برنامه توسعه نیشابور آخر اردیبهشت آماده است

 

سبحانی نیا: این که هر گروه ساز خود را بزند، ما را به مقصد مطلوب نمی رساند

در حوزه گازرسانی ضعیف و کُند عمل کردیم

راه های نیشابور از میانگین «استان» هم فاصله دارد

اولین جلسه شورای اداری در سال ۹۴ با حضور کم سابقه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و ایراد سخنرانی توسط آنان و نیز حضور مدیران شهرستان و نیز گرامی داشت نام شهید محمدرضا چمنی برگزار شد.

در این جلسه که عصر روز یک شنبه سیزدهم اردیبهشت ماه در محل تالار شهید عابد برگزار شد، فرماندار ضمن بیان اینکه مقرر است هر کدام از جلسات شورای اداری را با نام و یاد یکی از شهیدان نیشابوری برگزار کنیم علت برقراری جلسه در بعد از ظهر را برخلاف روال معمول که صبح ها انجام می شد، جلوگیری از نیمه تعطیل شدن شهر به دلیل شرکت مدیران در جلسه عنوان کرد.

سبحانی نیا: دشمن در مذاکرات لوزان تسلیم شد

نماینده نیشابور در مجلس با بیان این که ضرورت های داخلی و خارجی، همدلی و همزبانی دولت و ملت را بیش از گذشته ایجاب می کند، تصریح کرد: مشکلاتی که امروز جامعه ما درگیر آن است و نیز مشکلات معیشتی مردم و کار و کارگری ناشی از مسائل داخلی و بین المللی است.

حسین سبحانی نیا افزود: این که هر گروه و جریان سیاسی ساز خود را جداگانه بزند، آن هم در سالی که مسائل مهم بین المللی داریم، ما را به مقصود مطلوب نمی رساند.

این عضو هیات رییسه مجلس افزود: در مذاکرات هسته ای دشمنی که حاضر نبود چند ماشین سانتریفیوژ ما را بپذیرد، حال ایران را به عنوان یک قدرت هسته ای پذیرفته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، توافق لوزان را نشان دهنده تسلیم دشمن در برابر اراده ملتی دانست که در این تصمیم همدل و همزبان بودند و در زمینه دست یابی به انرژی صلح آمیز هسته ای همه گروه ها و جریان های سیاسی را موافق خواند.

سبحانی نیا همچنین با اشاره به اینکه تیم مذاکره کننده به خوبی پایمردی کرد، ابراز امیدواری نمود که این تیم ادامه کار و آماده سازی متن توافق را نیز با همین قدرت به پیش خواهند برد.

وی در ادامه به وضعیت عراق، یمن، سوریه، لبنان و پاکستان اشاره کرد و با عنوان این که دشمن این «لانه زنبورها» را تقویت می کند و گاهی سنگ می اندازد که حرکتی ایجاد کند، ابراز عقیده کرد: دشمن از این کشورها به عنوان تهدید برای ایران شروع کرد ولی این تهدید ها برای ما به فرصت تبدیل شد. سبحانی نیا افزود: در عراق علی رغم شیطنت ها و ایجاد جو طایفه ای الان موقعیت ما خوب است و پرده آخر یمن است که عربستانی ها احساس می کنند جمهوری اسلامی در مقابل آنها است و به زبان هم گفته اند که ما با ایران می جنگیم نه با یمن چون یمن در اشغال ایران است، در شرایطی که ما نه نیرو و نه تجهیزات فرستاده بودیم و تنها مشاوره و حمایت سیاسی را وظیفه خود می دانیم.

وی ادامه داد: در شرایطی که دشمن یک «حصر» تمام عیار را علیه ملت مظلوم شروع کرده، همدلی و همزبانی در کشور ما یک ضرورت است.

سبحانی نیا حاجات و مراجعات مردم برای گره گشایی به مسئولین را لطف خدا خواند و افزود: در این مسئولیتی که چند سالی به من و شما داده شده است باید خوب گره گشایی کنیم.

وی در رابطه با نیشابور نیز با بیان اینکه در قسمت هایی «لنگش» داریم، اذعان داشت: در حوزه گاز رسانی به مناطق محروم و روستایی، ضعیف و کُند عمل کردیم و باید طبق قول وزیر در مجلس ظرف یکی دو سال آینده تمام مردم از این نعمت برخوردار شوند. وی همچنین بهسازی راه های بین شهری و روستایی در نیشابور را دارای فاصله زیاد از میانگین استانی و کشوری اعلام کرد و در رابطه با پروژه های اساسی نیز کمک نمایندگان را وعده داد.

مروی: مدیران نیشابور از فرصت استفاده کنند

نماینده دیگر نیشابور و فیروزه در مجلس، با اشاره به روز معلم پس از صحبت هایی پیرامون مقام معلم، همه را موظف به ارزش گذاری به شأن معلمان در حد توان دانست.

وی با بیان اینکه درآمدهای نفتی دولت در پی کاهش قیمت نفت، به شدت کاهش یافته است، افزود: همه مدیران در کنترل هزینه ها کوشش کنند و کشور را گران اداره نکنند.

رییس کمیسیون انرژی مجلس در رابطه با بحث راه های شهرستان، از دو میلیون تن قیر رایگانی که طبق مصوبه مجلس در اختیار وزیر راه قرار گرفته خبر داد و از مدیران نیشابور و فیروزه خواست از این فرصت استفاده کنند.

در ادامه پیش از اینکه رئیس آموزش و پرورش شهرستان سخنان خود را آغاز کند، مظفری با این ابتکار که حضار با گفتن «برپا»ی قوامی نژاد، رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان، به احترام مقام معلم بایستند، به استقبال سخنان وی رفت. قوامی نژاد نیز به وظایف سایر دستگاه ها در قبال آموزش و پرورش اشاره نمود.

فرماندار خواستار جدیت در پیگیری مصوبات همایش آب شد

فرماندار با تبریک «روز جهانی مطبوعات» به خبرنگاران، به همایش ملی آب اشاره کرد و از همه دستگاه ها درخواست کمک به پیگیری مصوبات همایش را داشت.

غلامحسین مظفری از فراهم آمدن مقدمات «مرکز جذب خدمات و سرمایه گذاری» و ارائه برنامه توسعه شهرستان تا پایان اردیبهشت ماه خبر داد و نیز وجود هزار میلیارد پروژه در دست اجرا در فولاد و همچنین از مجوز ایجاد شهرک صنعتی ۲ به عنوان شهرک صنعتی «های تکنولوژی (High Technology) و IT» اطلاع داد که به گفته وی طبق توافقی با استاندار قرار است این مرکز به عنوان پیشرفته ترین مرکز صنعت شرق کشور شناخته شود و توسعه صنعت میان جلگه و سرولایت را نیز داشته باشیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه نیشابور همچنین از شهرداری خواست تا ساماندهی مشاغل مزاحم، حتما در دستور کار قرار گیرد و افزود: باید از کارگاه های کوچکی که امکان ایجاد اشتغال با سرمایه های کمتر را دارند، حمایت شود.

وی با بیان اینکه گردشگری نیشابور متناسب با جایگاه این شهر نیست، افزود: آب انبار روبروی بازار سرپوش با ۱۴ متر ارتفاع که بزرگ ترین آب انبار کشور است، مجموعه کم نظیری است که با بنای عظیم آن در وسط شهر، تقریبا رها شده است و نیاز به رسیدگی دارد.

وی اضافه کرد: باید به طور جدی به این فرصت ها بپردازیم و برای شهر درآمدزایی کنیم. وی از نمایندگان نیز درخواست کمک کرد.

حجت الاسلام مقری امام جمعه شهرستان نیز با خطاب به مدیران شهرستان، آنان را مسئول و در نتیجه متعهد و پاسخگو خواند و افزود: در مدیریت، اجرای بخش نامه ها و دستورالعمل ها کف وظایف یک مدیر است، کشور نیازمند فداکاری و اخلاص و مدیریت جهادی است.

در پایان نخستین جلسه شورای اداری در سال جدید، انتصاب های اخیر اداری شهرستان اعلام گردید که آقایان شیبانی به عنوان معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرمانداری، بهشتیان به عنوان مدیر برق، بوژمهرانی به عنوان بخش دار مرکزی، آهویی مشاور فرماندار در امور دهیاری ها و مجتبی رجب پور به عنوان مشاور امور جوانان فرمانداری به اعضای شورای اداری معرفی شدند.

لازم به ذکر است به مناسبت روز جهانی آزادی مطبوعات، مظفری نشستی با خبرنگاران داشت و از آنان مطالبه گری برای انجام قول ها و برنامه های اعلام شده را خواستار شد و افزود: قول های داده شده را یادآوری کنید و از مسئولین گزارش بخواهید.

آزاده مهدیار

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.