برگزاری مراسم معارفه شهردار در امور اجرایی، عینک سیاسی را برداریم

 

zdfdgfآزاده مهدیار/ مراسم معارفه رسمی هادی مسلمی به عنوان شهردار نیشابور، با حضور مدیر کل دفتر امور شهری، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، سرپرست فرمانداری، اعضای شورای شهر و کارکنان شهرداری برگزار شد و با توصیه هایی از جانب مقامات استانی آغاز و با قرائت سوگند نامه شهرداران توسط مسلمی پایان یافت.

در این مراسم که روز شنبه، بیستم شهریور ماه در سالن شهید آوینی شهرداری برگزار شد، مدیر کل دفتر امور شهری استانداری با اشاره به وسعت شهرستان نیشابور، وظایف سنگین و متعددی را بر دوش شهردار این شهرستان یادآوری و اظهار کرد: نیشابور با توجه به موقعیت های ویژه ای که دارد، قطعا در آینده ای نزدیک یکی از شهرهای قابل توجه و مهم کشور خواهد بود و این هدف با همکاری بین بخشی همه سازمان ها که بخش عمده آن بر عهده شهرداری است به وقوع می پیوندد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز با بیان این که اداره سرمایه ای که در شهرداری ها وجود دارد کار دشواری است، اظهار داشت: در کشورهای توسعه یافته اولویت منفع کشورشان است اما در جهان سوم اولویت هر کس خودش است، بسیاری به دنبال این هستند که در هر موضوعی چقدر منتفع می شوند، در حالی که اگر هدف ارتقا و توسعه شهر باشد، همه پیشرفت می کنند و منتفع می شوند.

مقدوری با اشاره به اهمیت همکاری و پشتیبانی مردم در امور شهری، تصریح کرد: شورای شهر تبلور خواسته های مردم است و می تواند آثار خیری برای عموم داشته باشد.انسجام اعضای شورای شهر و برداشتن عینک سیاسی و گروهی در کارهای اجرایی از ضروریات است، سیاست جایگاه خود را دارد اما رعایت حد و مرز آن بسیار مهم است.

وی با ابراز خرسندی از انتخاب هادی مسلمی به عنوان شهردار نیشابور، افزود: ایشان فردی از بدنه شهرداری و آشنا به زوایای آن و نیز آشنا به مسائل شهری است و این جای خوشحالی دارد.

مقدوری در ادامه مهم ترین ویژگی های مدیریت یک شهردار را برشمرد و مدیریت غیر سیاسی و کاملا اجرایی، مدیریت برنامه گرا، علمی و مردمی را از مهم ترین ویژگی ها دانست.

وی با اشاره به دست آوردهای اقتصادی مثبت دولت یازدهم از جمله خودکفایی در حوزه گندم، گازوئیل و به زودی بنزین، تصریح کرد: رشد اقتصادی منفی در سال ۹۲ دراین دولت مثبت شده است و نرخ تورم بالای ۳۵ درصد به زیر ۱۰ درصد رسیده که در سی سال گذشته بی سابقه بوده است، رفع رکود هم مشارکت و همکاری تمامی دستگاه ها را می طلبد.

رئیس شورای شهر نیشابور هم با اشاره به عدم بهره مندی نهاد شهرداری از اعتبارات مستقیم دولتی از لزوم برقراری ارتباط ویژه شهرداری با دستگاه ها و سازمان ها سخن گفت تا بخش عمده ای از اهداف سازمانی با همین تعاملات حاصل آید.

سکاکی با تاکید بر لزوم نگاه علمی و برنامه ریزی در شهرداری، درآمد زایی این نهاد را از مهم ترین مباحث شهرداری ها عنوان کرد.

وی تکریم ارباب رجوع و تلاش در جهت فعالیت های مشارکتی را از مهم ترین وظایف شهرداران عنوان کرد و افزود: مردم شهر از شورا و شهرداری جناح سیاسی نمی خواهند بلکه عمران و آبادانی می خواهند.

در پایان مسلمی سوگند نامه ویژه شهرداران را قرائت کرد و لوح تبریکی که از سوی دو نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی تهیه شده بود به مسلمی اعطا شد.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.