بدهی بانکی شخصی شهردار نیشابور سبب شد: بلوکه شدن ۳۵۰میلیون تومان پول شهرداری توسط بانک با نامه ی شهرداری

cddsf-593x330خبرهای ویزه خیام نامه از شهرداری و شورا

هرچند سه ماه بیش نیست که دومین شهردار شورای چهارم، بر کرسی صدارت نشسته است؛ اماعملکرد، تصمیمات و انتصابات ایشان در همین مدت هم می تواند معیار خوبی برای شناخت پتانسیل های مدیریتی و رفتاری ایشان در حوزه ی شهرداری باشد. اگر از یک انتصاب،جسارت ایشان در ورود به مسائل عمرانی در شرایط رکود و ایستادگی گزینش شده در برابر برخی زیاده خواهی ها بگذریم؛ سایر رفتارهای جناب شهردار جای تامل بسیار دارد. در این گزارش تلاش خواهیم نمود برخی از این رفتارها را مصداقی تر مورد کنکاش قرار دهیم و قضاوت را به شهروندان به عنوان صاحبان اصلی شهر بسپاریم. البته پرداختن به سایر موارد نیز در آینده دور از انتظار نیست اگر «گزندی» به خیام نامه و خیام نامه ای ها! نرسد.

بدهی بانکی شخصی شهردار نیشابور سبب شد:

بلوکه شدن ۳۵۰میلیون تومان پول شهرداری توسط بانک  با نامه ی شهرداری

شهرداری باید ماهیانه هفت میلیون تومان سود بابت این پول بلوکه شده ی شخصی شهردار به بانک بپردازد

شهرداری نیشابور برای تامین هزینه های عمرانی خود مبادرت به دریافت چهار میلیارد و پانصد میلیون تومان از بانک کشاورزی می نماید. اما در کمال حیرت ۳۵۰ میلیون تومان از این وام به دلیل بدهی های شخصی آقای شهردار و احتمالا مسدود بودن حساب های بانکی وی؛توسط بانک عامل بلوکه شده است.

ماجرا از آن جا شروع می شود که شهرداری نیشابور درمرداد ماه  برای تامین هزینه های عمرانی؛ مبادرت به دریافت وامی به مبلغ چهار میلیارد و پانصد میلیون تومان با بهره ی ۲۴% از بانک  کشاورزی می نماید. پس از پذیرش در خواست و انجام تشریفات قانونی؛ تضمین های لازم حقوقی از شهرداری توسط بانک عامل اخذ می شود. گویا در مرحله ی نهایی برای واریز مبلغ وام به حساب شهرداری،  بانک بر اساس قانون، نسبت به اخذ استعلام از بانک مرکزی در خصوص وضعیت حساب یا حساب های شخصی صاحبان حق امضا(شهردار، معاون اداری مالی) اقدام می نماید. اما از آن جا که شهردار به دلیل بدهی های شخصی، حساب  یا حساب های بانکی اش مسدود بوده است؛ واریز مبلغ وام به حساب شهرداری دچار مشکل می شود و در نهایت با موافقت شهردار! معادل مبلغ بدهی شخصی وی(۳۵۰ میلیون تومان) از اصل وام شهرداری کسر! و باقی مانده ی وام( چهارمیلیارد و صد و پنجاه میلیون تومان) به حساب شهرداری واریز می شود. خبرهای دریافتی خیام نامه حکایت از آن دارد که احتمالا پول بلوکه شده ی شهرداری به دلیل بدهکار بودن جناب شهردار از «دسترس» خارج شده و در این صورت؛ شهرداری علاوه بر  پرداخت ماهیانه هفت میلیون تومان بابت سود این وام! به بانک؛ در نهایت باید اصل ۳۵۰ میلیون را نیز بپردازد.

جدی مشاور اقتصادی شهردار دست گرمی اول را گرفت:

هفت میلیون و پانصد هزار تومان بابت ۳۰۰ساعت مشاوره؟!

همیشه کاسه ی نمی خواهم باید پرتر باشد؟

مشاور اقتصادی شهردار نیشابور بابت ۳۰۰ ساعت مشاوره؛ از شهردار هفت میلیون و پانصد هزار تومان پول دریافت کرد. پس از انتخاب حسینی به عنوان شهردار؛ جدی که نقش زیادی در انتخاب حسینی به عنوان شهردار داشت و برای رسیدن به بهارستان پیمان خود با نیشابوریان را شکسته بود و از عضویت در شورا استعفا داده بود؛ دست خوشی از جانب شهردار دریافت نمود و این مهندس نساجی!؛   در میان اعتراض بسیاری از جمله خیام نامه؛در همان ابتدا، مشاوراقتصادی شهردار شد. در همان زمان حسینی برای کاستن از میزان مخالفت ها؛ به منتقدان و از جمله برخی از اعضای شورا اعلام نمود که «جدی» بابت ارایه ی مشاوره و بذل دانش!! وجهی دریافت نخواهد نمود! حال با گذشت سه ماه از این انتخاب؛خبرهای موثق حکایت از این دارد که جناب مشاور به ازای هر ساعت مشاوره، مبلغ ۲۵هزارتومان و در مجموع هفت میلیون و پانصد هزارتومان(تقریبا حقوق ثابت یک کارگر در یک سال) دریافت نموده است. گفته می شود حسن پارسا در نامه ای به رییس شورا ضمن اشاره به قول شهردار برای عدم پرداخت وجه به آقای مشاور؛ خواستار توضیح شهردار در این خصوص شده است.

لازم به ذکر است این شیفته ی خدمت به مردم! عضو فعال ستاد احمدی نژاد و شاغل در شرکت نخریسی است و در حال حاضر کاندیدای مورد حمایت افراطی های جبهه پایداری از «شیروان» و شاید نیشابور است.البته آقای شهردار ظاهرا از سه جهت ملاحظه ی ایشان را نموده است: اول این که با استعفا از شورا و قطع حقوق نباید در زندگی ایشان خلل ایجاد می شد! دوم این که باید جزئی از هزینه های انتخاباتی ایشان تامین شود و بالاخره مهمتر از همه بابت همه ی زحمات «جدی» در انتخاب حسینی به عنوان شهردار؛ باید خدمتی ارایه می شد. اما کاش همه ی این ها از جیب شخصی شهردار می بود تا از گوشت قربانی شهرداری و مال مردم.

اسمش را چی باید گذاشت؟

تبانی؛ حاتم بخشی یا …

خرید ملک توافقی به دو برابر قیمت!

 توسط شهرداری؟!

ماجرا از این قراره که: ورثه ی مرحوم… که از قضای روزگار ملک شان در خیابان… از سالیان دور به علت قرار گرفتن در مسیر طرح؛ بلاتکلیف بود و از مراجعات متعدد به شهرداری برای توافق خسته شده بودند و حاضر شده بودند ملک مزبور را به حدود ۵۰۰ میلیون تومان به شهرداری واگذار کنند ناگهان برای ملک شان خریداری پیدا می شود:

خریدار محترم حاضر می شود در قبال دریافت وکالتی از جانب ورثه؛ حدود ۴۵۰ میلیون تومان به آنان پرداخت کند. ورثه ی خسته هم از این امر استقبال و وکالت نامه را تنظیم می نمایند. اما بعد:

خریدار که گویا برو بیا و خدم و حشمی  در شهرداری داشته؛ پرونده ی توافق را مجددا به جریان می اندازد. بر اساس اسناد در اختیار ما؛ سرعت انجام مراحل کار در شهرداری با پی گیری مالک جدید مثال زدنی بوده است یعنی خریدار  ملک  در۳۰/۳/ ۱۳۹۴ نامه ی مربوط به اخذ مجوز شورا را از شهرداری دریافت می نماید و در همان تاریخِ۳۰/۳/۱۳۹۴ با مراجعه به شورا؛ بر خلاف گردش معمول و طرح موضوع در کمیسیون و تصویب، مجوز لازم برای توافق را دریافت می نماید!(چنین سرعتی در پاسخ به ارباب رجوع تاکنون در سوئیس هم گزارش نشده است).

البته فاجعه این جاست که: گویا ملکی را که صاحبان اصلی؛  حاضر به واگذاری و توافق با شهرداری به قیمت ۵۰۰میلیون تومان بوده اند؛ شهرداری سخاوت مندانه با آقای «واسطه» ی آشنا و البته مالک جدید! به مبلغی حدود ۸۵۰ میلیون تومان توافق می نماید. خبرها حکایت از آن دارد که خریدار(شهرداری)برای جلوگیری از پشیمانی فروشنده! در اولین فرصت و شبانه ملک مزبور را تخریب و تصرف می نماید.

شنیده ها حاکی از آن است که برخی اعضای شورا که بعدا از این توافق شگفت آور باخبر شده اند تلاش هایی برای ابطال این توافق انجام داده اند که تا کنون موفق نشده اند و شاید نخواهند شد.

توسط شهردار و علی رغم مصوبه ی شورا

صورت گرفت:

سومین چک حقوق ۲۰میلیون تومانی هم نقد شد؟!

خبرهای موثق رسیده به خیام نامه حکایت از این دارد علی رغم مصوبه ی شورای شهر مبنی برپرداخت ۸میلیون تومان حقوق ماهیانه برای شهردار؛ وی به مانند دو ماه گذشته علی رغم مخالفت ذی حساب دوم شهرداری و با همکاری معاون بازنشسته ی اداری مالی! مبادرت به صدور چک ۲۰ میلیونی برای سومین ماه متوالی و برداشت آن از حساب شهرداری نموده است. این رفتار آقای شهردار شنونده را یاد رفتارهای لجوجانه ی و غیر قانونی احمدی نژاد می اندازد. گفته می شود رییس شورای شهر در نامه ای از شهردار رسما خواسته است ۳۶ میلیون اضافه دریافتی در این سه ماه را سریعا به حساب شهرداری برگرداند!.

به دلیل عدم بازپرداخت وام ۱۰ میلیارد تومانی دریافتی از بانک شهر:

شهرداری روزانه حدود ۱۱میلیون تومان جریمه می پردازد؟!

به دلیل سررسید شدن وام ۱۰میلیارد تومانی شهرداری از بانک شهر و بی توجهی به پرداخت سود و تمدید مجدد آن؛ شهرداری باید روزانه حدود ۱۱ میلیون جریمه به بانک شهر پرداخت کند. اطلاعات دریافتی خیام نامه حکایت از آن دارد شهرداری باید در تاریخ۲۴/۶/۹۴ با واریز مبلغ ۵/۱میلیارد تومان مبادرت به تمدید مجدد وام می نمود که تا زمان تنظیم این خبر چنین اقدامی ننموده و روزانه باید ۱۱میلیون از جیب مردم جریمه پرداخت کند.

در شهریورماه ۱۳۹۴ اتفاق افتاد:

حاشیه ی عجیب چندمین سفر یک عضو شورای شهر به پلاژهای اجاره ای شهرداری؟!

یک عضو پر مدعای شورای شهر برای چندمین بار عازم سفر شمال شد و این مسافرت با حاشیه همراه شد. چند سالی است شهرداری با هدف ایجاد رضایتمندی شغلی درکارمندان با صرف هزینه ای حدود۲۰۰میلیون تومان؛ مبادرت به اعزام آنان با خانواده به شمال، با اسکان رایگان در پلاژها و ویلاها، به مدت سه شب می نماید. گویا اعضای شورا از این موهبت نیز برخوردار بوده و مجاز به استفاده از این فرصت البته در پلاژهای مرتب تر برای یک بار به مدت سه شب هستند(البته برخی تاکنون استفاده نکرده اند). اما آن چه امسال حاشیه ساز شده است این است که یک عضو جوان شورا برای چندمین بار به این مسافرت می رود! البته بار آخر را تنهایی! منابع موثق خبر می دهند ایشان گویا «تنهایی» سفر را تاب نیاورده وبرای خاطره انگیز شدن بیشتر آن! تعدادی میهمان را به پلاژ دعوت می کند و این موضوع باعث «حاشیه هایی» نادرست در پلاژ می شود! بگو مگوهایی در محل آغاز می شود که گویا به شهرستان هم رسیده است.

البته ما در مقام قضاوت در خصوص پشت صحنه نیستیم و به مانند برخی عادت نداریم ذهن خوانی،نیت خوانی و پشت دیوار خوانی کنیم اما چنان که قبلا نوشته ایم حتی وجود این گفتگو ها در محافل خصوصی را در شان شورا نمی بینیم و امیدواریم کسانی که در مصادری این چنینی قرار می گیرند از میزانی پختگی برخوردار باشند که کسی اجازه نیابد «هیچ گمانی» برای آن جایگاه و منصب داشته باشد.

همه ی این ها را نوشتیم تا بدانید که شهرداری برای پرداخت حقوق کارکنان پول ندارد.!!

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.