برخورد با عرضه داروهای مخدر ( در عطاری ها )

 

مدیر داروی علوم پزشکی نیشابور، با بیان این که در ۶ ماه ابتدایی سال ۹۵ ، ۸۶ مورد بازرسی از عطاری های شهرستان نیشابور و حومه به عمل آمده گفت: ۳۲ باب عطاری به دلیل شدت تخلفات و عرضه و فروش داروهای مخدر و قاچاق پلمپ گردید ه اند.

دکتر مهین شوروزی از پلمپ ۳۲  باب عطاری غیر مجاز عرضه کننده داروهای مخدر و قاچاق از ابتدای سال ۹۵  تاکنون در نیشابور خبر داد.

وی بیان داشت: علی رغم  برگزاری جلسه آموزشی در سال گذشته، هشدار و آموزش های لازم در خصوص غیرمجاز بودن برخی اقلام در عطاری ها، در  بازرسی هایی که با همکاری پلیس اگاهی و معاونت درمان صورت پذیرفت ، حدود  ۱۳۰۰۰ قرص و داروی غیر مجاز با اسامی فرشته، بومبا، فت فست و انواع قرص های ترامادول و پودر ناس ، ۴۰۰ قلم  لوازم آرایشی و بهداشتی غیر مجاز و ۱۴۶۵ عدد انواع پماد و روغن و پودر غیر مجاز کشف و ضبط گردید .

شورورزی خاطر نشان کرد:  طبق پروانه کسب عطاری و قوانین موجود در آن، این صنف فقط مجاز به فروش گیاهان داروی خشک و فله  و انواع عرقیجات گیاهی مجوز دار می باشند. اما متاسفانه به دلیل عدم آگاهی کافی شهروندان از این موضوع و  تبلیغات گسترده عطاری ها، تخلفات بی شماری از سوی آنها دیده می شود.

وی با بیان این که برخی عطاری ها، آرایشگاه ها و باشگاه ها محل توزیع انواع داروها و اقلام غیر مجاز شده اند از همشهریان خواست جهت تهیه انواع داروها، چه با منشاء گیاهی و  چه غیر گیاهی فقط از طریق داروخانه و مراکز مجاز اقدام  نمایند.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.