برگزاری سومین نشست کتاب خوان در نیشابور

مریم عارفی پور  یکی از اقدامات جالب توجه بخش خصوصی در نیشابور، که با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی صورت گرفته، برگزاری نشست های کتاب خوان است که می تواند به سرانه مطالعه کمک شایانی کند.

نشست کتاب خوان که برای سومین بار در تاریخ ۲۲ دی ماه در سالن ادیب اداره ارشاد برگزار شد،  به معرفی کتاب های گوناگون با موضوعات متفاوت پرداخته شد.

از جمله کتاب های معرفی شده در این نشست: «کتاب نیشابور در عصر ترکان» نوشته هادی بکائیان که توسط خود مولف معرفی و بررسی شد. موضوع این کتاب شامل بررسی مختصر و مفید بخشی از تاریخ ایران است که در ابتدا به ذکر جغرافیای تاریخی نیشابور می پردازد و سپس اوضاع سیاسی و اجتماعی شهر را در دوران غزنوی و سلجوقی بررسی می کند.

«شاهنامه فردوسی» یکی دیگر از کتاب های ارائه شده در این محفل بود که با داشتن نزدیک به ۶۰۰۰۰ بیت یکی از بزرگ ترین و برجسته ترین سروده های حماسی ایران و جهان است و بزرگ ترین کتاب به زبان پارسی است که در همه جهان مورد توجه قرار گرفته و به اغلب زبان های زنده ی دنیا بازگردانی شده است. این کتاب توسط خدابخش صفادل بررسی گردید.

یکی دیگر از کتاب های این نشست: «اتم های سکوت» اثر اوبر ریوز و ترجمه عباس مخبر است . این اثر برای کسی که می خواهد تصویری بزرگ مقیاس و زیبا از عالم هستی پیدا کند، مفید است. این کتاب توسط مهدی یحیوی راد بررسی شد.

یکی دیگر از کتاب های این نشست که می توان به آن اشاره کرد؛ «آدم ها» اثر احمد غلامی است که توسط مصطفی بیان مورد بررسی قرار گرفت. این کتاب حدودا شامل ۳۰ داستان کوتاه با موضوعات و شخصیت های مختلف است که موقعیت اجتماعی متفاوتی دارند.

کتاب های دیگری که در این نشست معرفی شدند که فقط به ذکر نام آن ها می پردازیم؛ شامل: «پرده ی هفت رنگ» نوشته ی ذبیح ا… یاری نژاد، «شعله طور» نوشته ی عبدالحسین زرین کوب، «سه شنبه ها با موری» اثر میچ آلبوم، «سنگ فرش هر خیابان از طلاست» نوشته ی کیم وو چونگ، «رفتارهای اجتماعی کودکان» اثر نانسی ایزنبرگ، «تشییع در مسیر تاریخ» به قلم سیدحسین محمدجعفری می باشد.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.