برطرف شدن مشکلات واگذاری زمین برای ساخت چند پروژه عمرانی در نیشابور

20150620173921-83مشکلات واگذاری زمین برای ساخت چند پروژه عمرانی صبح امروز با حضور اخوان عبدالهیان مدیرکل راه وشهرسازی استان در نیشابور بر طرف شد.

واگذاری زمین جهت ساخت بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی، نمایشگاه دائمی، دفترخبری صداوسیما و اختصاص زمین جهت ساخت حوزه علمیه و همچنین  تحقق بخشی از کمک ۸ میلیارد تومانی وزیر راه وشهرسازی به پروژه تقاطع غیر هم سطح نیشابور از جمله مصوبات این سفر بود.

مدیرکل راه وشهرسازی استان خراسان رضوی در این جلسه با اشاره به  اینکه نیشابور در برخی از شاخص های مرتبط به حوزه راه و شهرسازی عقب تر از میانگین کشور و بعضا استانی است؛  به اولویت بخشیدن این اداره کل به نیشابور جهت رسیدن این شاخص ها به میانگین کشوری خبر داد .

اخوان عبدالهیان در ادامه نیشابور را یکی از موفق ترین شهرهای استان در حوزه مسکن مهر دانست .

وی بیان داشت: مشکل واگذاری زمین برای ساخت دفتر خبری صدا و سیما در نیشابور برطرف شده است.

اخوان عبدالهیان از نهایی شدن واگذاری زمین برای ساخت دانشگاه دولتی و همچنین حوزه علمیه نیشابور در آینده نزدیک در این شهر خبر داد.

معاون استاندار و فرماندار نیشابور نیز در این جلسه با اشاره به مشکلات کلان شهر مشهد در حوزه های جمعیت و ترافیک و زیست محیطی از آمادگی و ظرفیت های بالای نیشابور برای کمک به کلان شهر مشهد خبرداد و گفت: با فراهم شدن زیرساخت های مناسب و با راه اندازی قطار برقی پرسرعت در مسیر نیشابور و مشهد می توان به بحث تمرکز زدایی در مشهد کمک کرد.

رییس دانشکده علوم پزشکی نیشابور نیز در خصوص واگذاری زمین برای ساخت بیمارستان ۳۲۰تختخوابی در این شهرستان گفت: با حضور مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی این زمین به پیمانکار و مشاور طرح واگذار شد تا کار ساخت آن هر چه سریعتر آغاز شود.

عظیمی نژاد افزود: اعتبار درنظرگرفته شده برای آغاز ساخت این بیمارستان، سه و نیم میلیارد تومان از محل اعتبارات شهرستان فراهم شده و یک خیر نیک اندیش نیز ۱۰میلیارد تومان برای ساخت مرحله اول این بیمارستان اهدا کرده است.

شهردار نیشابور نیز از اختصاص سه میلیارد تومان از کمک هشت میلیارد تومانی وزیرراه و شهرسازی برای تقاطع غیرهمسطح امام رضا(ع) دراین شهرستان خبر داد و گفت: ما خواهان تسریع در پرداخت پنج میلیارد تومان از سوی دولت برای تکمیل هر چه سریعتر فاز بعدی این تقاطع هستیم.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.