بانوان شهرستان صاحب پارلمان شدند

2انتخاب ۵ عضو هیئت رئیسه پارلمان زنان نیشابور

کسب مقام اول استان توسط «کمیسیون امور بانوان نیشابور»

آزاده مهدیار- نخستین مجمع پارلمان بانوان شهرستان، با حضور بانوان فرهیخته و فعال شهرستان، برگزار و طی انتخاباتی اعضای هیئت رئیسه این نهاد مدنی انتخاب شدند.

در این نشست که روز دوشنبه، شانزدهم فروردین ماه در محل سالن شهید عابد فرمانداری و با حضور مدیر کل امور بانوان استان، فرماندار شهرستان و جمعی از زنان فعال نیشابوری برگزار شد، ضمن ارائه اساس نامه پارلمان به اعضا و اعلام کاندیداتوری ۲۵ نفر از حاضرین، ۵ عضو هیئت رئیسه و ۴ عضو علی البدل انتخاب شدند.

مدیر کل امور بانوان استانداری در این جلسه با بیان این که نیشابور در باید در تمامی زمینه های پیش قراول باشد، از سهم عمده زنان روستایی در چرخاندن چرخ اقتصاد روستاها سخن گفت.

سلجوقی تصریح کرد: زنان ثابت کرده اند که از فرصت ها به خوبی استفاده می کنند و در بسیاری از مواقع، فرصت ها را باید خودمان بسازیم.

در ادامه فرماندار ویژه شهرستان با اشاره به کسب رتبه اول امور بانوان فرمانداری نیشابور در میان شهرستان های استان در همه شاخص ها، تشکیل این پارلمان را فرصتی برای طرح مسائل زنان شهرستان  و برطرف کردن آن اعلام کرد.

مظفری سهم بانوان در مباحث مهم کشور از جمله اقتصاد، صنعت، گردشگری و فرهنگ را مهم و تاثیرگذار توصیف کرد و تأکید کرد: مسائل زنان باید توسط خود آنها مطرح و پیگیری شود تا نتیجه بخشی بیشتری داشته باشد.

مسئول امور بانوان شهرستان نیز اهداف تشکیل پارلمان را برشمرد و از جمله توانمندسازی زنان در عرصه های مختلف، مطالعه و بررسی قوانین مربوط به زنان و رفع تنگناها با تأکید بر مسائل محلی، آسیب شناسی مسائل زنان و جهت دهی خواسته ها به سمت مطالبات کشوری، افزایش آگاهی زنان در حوزه های مختلف، تلاش در جهت پایداری بنیان خانواده و تبادل نظر در جهت رفع مشکلات زنان اشاره کرد.

فاطمه لطفی این پارلمان را شامل ۴ کمیسیون اجتماعی-حقوقی، پژوهشی، اشتغال و کارآفرینی و فرهنگی، هنری و دینی اعلام کرد و از زنان مجرب و علاقه مند شهرستان برای مشارکت در امور تا رسیدن به اهداف نهایی این تشکل مدنی دعوت به همکاری نمود.

وی افزود: از هزار امتیاز شاخص های استانی، امور بانوان نیشابور ۹۳۵ امتیاز با تحقق ۹۴ درصد شاخص ها را کسب کرده و به این ترتیب مقام اول استان را از آن خود کرده که در مقام قیاس مشهد در جایگاه بیستم این لیست قرار گرفته است.

گفتنی است مطهره سخاوتی، زکیه رشید آبادی، ربابه سادات حسینی، صدیقه ابراهیمی دلار، سکینه چمبری، ۵ عضوی هستند که با کسب بیش ترین آرای زنان نیشابوری حاضر در این جلسه به عنوان اعضای هیئت رئیسه نخستین پارلمان زنان نیشابور برگزیده شدند.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.