با حضور مدیرکل دبیرخانه ستاد ملی بازآفرینی وزارت راه وشهرسازی: ستاد بازآفرینی نیشابور تشکیل شد

باقر صدیقی-  معاون استاندار و فرماندار نیشابور گفت: همایش ملی بازآفرینی با محوریت این شهرستان و با همکاری ستاد ملی باز آفرینی، دانشگاه ها وشهرداری های بزرگ استان درسال جاری برنامه ریزی واجرا خواهد شد.

جلسه ستاد بازآفرینی پایدار محدوده های شهری باحضور مصطفایی مدیرکل دبیرخانه ستاد ملی بازآفرینی پایدارمحدوده های شهری وزارت راه وشهرسازی، معاون استانداروفرماندار، شهردار و دیگر اعضای ستاد در محل سالن اجتماعات فرمانداری نیشابور برگزارشد.

معاون استاندار و فرماندارویژه نیشابور در این جلسه با اشاره به پیشینه تاریخی وکهن نیشابوراظهار کرد: افرادی که در بافت های فرسوده زندگی می کنند هم نیازمند بازآفرینی منطقه ای و هم به جهت محرومیت در امکانات، نیازمند بازآفرینی اجتماعی هستند.

سعید شیبانی به‌ کارگیری مشارکت‌های مردمی در راستای اجرای برنامه‌های طرح بازآفرینی را ضروری دانست و افزود: در راستای تحقق اهداف و برنامه‌های این طرح امکانات دولتی به تنهایی کافی نبوده و مردم با همکاری مطلوب می‌توانند نقش مؤثری ایفاء کنند که قطعا کارگروه فرهنگی و اجتماعی راهکار نحوه استفاده از توانمندی های تشکل های غیر دولتی و محلی در موضوع بازآفرینی را می تواند بررسی کند.

معاون فنی وعمرانی فرماندار نیز دراین جلسه  اظهار داشت: طرح مطالعات توانمندسازی سکونت گاه های غیررسمی نیشابور به اتمام رسیده و آمادگی اجرایی شدن آن را داریم.

عبدالناصر عرب پور افزود: علاوه براین تاکنون احداث بازارچه های خوداشتغالی، برگزاری کارگاه های آموزشی، راه اندازی سرای محله، شبکه روشنایی محلات، احداث آتش نشانی، پایگاه های سلامت و خدمات اجتماعی و چندین طرح وبرنامه دیگر از سوی دستگاه های ستاد از جمله شهرداری اجرا شده که زمینه مناسب برای ارائه خدمات به شهروندان ساکن در این مناطق را فراهم کرده است.

مدیرکل دبیرخانه ستاد ملی بازآفرینی شهری وزارت راه و شهرسازی با ابرازخرسندی از حضور در این جلسه با بیان اینکه رهبر انقلاب بر ساماندهی مناطق حاشیه نشین تاکید دارند، اظهار کرد: تاکیدات معظم له سبب شد دستگاه های نظامی و برخی موسسات مانند بنیاد برکت حضور پر رنگ در کنار سایر دستگاه های اجرایی در ستاد ملی بازآفرینی ملی داشته باشند.

نریمان مصطفایی با اشاره به لزوم تغییر ساختارها در ستاد ملی بیان کرد: با توجه به نیازهای به وجود آمده طی سال های گذشته و کارآمد تر شدن مصوبه های ستاد، رئیس جمهوری ریاست این جلسه را برعهده گرفته و برنامه ها کاربردی، راهبردی و جامع تر شده است.

وی بابیان اینکه حدود ۳۰ درصد جمعیت کشور در ۵۷ هکتار از محلات نابسمان میانی، ۲۱ هزار هکتار از عرصه های تاریخی و مراکز شهرها و ۴۸ هزار هکتار از سکونت گاه های غیر رسمی کشور ساکن هستند خاطرنشان ساخت: سال گذشته یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال برای ساماندهی محلات حاشیه نشین وامسال نیز ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال برای ساماندهی مناطق حاشیه نشین در شهرهای کشور اختصاص یافت  که زمینه برای ارائه خدمات مناسب به این محلات را فراهم کرد.

گفتنی است استان های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و رضوی از جمله استان هایی هستند که پدیده های خشکسالی سبب مهاجرت روستائیان از روستاها به حاشیه کلان شهرها و شهرهای بزرگ این استان ها شده است.

ساماندهی دو محله شهید بهشتی و۱۴معصوم، تأمین و تخصیص اعتبار برای به سازی و حفظ بنای تاریخی بازارسرپوش، تأمین اعتبار احداث کلانتری ۱۴معصوم، تأمین اعتبار ساخت پایگاه سلامت اجتماعی، ساخت خانه فرهنگ وکتابخانه علاوه بر ۲کتابخانه کلنگ خورده ابتدای سال۹۵،به سازی محورخیام وعطار، درخواست قیر رایگان برای کمربند جنوبی و محلات جنوبی از سوی شهرداری، طرح ونقشه جداره سازی سراسر خیابان مرکزی توسط شهرداری و ارائه به ستاد به منظور تأمین اعتبار لازم، برگزاری همایش ملی بازآفرینی با محوریت شهرستان وهمکاری دانشگاه ها وسایرشهرداری های بزرگ استان و.. از مصوبات این جلسه بود.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.