با مشارکت شرکای سلامت و با هدف اجتماعی شدن سلامت ; کارگاه «قلب سالم» در نیشابور برگزار می شود

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: آموزش و افزایش سواد سلامت جامعه، باعث پیشگیری و کاهش بار بیماری ها، به ویژه بیماری های غیرواگیر می گردد در همین راستا سازمان جهاد دانشگاهی با همکاری معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی نیشابور کارگاه آموزشی برگزار می کند.

به گفته  دکتر عصمت تقی آبادی، بیش از هفتاد و پنج درصد مرگ و میر در نیشابور مرتبط با بیماری های غیر واگیر نظیر بیماری های قلبی، سرطان ها، حوادث و….است.

وی گفت: آموزش های بهداشتی در سطوح مختلف جامعه امری ضروری است  و یکی اولویت های این معاونت بهداشتی آموزش عمومی جامعه است که در همین راستا و با هدف آموزش و افزایش سواد سلامت گروه های مختلف جامعه، جلسه آموزشی در ساختمان جهاد دانشگاهی با همکاری این دانشکده برگزار می گردد.

او افزود: خوشبختانه در یک سال اخیر اقدامات خوبی در جهت اجتماعی شدن سلامت در نیشابور، صورت گرفته است و امیدوار هستیم این کارگاه های آموزشی با محوریت پیشگیرانه تداوم داشته باشد.

مدیر گروه آموزش و ارتقای سلامت نیز با اشاره به تعاملات فیمابین جهاد دانشگاهی و معاونت بهداشت، مشارکت دانشگاه آزاد و سایر دانشگاهها و مراکز آموزشی در برنامه های بهداشتی را ضروری دانست و گفت: این کارگاه آموزشی با هدف «آموزش قلب سالم» در ساختمان جهاد دانشگاهی برگزار می گردد و امیدواریم این جلسه سرآغاز مشارکت بیشتر شرکای سلامت در مقوله بهداشت و پیشگیری باشد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.