با حکم استانداری حقوق شهردار ۷۰ درصد کاهش یافت: جایگاه بیت المال در معادلات قدرت و مدیریت کجاست؟!

رضا مهرداد

روزنامه نگار و کارشناس ارشد علوم سیاسی

499_mdخبر ویژه خبرهای دریافتی حکایت از این دارد که  سرانجام پس از ماه ها کشمکش و بلاتکلیفی، استانداری خراسان رضوی  در اقدامی سخت(!) حقوق شهردار نیشابور را تعیین کرد. گفته می شود این حکم که بر اساس پایه حقوق مصوب در وزارت کشور صادر شده، میزان دریافتی  شهردار نیشابور«دومیلیون و هفتصدو هفتاد هزار تومان»(۲۷۷۰۰۰۰ ) تعیین گردیده است. گفتنی است شهردار نیشابور که حدود ده ماه پیش عهده دار این مسئولیت شده بود در سه ماه اول؛ برای هر ماه «بیست میلیون» تومان حقوق دریافت نموده بود که در مهرماه۱۳۹۴ با افشاگری خیام نامه، شورا حقوق وی را به غلط«هشت میلیون » تومان تعیین کرد و متاسفانه کمیته ی تطبیق مصوبات شورا، مستقر در فرمانداری نیز این مصوبه ی خلاف قانون را تایید نمود.

نکته ی دیگر این که حسینی در ده ماه حضور خود به عنوان شهردار نیشابور به صورت میانگین ماهیانه بیش از «بیست میلیون» تومان به عنوان حقوق و مزایا دریافتی داشته است این در حالی است که زرندی شهردار پیشین نیشابور مجموع دریافتی هایش کمتر از «ده میلیون» تومان در ماه بوده است.

به این ترتیب حال بعد از گذشت ده ماه، با حکم استانداری حقوق شهردار تعیین شده است اما در این خصوص پاسخ به چند سوال از جانب مسئولین و نهادهای نظارتی می تواند سبب روشن شدن افکار عمومی شود:

یکم: معیار شورا و کمیته ی تطبیق مصوبات برای تعیین و تایید حقوق «هشت میلیون»تومانی برای شهردار چه بوده است؟

دوم:علت تاخیر استانداری در تعیین تکلیف حقوق شهردار نیشابور چه بوده است؟

سوم: تکلیف دریافتی های اضافی شهردار از بیت المال چه می شود؟

پنجم: واقعا جایگاه بیت المال در معادلات قدرت و مدیریت امروز ایران کجاست؟

ششم:  با توجه به مسجل شدن تخلفات شهردار در :

الف: دریافت بیست میلیون تومان از بیت المال در سه ماه اول شروع به کار

ب: توقیف ۳۵۰ میلیون تومان از پول مردم به خاطر بدهی شخصی شهردار از حساب شهرداری؛ که با افشای آن از جانب خیام نامه و همت مسئولین برطرف شد!

ج: قطعی شدن تخلف غیر قانونی پرداخت ۶۵ میلیون تومان از حساب شهرداری به عنوان پاداش آخر سال به اعضای شورا

د: دریافت غیر قانونی  و خارج از قاعده ماهیانه ۵۲۵۰ هزار تومان از جیب مردم محروم به عنوان حقوق و اصرار بر آن

ذ: دریافت مبالغ  هنگفت و عجیب و غریب تحت عناوین مختلف از حساب شهرداری که می توان گفت در طول دوره های گذشته بی سابقه بوده است

ر: مدیریت بی برنامه و به احتمال زیاد تبدیل شدن شهرداری به نهادی ورشکسته

آیا وقت آن نرسیده است که برای جلوگیری از وارد شدن ضرر و زیان بیشتر به نیشابور : «دیار مغول زده»، در ادامه ی حضور ایشان به عنوان شهردار تجدید نظر صورت گیرد و عطای ایشان به لقایشان بخشیده شود؟

چهارم: با توجه به این که دریافتی های اعضای شورا «۶۱ درصد» حقوق شهردار است؛ تکلیف اضافه دریافتی این عزیزان در ماه های گذشته چه می شود؟

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.