برنامه جدید حمایتی دولت برای شرکت های تعاونی روستایی و سهامی خاص

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در شهرستان فیروزه خبر داد:

برنامه جدید حمایتی دولت برای شرکت های تعاونی روستایی و سهامی خاص

رضا داروغه – معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری به نمایندگی از کاروان تدبیر و امید وارد شهرستان فیروزه شد.

دکتر رضوی با حضور در روستای همت آباد زمانی و غبارروبی گلزار مطهر شهدا، از این روستا به عنوان روستای منتخب و نگین توسعه روستایی شهرستان فیروزه بازدید کرد.

وی همچنین از یک کارگاه تولید پوشاک مددجویان روستایی کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز بازدید و از نزدیک با تلاش های دستگاه های اجرایی فیروزه در ایجاد و توسعه اشتغال پایدار روستایی آشنا و از اقدامات انجام شده در این حوزه تقدیر کرد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به توافق انجام شده با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، از اتصال روستاهای بالای ۵۰ خانوار کشور به اینترنت در سال جاری خبر داد.

دکتر رضوی با انتقاد از عدم تناسب بین نسبت سرمایه گذاری دولت با افزایش سطح درآمد و ضریب ماندگاری در روستاها، در جلسه شورای اداری شهرستان فیروزه اظهارداشت: ایجاد سردخانه نگهداری محصولات کشاورزی در روستاها به درآمد پایدار کشاورزان کمک فراوانی خواهد کرد.

وی افزود: دولت آماده حمایت از روستاییان و شرکت های تعاونی روستایی و سهامی خاص است و در این راستا سه برابر آورده سرمایه گذاران تسهیلات با نرخ چهار درصد و مدت تنفس یک ساله و همچنین باز پرداخت سه تا پنج سال بدون وثیقه ارایه خواهد کرد.

فرماندار شهرستان فیروزه در جلسه شورای اداری این شهرستان گفت: تکمیل پروژه جاده مواصلاتی فیروزه به نیشابور مهمترین اولویت زیرساختی توسعه در این شهرستان است.

محمدرضا حاجی زاده با بیان اینکه این شهرستان قطب مهم تاریخی و کشاورزی است بیان داشت: متاسفانه کمبود صنایع تبدیلی و تکمیلی و عدم توجه به زیرساخت های گردشگری از چالش های مهم این شهرستان است که بایستی در سایه اهتمام به آن ایجاد اشتغال پایدار روستایی را تقویت کرد.

عدم استقرار ادارات بویژه دادگستری، هواشناسی و ثبت اسناد و املاک، نبود بیمارستان در شهرستان، لزوم الحاق چهار روستای جدا شده از شهرستان فیروزه، گازرسانی به شهرهمت آباد و روستاها، افت ولتاژ شبکه برق شهری، مشکل تامین آب، سنتی بودن روش های کشاورزی و دامپروری از دیگر موضوعات مطرح شده فرماندار در این جلسه بود که خواسته و مطالبه مردم منطقه است.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.