با درخواست مدیرعامل قطار شهری مشهد

با درخواست مدیرعامل قطار شهری مشهد

سند چشمانداز پژوهش قطار شهری مشهد در نیشابور تدوین می شود

متقی پور/ به گزارش خبرنگار ما در بازدید جمعی از استادان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور از بخش‌های مختلف قطار شهری مشهد که مسئولان قطار شهری مشهد نیز حضور داشتند، استادان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور مدیرعامل قطار شهری مشهد با بیان نکاتی درخصوص اهمیت قطار شهری در حمل و نقل از دانشگاه آزاداسلامی واحد نیشابور خواست تا در خصوص تدوین آیین نامه اجرایی پژوهش و سند چشم انداز پژوهش قطار شهری مشهد همکاری کنند.

طاهری، مدیرعامل قطار شهری مشهد از استادان دانشگاه آزاد نیشابور خواست که با در نظر گرفتن حداقل وابستگی و کاهش بهای تمام شده، آسیب‌شناسی وضع موجود، انجام مطالعات تطبیقی با حداقل پنج متروی مطرح جهان، آینده پژوهی تا افق ۱۴۰۴، عرصه بندی موضوعات پژوهشی و لیست پیشنهادهای اجرایی قابل انجام درپژوهش با قطار شهری همکاری داشته باشد.

بنا بر این گزارش استادان و ئانشجویان دانشگاه آزاد نیشابور علاوه بر بازدید از یک خط در حال بهره برداری قطار شهری و ایستگاه‌های مسیر، از مراحل احداث خط ۲ مترو، شامل کارگاه آن در رضاشهر و تونل احداث شده به طول ۳ کیلومتر و دستگاه حفاری TBM و تونل امداد ایجاد شده بین بیمارستان امام رضا (ع) و بیمارستان قائم دیدن کردند.

مدیریت قطار شهری مشهد برای همکاری با دانشگاه‌های استان بویژه دانشگاه آزاد نیشابور برای همکاری و رفع نیاز‌ها، ایجاد دفتر مشترک در دانشگاه و قطار شهری، تسریع و پذیرش کارآموز برای پیشبرد کار‌ها اعلام آمادگی کرد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور هم با معرفی اعضای بازدید کننده به بیان تاریخچه دانشگاه و رشته‌های موجود پرداخت.

مهرآذین اظهار کرد: واحد نیشابور آمادگی دارد طرح‌های پژوهشی مشترک را انجام دهد، همچنین دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور آمادگی آموزش نیروی انسانی مورد نیاز قطارشهری، اعزام کارآموزان تخصصی به قطارشهری و استفاده از امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی را دارد.

جلسه تخصصی با مدیران فنی قطار شهری و استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور هم در حاشیه این بازدید برگزار و مقرر شد دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور پس از بررسی فنی در واحد نظرات تخصصی را درخصوص رفع مشکلات قطار شهری متعاقبا اعلام کند.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.