با تامین بخشی دیگر از بودجه ی , احداث بیمارستان سوم نیشابور: کاهش محرومیت نیشابور در حوزه ی بهداشت و درمان

خیام نامه-  در پی حضور مکاینده نیشابور در مجلس به همراه رییس دانشکده علوم پزشکی نیشابور و مسئولین بهداشت و درمان شهرستان در سازمان مدیریت و برنامه ریزی، مسئولان این سازمان برای تخصیص اعتبارات مصوب بیمارستان سوم قول مساعد دادند.

حمید گرمابی نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس، برای پیگیری جذب اعتبارات در حوزه بهداشت و درمان شهرستان، در سازمان برنامه و بودجه حضور یافت. در این جلسه ای که با حضور رئیس دانشکده ی علوم پزشکی نیشابور و در تهران برگزار شد، مسئولان برنامه و بودجه برای تخصیص اعتبارات مصوب برای بیمارستان نیشابور قول مساعد دادند و ابراز امیدواری شد که بیمارستان سوم دولتی نیشابور ( ۱۷۵ تختخوابی) در سال ۹۷ با همت و پیگیری نمایندگان و مسئولین افتتاح و آماده خدمت رسانی به مردم گردد.

گفتنی است عدم جذب اعتبارات و بی توجهی مسئولان محلی در سال های گذشته سبب عقب ماندگی شدید نیشابور در این حوزه شده است . در حالی که سرانه ی تخت بیمارستانی در کشور برای هر هزار نفر ۱٫۷ تخت است سهم نیشابور از این سرانه فقط۰٫۷  تخت است که یک سوم میانگین کشوری است.

به نظر می رسد باید امیدوار بود تا با تلاش مسئولین و نمایندگان شهرستان  و با افتتاح بیمارستان سوم نیشابور بخشی از این محرومیت کاهش یابد و نیشابوریان کمتر درد کمبود امکانات درمانی را احساس کنند.

گفتنی است علاوه بر دو میلیارد تومان اعتبار قبلی  که تا کنون تنها نیمی از آن برای سال ۹۵ به دانشکده علوم پزشکی نیشابور تخصیص یافته است؛ این پروژه مهم درمانی شهرستان، که احداث آن می تواند بار عظیم مشکل  کمبود تخت های بیمارستانی شهرستان را تا حد زیادی کاهش دهد، برای سال جاری امکان جذب  سه میلیارد تومان اعتبار از یکی از ردیف های بودجه وجود دارد که در صورت تخصیص به موقع آن، گام مهمی در تکمیل این پروژه برداشته خواهد شد اما تخصیص این مبلغ نیاز به پیگیری های جدی مسئولان دارد.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.