با حضور معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت

با حضور معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت:

حسین سراج جای خود را به باباپور داد

از ورود افراد غیر متخصص به اداره صنعت نیشابور ممانعت می کنیم

به دلایل خاص تعیین مدیر جدید تا کنون طول کشید

احسان سلیمانی/ مراسم تکریم و معارفه رئیس نمایندگی اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان فیروزه با حضور معاون این سازمان و در جمع فرماندار و مدیران شهرستان برگزار شد.

معاون برنامه‌ریزی، توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در این جلسه که در محل سالن جلسات فرمانداری فیروزه برپا شد؛ با اشاره به تازه تأسیس بودن شهرستان فیروزه اظهار داشت: نمایندگی سازمان در این شهرستان تحت سرپرستی نیشابور بود و برخی از وظایف مربوط به دیگر نهادها از قبیل تعزیرات حکومتی و شرکت غله نیز توسط این نمایندگی صورت می گرفت که امیدواریم با همکاری سایر دستگاه ها این مشکلات سریعتر مرتفع شود.

ناصر شعربافیان گفت: مدت زیادی بود در پی تعیین مدیر جدید برای فیروزه بودیم که به دلایل خاص این زمان طول کشید و با پیگیری های فرماندار امروزبه نتیجه رسید. ما یکی از بهترین مدیرانمان خواستیم قبول مسئولیت کند، البته حکم مدیر کنونی فعلا سرپرست می باشد که پس ازطی مراحل اداری لازم به ریاست نمایندگی فیروزه تبدیل می شود.

وی با اشاره به مسئولیت زیادی که بر عهده مدیران است، افزود: مدیران باید ۲۴ ساعته در خدمت دولت و سازمان باشند و خاموش بودن گوشی برای یک مدیر معنا ندارد. وزیر صنعت دستور داده هر حادثه ای که در هر یک از واحدهای صنعتی کشور رخ داد، می بایست ظرف یک ساعت گزارش آن روی میز کار وی باشد و این به معنی است که ما در کار شب و روز
نمی شناسیم.

شعربافیان یادآور شد: کاری فشرده برای هر یک از شهرستان های استان سند توسعه حوزه صنعت، معدن وتجارت را تدوین کرده ایم و رئیس سازمان به همراه معاونان به صورت مرتب و پیوسته از شهرهای استان بازدید و کسب اطلاع می کنند.

در این جلسه حسین سراج مدیر سابق نمایندگی صنعت و معدن فیروزه به ارائه گزارشی از دوران مسئولیت خود پرداخت و حوزه مدیریت خود را با توجه به اهمیت دو حوزه صنعت و بازرگانی در اقتصاد کشور، عرصه ای گسترده و دشوار عنوان کرد.

قنبرعلی باباپور باغان سرپرست جدید نمایندگی صنعت، معدن و تجارت فیروزه با ۴۴ سال سن نیز در اظهارات کوتاهی ابراز امیدواری کرد با سایر دستگاه ها بتواند وظایف محوله را در راستای توسعه شهرستان به خوبی به سرانجام برساند.

گفتنی است: وی ۴۴ ساله است و ۱۸ سال سابقه کار دارد که پیش از این ۷ سال در سرخس و ۶ سال در محولات عهده دار مسئولیت بوده است.

در پایان این مراسم معاون سازمان در گفتگو با خیام نامه در خصوص این که علی رغم جایگاه ویژه نیشابور در عرصه صنعت و اقتصاد استان پس از مشهد و به رغم آن که اغلب ادارات شهرستان به معاونت اداره کل استان ارتقاء یافته اند؛ چرا سال هاست اداره صنعت، معدن و تجارت در نیشابور نه تنها ارتقاء نیافته بلکه حتی مدیریت آن نیز به صورت سرپرستی اداره می شود؛ چنین پاسخ داد: به دلیل آنکه آقای سراج نیروی شرکت شهرک صنعتی می باشد و از سوی در آن جا پست مدیریت دارد، نیم تواند به لحاظ اداری و قانونی دو پست مدیریت داشته باشد و از این رو در نیشابور به عنوان سرپرست خدمت می کند.

شعربافیان پیرامون موضوع ارتقاء اداره نیز افزود: چارت سازمانی ما متمرکز است و زمانی که موضوع ارتقاء ادارات ابلاغ شد، این موضوع در مجموعه ما تصویب نشد و ادارات شهرستان های سازمان ما در سطح اداره دیده شدند نه معاونت اداره کل، از این رو همچنان نیشابور هم به عنوان اداره و نه معاونت اداره می شود.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.