با آزمایش موفقیت آمیز کوره و تجهیزات در سایت نیشابور رخ داد: آغاز تولید آزمایشی کارخانه گُندله سازی «مجتمع فولاد خراسان»

 

کارخانه گندله سازی مجتمع فولاد خراسان با پشت سر گذاشتن موفقیت آمیز نخستین تولید آزمایشی خود، اولین محصول گندله فولاد را در نیشابور تولید کرد.مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان از انجام نخستین «تست گرم» کارخانه گندله سازی این شرکت و تولید موفقیت­آمیز اولین محصول گندله در این مجتمع خبر داد و افزود: راه اندازی کوره و تجهیزات اصلی کارخانه گندله سازی «مجتمع فولاد خراسان» دوشنبه، ۱۶ بهمن ماه با موفقیت انجام و این حلقه مهم از زنجیره تولید فولاد در شرق کشور آماده تولید رسمی محصول استرانژیک گُندله سنگ آهن شد.

سیدحسین احمدی سلیمانی خاطر نشان کرد: تست سرد تجهیزات دو هفته قبل با موفقیت انجام شده بود و اینک پس از پشت سرگذاشتن تقریبی یک ماه از روشن نمودن کوره اصلی و رسیدن آن به دمای مورد نیاز، تجهیزات اصلی آن، به ویژه کوره پخت گندله زیر بار قرار گرفت و نخستین محصول گندله آزمایشی در این کارخانه تولید گردید.

به این ترتیب کارخانه گندله سازی مجتمع فولاد خراسان، آماده راه اندازی رسمی و ورود به مدار تولید شده است تا همان گونه که مدیر عامل این شرکت تاکید کرده، استراتژی تکمیل زنجیره تولید «از معدن تا محصول نهایی» حلقه پایانی خود را تکمیل کند.

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان اذعان کرد: تولید گندله از «کنسانتره سنگ آهن» یکی از نیازهای اصلی ما برای پایدار نمودن تولید فولاد است و حال این ظرفیت مهم در منطقه به فعلیت رسیده است.

به گفته مدیر گندله ­سازی این مجتمع پس از روشن نمودن کوره، حدود سی روز تا رسیدن آن به دمای ۱۱۰۰ درجه، زمان لازم است که هفته گذشته با آماده شدن کوره و اعلام شرکت سازنده ایرانی (پامیدکو)، نخستین محموله کنسانتره وارد مرحله تولیدگندله خام شد و پس از آن در کوره گرم، گندله پخته استحصال گردید.

علیرضا ناصری افزود: بخش عمده تجهیزات گندله سازی از جمله ایستگاه تخلیه و تجهیزات انتقال، کوره پخت، سرند ها و سایر تجهیزات در این تولید آزمایشی با موفقیت تست شده اند.

به گزارش روابط عمومی فولاد خراسان، کارخانه گندله سازی این شرکت با نرخ تولید اسمی ۳۳۶ تن در هر ساعت و فعلی ۱۱۰ تن در ساعت، گندله را از کنسانتره سنگ آهن به دست می آورد که نتایج راه اندازی آزمایشی خبر از  آماده به کار بودن همه تجهیزات برای رسیدن به ظرفیت تولید می دهد.

گفتنی است برای ساخت کارخانه گندله سازی فولاد خراسان با ظرفیت تولید سالانه ۲٫۵ میلیون تن گندله، ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در این مجتمع صورت گرفته و دست کم برای ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد می شود.
راه اندازی رسمی این کارخانه قرار است ظرف روزهای آینده با حضور مقامات عالی کشور انجام شود.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.