برخی پشیزی برای رای مردم ارزش قایل نیستند

برخی پشیزی برای رای مردم ارزش قایل نیستند

غرویان: مسئولان، زودتر موانع آزادی زندانی‌های بی‌محاکمه را بر طرف کنند

حجت الاسلام غرویان با حضور در محل برگزاری اولین اردوی سراسری تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: دیدید که بر اثر استبداد نظر، غرور و تکبر طی سال های گذشته چه بلاهایی بر سر مردم و کشور آمد.

حجت الاسلام غرویان با بیان اینکه «اخلاق و سیاست از مهمترین مسائلی است که هر دانشجوی فعال در تشکلها باید با آن آشنا باشد»، گفت: تدبیر منزل، سیاست و اخلاق از علوم عملی به حساب می آمدند.

غرویان با اشاره به دموکراسی، یکی از مفاهیم مشترک در علم اخلاق و سیاست، ابراز عقیده کرد: دموکراسی یا حکومت مردم به مردم، یکی از مفاهیم علم اخلاق و سیاست است. یک جنبه بزرگ سیاست که شاید از آن غفلت می کنیم، نقش بزرگ و پر رنگ مردم است. بی توجهی به رای و نظر مردم از آفت های مهم و خطر آفرین سیاست است. همانطور که مقام معظم رهبری فرموده اند، رای مردم «حق الناس» است. یعنی چی که عده ای پشیزی به نظر و آرای مردم اهمیت نمی دهند؟ آیا درست است که به اسم خدا به رای خلقش بی توجهی کنیم؟

وی ادامه داد: امید داریم که تصمیم گیران کشور زودتر موانع آزادی زندانی های بی محاکمه را بر طرف کنند. اراده‌هایی در این کار شکل گرفته و آقای رئیس جمهور نیز بر سر وعده خود به مردم خواهند ماند. همچنین در بخشی از این مراسم غرویان با آرزوی سلامتی کامل برای مقام معظم رهبری از آیت الله هاشمی رفسنجانی و رئیس دانشگاه آزاد برای مهیا کردن اردوی تشکیلاتی، تشکر کرد.

نیشابور قطب فرهنگی جهان اسلام بوده و خواهد بود

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: نیشابور قطب فرهنگی جهان اسلام بوده و هست و در ایران اسلامی فرهنگ نیشابور، اسم نیشابور و بزرگان نیشابوری به عظمت یاد می شود.

به گزارش خبرگزاری پانا، براتعلی منصوریان که در مراسم افتتاحیه یکصد دبیرخانه فرهنگی در جمع مدیران و مربیان پرورشی نیشابور در محل فرهنگسرای سیمرغ سخن می گفت، ضمن تبریک هفته ناجا، کار مربیان پرورشی را به پیکر تراش تشبیه کرد و افزود: کار پرورشی مثل پیکر تراشی است که می خواهد سنگی بی قواره و بد شکل و بی محتوا را به یک مجسمه که کلی حرف برای گفتن، کلی هنر، جلوه، زیبائی و پیام دارد تبدیل کند لذا کار مهم پرورشی پیکر تراش است او باید بداند ضربه را به کجا وارد کند تا بتواند به آن هدف و مقصود خود برسد.

منصوریان در ادامه افزود: ما در درون مدرسه و کلاس باید انسان هایی بساریم که شیوه و منش زندگی مومنانه را بیاموزند از این منظر هر کدام از ما در داخل تمدن نقش داریم و باید مدرسه، کلاس و خانه خود را جبهه فرهنگی کنیم و در آن بک دبیرخانه فرهنگی تاسیس نمائیم کاری بسیار زیبائی که امروز ما در نیشابور شاهد آن بودیم.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.