با ۵/۲ میلیارد تومان پول برباد رفته در مراسم ترحیم می توان به توسعه علمی شهر کمک کرد

با ۵/۲ میلیارد تومان پول برباد رفته در مراسم ترحیم می توان به توسعه علمی شهر کمک کرد

حدود ۵/۲ میلیارد تومان ثروت بر باد رفته در مجالس ترحیم در سال می تواند در توسعه علمی نیشابور کمک موثری باشد.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی نیشابورضمن برشمردن راهکارهای توسعه علمی و نیاز این بخش به سرمایه گذاری گفت: برای توسعه علمی باید فرهنگ سازی کنیم تا از هدر رفتن سرمایه مردم جلوگیری و آن را در این بخش هزینه کنند.

محسن عظیمی نژاد افزود: براساس آمار موجود حدود ۲۵۰۰ نفر در سال در نیشابور به رحمت خدا می پیوندند . در سال حدود ۱۰٫۰۰۰ نفر هم به دنیا می آیند.خوب مرگ و میر و تولد در طبیعت ما انسان ها هست . اگر ما فرهنگ سازی کنیم و از هر یک از مجالس ترحیم و ختم، فقط یک میلیون تومان به توسعه علمی و فرهنگی نیشابور هدیه شود چه تحول بزرگی در این بخش خواهیم داشت.

وی بیان داشت: ما اگر چه معتقدیم که مردم در هزینه کردن پول خود آزاد هستند ولی بر این باوریم که اگر خواص جامعه مردم را به این سمت هدایت کنند ، فرهنگ سازی کنند مردم ما مردم فهیم، فرهنگ پرور و علم دوست هستند، قطعاً بیش از یک میلیون تومان به ازاء هر مجلس برای توسعه علمی کمک خواهند کرد.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی نیشابورضمن طرح این سؤال که دسته گل های صدهزارتومانی و بیشتر که ظرف کمتر از ۲۴ ساعت از بین می روند واقعاً چه تأثیری بر شادی روح اموات و تسلی خاطر بازماندگان دارد ؟ گفت: یک محاسبه ریاضی ساده نشان می دهد می توانیم در سال بیش از ۲٫۵ میلیارد تومان از محل هدایت این هزینه ها و در اختیار قرار دادن آنها به بنیاد توسعه علمی و فرهنگی نیشابور قدم بزرگی را در این راه برداریم.

دکتر عظیمی نژاد در پایان یادآور شد: تشکیل جلسه ای با روحانیون، شورای شهر، مدیران هیئت های مذهبی و مساجد در این خصوص ضروری است.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.