با اقتدار و حمایت ملت که به روحانی رای دادند، می توان شرایط را دگرگون کرد

در نشست فعالان سیاسی- اجتماعی نیشابور با نماینده هیئت دولت عنوان شد:

با اقتدار و حمایت ملت که به روحانی رای دادند، می توان شرایط را دگرگون کرد

تَرک خوردن سازمان تحریم سودمند است، تَرَک خوردن امید مردم خسارت بار

آزاده مهدیار/ ظهر جمعه، چهاردهم شهریور ماه، دکتر شهیندخت مولاوردی نماینده هیئت دولت در نشست اختصاصی با فعالان سیاسی- اجتماعی نیشابور حضور پیدا کرد و شنونده دغدغه ها و نگرانی های حاضران بود.

عضو شورای راهبردی ستاد آقای روحانی در خراسان و عضو شورای حامیان دولت ضمن بیان اینکه حماسه ۲۴ خرداد در شرایطی به ویژه در استان خراسان در حالی به وجود آمد که دو کاندیدای مطرح بومی در این استان وجود داشت که زر و زور از این دو کاندیدا حمایت می کردند؛ افزود: معمولا روال این است که اگر کاندیدایی به امید یک استان باشد مردم آن استان به آن فرد رای بدهند. اما عملکرد مردم خراسان نشان از دقت بالایی داشت و آقای روحانی بالاترین رای را در استان خراسان به خود اختصاص داد آن هم به دلیل عنایت خداوند و حمایت های آقایان رفسنجانی، خاتمی، ناطق نوری، سید حسن خمینی و آقای عارف.

محمد رضا دولت آبادی در ادامه تصریح کرد: رای به آقای روحانی رای به تغییر بود و مردم به دنبال تحول بودند. اما متاسفانه موجی که در حمایت از آقای روحانی در کشور به وجود آمد در حال حاضر در حال افول است و من ادامه این وضعیت را خیلی خطرناک می بینم

وی اضافه کرد: عملکرد آقای احمدی نژاد صد در صد منفی اما یک عملکرد وی را پسندیدیم آن هم این که وقتی رای آورد آمد در خراسان مجموعه ستادی خود را دعوت کرد و جلسه ای با آنها گذاشت و پس از آن، طرفدارانش عقبه را با تمام توان تقویت کرد، اضافه کرد: ما نیازی نداریم مثل آن ها کت و شلوار یا ناهار بدهند، ولی آیا برای آقای روحانی عیب نیست که بگویند یاران آقای روحانی در نیشابور مورد غضب کسانی قرار گرفتند که در موفقیت ایشان هیچ نقشی نداشته اند؟!

دولت آبادی ضمن بیان اینکه طبق آمار وزیر کشور، ۸۰ درصد فرمانداری ها تغییر کرده اند ولی ما این تغییرات را در خراسان نمی بینیم، خطاب به دکتر مولاوردی اظهار داشت: خودتان شاهد بودید که برای حضور شما در این جلسه سنگ اندازی کردند. شما که معاون رئیس جمهور هستید، تصور کنید وضعیت ما چگونه است؟! وی افزود: من قبول دارم سنگ اندازی وجود دارد همانند برخی سنگ اندازی های نمایندگان مجلس، اما می توان با اقتدار تمام و با حمایت ملتی که به آقای روحانی رای دادند، شرایط را دگرگون کرد.

در ادامه حکیم پور از کارشناسان ارشد مدیریت سیاسی، محمود دشتی از فعالان سیاسی شهرستان، آهویی رئیس اتحادیه دهیاران نیشابور، دکتر بلوکی استاد دانشگاه، پیمان صادقی از تشکل های اسلامی فرهنگیان، مجتبی رجب پور از اعضای ارشد ستاد حامیان دکتر روحانی، گزارشی از شرایط سیاسی و اجتماعی ارایه داده و به بیان دغدغه های خود پرداختند.

سردبیر نشریه خیام نامه در جمع بندی سخنان حاضرین در جلسه با اشاره به دو نگرانی اساسی ستادهای آقای روحانی در سراسر کشور چنین تصریح کرد: یکی از این دغدغه ها مسئله واگرایی اجتماعی است که به علت عدم استفاده از پتانسیل های سیاسی و اجتماعی و کاسبی از عنوان فتنه، تنگناها و مضیقه هایی ایجاد شده که احتمالا باعث می شود که دغدغه دوم به وقوع بپیوندد.

احسان اسحاقی دغدغه دوم حامیان آقای روحانی را چنین تشریح کرد: آقای روحانی روزی مژده دادند که «سازمان تحریم در حال تَرک خوردن است.» ما با کمال دغدغه، نگرانی و دلسوزی می گوییم نباید به سمتی برویم که «سازمان رای آقای روحانی» ترک بخورد. وی افزود: نگرانی همشهریان و فعالین سیاسی نگرانی از دست دادن فرصت در این چهار ساله اول و به تحقق پیوستن آرزوهای کسانی که مایل اند دولت آقای روحانی بعد از این چهار سال در خدمت مردم نباشد و آن امیدی را که به تدبیر خود ایجاد کرده رنگ ببازد، که این برای همه مردم وکشور خسارت بار است.

وی با اظهار تاسف از اینکه بسیاری از مدیران، حتی برخی منتصبین جدید شهرستان، کماکان در فضای قبل نفس می کشند. تصریح کرد: دلیل آن این است که یا به علت این که شبکه ارتباطات سیاسی شهرستان به گونه ای رقم خورده که هنوز تارو پود قبلی برقرار است؛ ناچارند مماشات کنند، یا این که واقعا پایبند به مشی اعتدال نبوده اند. وی افزود: در شهرستان نیشابور انتصاب یک فرماندار معتدل، با وجود بدنه اجتماعی قوی که پشت ایشان بود به نتیجه نرسید.

وی همچنین تلاش برای تامین مالی جهت خروج از وضعیت رکود و تعطیلی واحدهای صنعتی و گسترش بیکاری در شهرستان و چاره اندیشی برای بحران آب و نجات دشت نیشابور را از دیگر مشکلات مردم نیشابور خواند، که مردم شهرستان امید دارند دولت تدبیر برای رفع آن ها چاره عاجل بیاندیشد.

عبدالرضا قندهاری، نماینده انجمن اسلامی معلمان نیشابور، نیز ضمن بیان اینکه بنا به سابقه معلمی و رشته تخصصی شما یعنی حقوق بین الملل از شما درخواست داریم که وکیل ما فرهنگیان در این دولت باشید، ادامه داد: اگر این دولت می خواهد کاری برای فرهنگیان انجام دهد آن را با صدا و سیما در میان نگذارد.

دکتر مولاوردی پس از شنیدن سخنان حضار با بیان اینکه این دغدغه ها، بحث مشترک همه سفرهای استانی است اظهار داشت: من به سهم خودم حضورا و شفاها مطالبات را منعکس کرده ام و و از کانال های مختلف نیز منتقل می شود، موردی هم نبوده که من گزارش نداده باشم. وی ضمن بیان اینکه آقای روحانی هم در جریان هستند افزود: امیدواریم تدبیری که انتظارش را داریم اینجا هم عملی شود و عقلانیت و خرد جمعی به مدد همه ما بیاید به خصوص الان که در آستانه انتخابات مجلس هستیم. وی ابراز امیدواری کرد که همین مطالبه گری کمک کننده است و من ناامید نیستم و می دانم که تاثیر گذار است و وضعیتی که همه انتظار آن را داشتیم و به آن امید به میدان آمدیم، تحقق پیدا می کند.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.