچنین در آینده ای نزدیک قرار دادی با چند پزشک عمومی و متخصص منعقد می کنیم تا مردم بتوانند خدمات پزشکی را هم در این محل دریافت کنند.

سرمایه گذار ترمینال غرب نیشابور خاطرنشان کرد: از ابتدای شروع ترمینال جدید و در تمام مراحل کار، با هماهنگی هایی که با  مسئولین مربوطه انجام شد تمام مجوز های لازم دریافت شده و خوشبختانه هم اکنون به بهره برداری رسیده است.

شهردار نیشابور: کنترل ترمینال بنیاد شهید به سختی امکان پذیر بود

شهردار نیشابور با بیان اینکه ترمینال قدیم با توجه به موقعیت قرارگیری و ایجاد مزاحمت های ترافیکی مشکلات عدیده ای را برای شهروندان ایجاد کرده بود، افزود: همیشه اهالی محل و خودروهای عبوری دچار مشکل می شدند و از سویی به علت وجود دست فروشان کنترل مجموعه به سختی امکان پذیر بود.

هادی مسلمی با اشاره به اینکه کمبود امکانات رفاهی یکی دیگر از مشکلات ترمینال بنیاد شهید بود، بیان کرد: طی یک فرآیند به پیشنهاد سرمایه گذار و انجام مراحل اداری، محل فوق برابر تفاهم نامه به محل جدید منتقل شد.

وی اضافه کرد: محل جدید هنوز کامل نیست و مشکلاتی را نیز دارد اما از محل قدیمی ترمینال شرایط بهتر و امکانات رفاهی بیشتری برای مسافرین که قصد تردد و استفاده از این امکانات را دارند، فراهم شده است.

مسلمی افزود: پیش بینی لازم جهت تردد مسافران و مراجعان به مجموعه جدید توسط سازمان اتوبوسرانی و تاکسیرانی انجام شده که مسافران در محل جدید دچار مشکل و سرگردانی نشوند.

رئیس شورای شهر: برای اعتراضات کسبه محل قبلی نیز تمهیداتی اندیشیده شده است

رئیس شورای شهر نیشابور در رابطه با مزایای انتقال پایانه با اشاره به کاهش بار ترافیکی بنیاد شهید و در نتیجه رفع مشکلات بهداشتی و زیست محیطی اظهار داشت: در این پروژه علاوه بر کنترل ترافیک منطقه، به زیبا سازی شهر هم اهمیت داده شده است و با ساخت و تجهیز کتابخانه و فرهنگسرا در آینده ای نزدیک، به حوزه مسائل فرهنگی این منطقه محروم هم توجه خاص شده است.

ثمانه سکاکی در خصوص اعتراض هایی که در مورد این انتقال وجود داشت نیز بیان کرد: در این خصوص هم تمهیداتی اندیشیده شده و نظر شورا بر این است که عده ای از کسبه که سال ها در آن جا مشغول به کار بودند در این مکان جدید با مبالغ کمتری عقد قرارداد شوند و بتوانند مثل گذشته امرار معاش کنند و طبق آخرین گفت و گو ها قرار بر این بود که مدیران پروژه این مورد را هم مد نظر قرار دهند.

وی ساخت درمانگاه، فست فود و رستوران در این پایانه را نیز از برنامه های خوب پروژه عنوان کرد.

رئیس کمیسیون مشارکت های شورا: مهندس وکیلی برای احداث فرهنگسرا قول مساعد داده است

رئیس کمیسیون مشارکت های شورای شهر نیز با بیان این که سرانه پارک و فضای سبز منطقه مذکور بسیار پایین است و بهترین زمین هم برای ساخت پارک همین نقطه بود، اظهار داشت: یکی از مزایای انتقال این پایانه همراه با احداث پارک، راه اندازی فرهنگسرا با جذب سرمایه گذار است که مهندس وکیلی قول مساعد برای ساخت این فرهنگسرا را داده اند. همچنین با ساخت خانه فرهنگ و استقرار امکانات ورزشی این منطقه سامان بهتری پیدا می کند.

محمد صالح آبادی افزود: با گذشت زمان و افزایش جمعیت و ترددها، می طلبید که پایانه به حاشیه شهر و ورودی شهر منتقل شود و در کنار این پروژه مشارکتی، خدماتی هم برای مردم منطقه فراهم شود.

وی در مورد امکانات پایانه تصریح کرد: به دلیل این که پایانه جدید از ابتدا برای همین کاربری در نظر گرفته شده، تا حد زیادی استانداردها در آن رعایت شده است و در صورت موافقت  دانشکده علوم پزشکی با ساخت درمانگاه هم در نهایت بسیاری از نیازهای اهالی از بهداشت و درمان تا خوار و بار در همان جا تامین می شود.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.