برگزاری مراسم یابود عباس کیارستمی در نیشابور

امیرحسین دهنوی

10یاد و خاطره عباس کیارستمی کارگردان بین المللی ایران روز یکشنبه در سراسر ایران با برگزاری مراسم‌های مختلف گرامی داشته شد.

انجمن سینمای جوانان ایران دفتر نیشابور هم عصر روز گذشته میزبان شمار زیادی از علاقه مندان به مکتب فیلمسازی کیارستمی بود. دقایقی بعد از ساعت ۱۸ جمعیت حاضر در نگارخانه اداره ارشاد نیشابور وارد سالن این مجموعه شدند.علاقه مندانی که با روشن کردن شمع یاد یکی از اساتید فیلمسازی جهان را گرامی داشتند.

در ابتدای مراسم جمعیت حاظر جهت احترام به این کارگردان فقید به مدت یک دقیقه ایستادند همچنین نمایش تیزر و پخش تصاویری از کیارستمی از دیگر برنامه های این مراسم به مناسبت درگذشت عباس کیارستمی بود. گوشه ایی از مراسم  میزی حاوی شمع و گل و کتابی از کارهای کیارستمی چشم نوازی میکرد

درادامه حجت حسن ناظراز هنرمندان و پیشکسوتان هنری نیشابور دقایقی برای حاضران از زندگی و آثار عباس کیارستمی سخن گفت.

پس از آن نمایش بخش هایی از فیلم « دوراه حل برای یک‌ مسئله » اثر زنده یاد کیارستمی برای علاقه مندان به نمایش درآمد.

«دوراه حل برای یک‌ مسئله» یکی از فیلم‌های کوتاه به کارگردانی عباس کیارستمی است. در این فیلم، دارا کتاب نادر، هم کلاسی اش را قرض گرفته است. وقتی آن را پس می‌دهد نادر می بیند کتاب پاره شده است. نادر هم کتاب دارا را پاره می‌کند و بین شان دعوا می‌شود و گلاویز می‌شوند. داستان یک بار دیگر تکرار می‌شود این بار نادر کتاب را به دارا نشان می‌دهد و می‌گوید کتابش پاره شده است، دارا پارگی کتاب او را با چسب می چسباند.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.