برگزاری اولین کنگره فضل بن شاذان در نیشابور

posterمریم عارفی پور–  همایش بزرگداشت فضل بن شاذان نیشابوری، برای نخستین بار در تاریخ ۲۶ و ۲۷ آذر ماه با هدف معرفی شخصیت فضل بن شاذان، از راویان نام آور حدیث شیعه، برگزار شد.

از جمله برنامه های این کنگره ملی به صدا در آمدن زنگ فضل در مدارس استان روز ۲۵ آذر ساعت ۹ صبح، رونمایی از  نرم افزار صوتی و نوشتاری درباره شخصیت علمی فضل ابن شاذان و موقعیت تاریخی و جغرافیایی نیشابور، بررسی مقالات ارسال شده و چاپ کامل ۱۵ مقاله و همچنین چکیده ۶۰ مقاله که این مقالات از سراسرکشور ارسال شده بود، رونمایی از تندیس فضل در بلوار شهدا که توسط علی قدمیاری ساخته شده و همچنین گلباران آرامگاه فضل بود.

صداو سیمای خراسان رضوی نیز همزمان با برگزاری این همایش فیلم «ستاره شرق» را به نمایش درآورد. برنامه ی ویژه ای که در این همایش اجرا شد خوشنویسی احادیث امام رضا (ع) در طول همایش بود.

در خصوص برگزاری مجدد کنگره در سال های آتی مظفری، معاون استاندار و فرماندار نیشابور، گفت: برنامه این است که در سال ۲۰۱۷ همزمان با انتخاب مشهد به عنوان پایتخت مذهبی جهان اسلام این همایش نیز در سطح بین المللی و به طور گسترده تر با محوریت نیشابور برگزار شود.

حسن رضایی، رئیس دانشگاه پیام نور و دبیر همایش فضل بن شاذان، نیز در همین رابطه گفت: این همایش ۲۶ و ۲۷ آذر ماه همزمان با روز حوزه و دانشگاه برگزار شد که ۱۲۰ نفر از بزرگان حوزه ی علمیه و دانشگاه برای حضور ثبت نام کرده بودند.

گفتنی است، به علت همزمانی چاپ نشریه با برگزاری کنگره فضل بن شاذان، اخبار و گزارش تکمیلی در شماره بعدی منتشر خواهد شد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.