برگزاری مسابقات آفرود در نیشابور , کسب مقام اول توسط اتومبیل رانان نیشابوری

 

18مریم عارفی پور- هیئت اتومبیل رانی و موتورسواری نیشابور بار دیگر میزبان برگزاری مسابقات اتومیبل رانی رشته ی آفرود بود  و شاهد درخش اتومبیل رانان همشهری بود.

این رقابت ها روز جمعه ۱۹ شهریورماه در پیست نیشابور واقع در جاده باغرود جنب تپه پایه یک برگزار شد.

امین جعفری مسئول برگزاری مسابقات و روابط عمومی هیئت اتومبیل رانی شهرستان، در خصوص چگونگی برگزاری مسابقات گفت: مسابقات رشته ی آفرود در سه کلاس متفاوت برگزار می شود که کلاس اول مربوط به اتومبیل های ۴ سیلندر کاربراتور و انژکتور ، کلاس دوم شامل اتومبیل های ۶ سیلندر کاربراتور و انژکتور و کلاس سوم نیز آزاد است و هر اتومبیلی می تواند در آن شرکت کند.

وی افزود: مسابقه ی برگزار شده در روز جمعه، چندجانبه ی استانی بود که باحضور شرکت کنندگانی از مشهد، سبزوار و نیشابور برگزار گردید. در این مسابقات تیم های نیشابور، مشهد و سبزوار به ترتیب موفق به کسب مقام اول، دوم و سوم شدند.

وی در تشریح اسامی برگزیدگان این دوره از مسابقات آفرود خاطرنشان کرد:در کلاس اول که شامل اتومبیل های ۴ سیلندر است، احمد رضا قدمگاهی با زمان ۲ دقیقه و ۴۶ ثانیه از نیشابور موفق به کسب مقام اول شد. نفر دوم این کلاس حسن کرمانی از نیشابور است که با زمان ۳ دقیقه توانست پیست را طی کند و علیرضا رفاییان از نیشابور، با زمان ۳ دقیقه ۲ ثانیه به مقام سوم رسید.

در کلاس دوم این رقابت ها که شامل اتومبیل های ۶ سیلندر است، نفر اول امین شهنواز از مشهد بود  که در زمان ۲دقیقه و ۴۹ ثانیه پیست را طی کرد. نفر دوم این گروه علی جلیلی باز هم از مشهد، با زمان  ۳ دقیقه ۱۵ ثانیه و نفر سوم علی اکبر رضی از سبزوار با زمان طی شده ۳دقیقه و ۴۵ ثانیه بودند.

در دسته سوم این رقابت ها که کلاس آزاد است، سید حسن حسینی از نیشابور،  با زمان ۲ دقیقه و ۴۰ ثانیه پیست را طی کرد و نفر اول شد. سعید حاجی آبادی از نیشابور نفر دوم این کلاس شد که با زمان ۲دقیقه و ۴۷ ثانیه موفق به گذراندن پیست شد. سعید تقوایی از مشهد نیز با وطی مسیر در زمان ۳دقیقه و ۲۸ ثانیه در جایگاه سوم این رقابت ایستاد.

شایان ذکراست که از زمان فعالیت پیست موتورسواری نیشابور بیش از ۱۰ سال می گذرد و به گفته مسئول روابط عمومی هیات اتومبیل رانی و موتورسواری شهرستان، از سال ۱۳۸۳، که این پیست نیشابوردر فعالیتش را آغاز کرده، هیات موتورسواری جزو پرافتخارترین هیئت های نیشابور است، به طوری که بیش از ۱۵۰ مدال ارزشمند در مسابقات مختلف کسب کرده است.

وی افزود: اتومبیل رانی نیز که از زمان فعالیتش ۵ سال می گذرد، تاکنون موفق به کسب بیش از ۵۰ مدال در مسابقات گوناگون استانی و ملی شده است.

به گفته ی جعفری سرمایه گذاری این پیست ها کاملا شخصی است و از هیچ نهادی کمک و سرمایه گذاری در آن صورت نگرفته است.

از جمله مشکلات عمده ی این ورزش پرطرفدار در نیشابور را می توان عدم وجود جایگاه برای تماشاچیان، نبود امکانات بهداشتی مانند سرویس بهداشتی و آب آشامیدنی، محصور نبودن پیست و ورود افراد متفرقه به آن که باعث از بین رفتن پیست خواهد شد، عنوان کرد.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.