بزرگترین کارخانه آسفالت شرق کشور افتتاح شد

با حضور مسئولین استانی و شهرستانی و نماینده شهرستان های فیروزه و نیشابور در مجلس؛

بزرگترین کارخانه آسفالت شرق کشور افتتاح شد

مجموعه شرکت های دل حفره، خیام بتن و خیام آسفالت پیشرو در صنعت، ورزش و فعالیت های راه و ساختمان

واحد تولیدی شرکت «دل حفره نیشابور»و بزرگترین کارخانه آسفالت استان های خراسان۲۱ بهمن ماه با حضور دکتر مروی نماینده نیشابور در مجلس شورای اسلامی، مهندس ارکانی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خراسان رضوی، مرصعی مدیر کل محترم توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری، مهندس صالحی فرماندار فیروزه و جمعی دیگر از مسئولین شهرستان های فیروزه و نیشابور افتتاح گردیده و به بهره برداری رسید.

این کارخانه که علاوه بر تولید آسفالت دارای بخش های مستقل صنعتی نظیر سنگ شکن و بتن آماده نیز می باشد به واسطه تکنولوژی روز دنیا قادر به تولید ۲۴۰ تن آسفالت در ساعت است.

دکتر علی مروی نماینده نیشابور در مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاحیه این شرکت ضمن اشاره به آشنایی دیرینه خود با تقی‌پور مدیریت شرکت گفت: از سال ۶۶ با ایشان آشنا شدم و ایشان را فردی فعال میدانم.

رئیس کمیسیون انرژی افزود: ایشان در امر مدرسه‌سازی یکی از فعالین و خیرین بوده‌اند که همیشه ما را در این امر یاری کرده‌اند.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: هر وقت به ایشان برای امر خیر مدرسه‌سازی مراجعه کرده‌ایم با روی باز پذیرا بوده‌اند که نشان از نگاه بلند ایشان دارد.

وی گسترش صنعت در شهرستان فیروزه را مهم ارزیابی کرد و بیان کرد: با استفاده از ظرفیت و توان منطقه در کنار ویژگی‌های طبیعی می‌توانیم زودتر از پیش‌بینی‌ها به نیازهای شهرستان پاسخگو باشیم.

فرماندار فیروزه نیز ضمن تشکر از زحمات شرکت دل حفره میزان اشتغال آفرینی و به وِیژه حجم تولید این واحد تولیدی را بسیار در خور توجه و بی سابقه در استان دانست و تصریح نمود: شهرستان فیروزه دارای پتانسیل های عظیم معدنی و صنعتی است.

محمدحسین صالحی با بیان اینکه رویکرد دولت، رویکرد حمایت از سرمایه گذاری و کارآفرینی است از تلاش و عزم مدیران شهرستان برای پایداری و ایجاد اشتغال خبر داد و افزود: به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان، از بخش های حقیقی و حقوقی توانمند جهت سرمایه گذاری در فیروزه دعوت می کنم. ما آمادگی داریم و این آمادگی را هم در کلام و هم در عمل اعلام کردیم که تمام قد در خدمت هر کسی که بنای سرمایه گذاری در شهرستان را دارد،هستیم.

وی در ادامه گفت: ما باید بررسی کنیم تا ببینیم مشکلات صنعت شهرستان کجاست، سپس هم مشکلات را حل کرده و هم در مسیر توسعه گام برداریم. همچنین در زیرساخت های صنعت هم باید زیاد کار کنیم. دولت چندان مایل نیست مستقیما وارد کار سرمایه گذاری و فعالیت های اقتصادی بشود، بنای دولت این است زمینه سرمایه گذرای بخش خصوصی را فراهم کند و من هم به عنوان نماینده دولت در شهرستان این امر را دنبال می کنم و تمام مدیران حاضر در این جلسه و جناب ارکانی معاون استاندار و دکتر مروی نماینده شهرمان همه همین دیدگاه را داریم، چرا که اقتصاد و صنعت امروز نیاز اول و مهم توسعه شهرستان است.

جعفر تقی پور رئیس هیئت مدیره شرکت «دل حفره نیشابور» نیز در مراسم افتتاحیه ضمن خیرمقدم به میهمانان و تبریک دهه فجر، با اشاره به تأسیس شرکت «دل حفره» در سال ۱۳۵۹ توسط حاج محمد تقی پور اظهار داشت: به دلیل نیاز منطقه و با هدف گسترش فعالیت ها، شرکت «دل حفره نیشابور» هم در سال خرداد ۹۳ جواز تأسیس گرفت و تیرماه امسال پروانه بهره برداری خود را اخذ نمود و با پشت کار و تلاش مجدانه هر ۳ فاز شرکت ۱۲ بهمن ماه به میمنت سالروز ورود تاریخی حضرت امام(ره) به پایان رسید و۲۱ بهمن ماه نیز افتتاح می شود.

وی در خصوص اهداف راه اندازی این واحد تولیدی در شهرستان فیروزه بیان کرد: با توجه به ارتقاء شهر فیروزه به شهرستان و نیز وجود مصالح مرغوب و سرشار در این منطقه و از سویی برنامه شرکت برای گسترش دامنه فعالیت خود، این شرکت اقدام به راه اندازی این مجموعه در فیروزه نمود تا به سهم خود گامی در راستای خودکفایی منطقه برداشته باشد.

جعفر تقی پور افزود: این واحد تولیدی با هزینه ای معادل ۳۵ میلیارد ریال شامل ۳ بخش مجزای واحد سنگ شکن، واحد تولید بتن آماده و کارخانه آسفالت می باشد که در زمینی به مساحت ۵۰ هزار متر مربع نصب و راه اندازی گردیده است.

وی میزان اشتغال زایی این مجموعه را ۴۰ نفر به صورت مستقیم و حدود ۲۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم اعلام کرد.

همچنین محمد تقی پور مدیرعامل شرکت دل حفره نیز در حاشیه این مراسم به خیام نامه گفت: کارخانه آسفالت این مجموعه با ظرفیت تولید۲۴۰ تن در ساعت، بزرگترین کارخانه آسفالت در شرق کشور محسوب می شود و با بهره گیری از تجهیزات روز دنیا که ساخت کشور ایتالیا با مارک مارینی می باشد، تحولی در منطقه ایجاد می نماید.

وی تصریح کرد: با وجود ۲ کارخانه آسفالت متعلق به شرکت دل حفره در شهرستان های نیشابور و فیروزه، نیاز صد درصدی ادارات راه شهرسازی و شهرداری های منطقه به آسفالت بر طرف گردیده است.

تقی پور افزود: همچنین واحد سنگ شکن با ظرفیت تولید ۷۰۰ تن در روز شامل ماسه شکسته و دانه بندی شن و ماسه می باشد که محصولاتی چون ماسه شکسته، نخودی شکسته و شسته و گراویه شکسته و شسته را تولید می نماید.

وی ادامه داد: واحد تولید بتن آماده این مجموعه نیز با ظرفیت تولید ۳۵ متر مکعب در ساعت از نشان استاندارد و آزمایشگاهی مجهز برخوردار می باشد.

پیشینه شرکت دل حفره در بخش های ساختمان سازی و راه سازی

مدیرعامل شرکت دل حفره در خصوص سوابق و پیشینه شرکت دل حفره اظهار داشت: همانطور که گفته شد، اصل تأسیس شرکت به سال ۵۹ باز می گردد که با فعالیت در زمینه ساختمانی به خصوص امر مقدس مدرسه سازی کار خود را آغاز نمود. از جمله مدارس احداثی توسط این شرکت میتوان به ۱۹ پروژه از مدارس وکیلی، مدرسه محمودیه، مدارس پسرانه و دخترانه تیزهوشان، ساخت اداره آموزش و پرورش نیشابور دبیرستان عترت، مجموعه ورزشی توانیر، ساخت قسمتی از پروژه افلاک نمای خیام، ساخت مدرسه کار و دانش سمنان و سبزوار، ساختمان دانشکده فنی مهندسی، دانشکده علوم پایه و داروسازی، ساختمان اداری و سلف و سرویس دانشگاه آزاد نیشابور و … اشاره کرد. این شرکت در حال حاضر رتبه ۴ ساختمان را داراست.

وی افزود: همچنین شرکت دل حفره فعالیت خود را در زمینه راه سازی در سال ۱۳۸۲ با اخذ مجوز و گرفتن رتبه آغاز نمود و با توجه به امکانات و توانایی ها در حال حاضر دارای رتبه ۳ راهسازی می باشد که از پروژه های در دست اقدام می توان به پروژه احداث و ۴ خطه کردن محور نیشابور- فیروزه و تقاطع غیر همسطح فولاد و همچنین آسفالت تراشی و روکش آسفالت خیابان های سطح شهر نیشابور اشاره کرد.

گفتنی است: دفتر شرکت های دل حفره، خیام بتن فیروزه و خیام آسفالت، واقع در ابتدای بلوار گل ها می باشد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.