بست نشینی اهالی نور شرقی در برابر فرمانداری

شماری از ساکنان منطقه نور شرقی در حاشیه شهر نیشابور (معروف به محله کردها)، دوشنبه گذشته با مراجعه به فرمانداری، خواستار اقدام برای ارائه امکانات آب، برق و گاز به این محله شدند.

ایرنا گزارش داد که حدود ۳۰ نفر از زنان این محله، با حضور در مقابل فرمانداری، خواهان پاسخگویی مسئولان به خواسته های خود شدند.

یکی از این افراد به خبرنگار ایرنا گفته ما در خانه های خود آب و برق و گاز نداریم. مصرف آب برای ما به صورت آزاد هر مترمکعب ۱۸هزار ریال محاسبه می شود و بعضی از اهالی برق را به طور غیرمجاز از خطوط انتقال می گیرند، که با برخورد شرکت برق مواجه می شوند.

یکی دیگر از زنان ساکن نورشرقی نیز گفت: تا کنون چند بار مسائل خود را با فرمانداری شهرستان در میان گذاشته ایم اما به وضعیت ما رسیدگی نشده و در حالی که فصل سرما آغاز شده، حتی از دادن کوپن نفت به ما دریغ می کنند.

در نورشرقی که در حاشیه جاده دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور قرار گرفته و به محله کردها معروف است حدود ۵۰ خانوار در منازلی ساکن هستند که خارج از محدوده شهری  و بدون مجوز ساخت و ساز در زمین های کشاورزی احداث شده  است.

این زمین ها از سوی مالکان پیشین تفکیک شده و بدون مجوز های لازم به ساکنان این منطقه فروخته شده است. حال شرکت های خدماتی برق، گاز و آب به همین دلیل عنوان می کنند، که دادن خدمات به ساکنان این منطقه بر اساس قوانین بر عهده این ادارات نیست.

به اشتراک بگذارید:


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.