باشگاه ورزشی یا محملی برای پایگاه انتخاباتی!!

اصرار قانون گذاران پارلمان شهر بر عمل برخلاف ضوابط کشور

باشگاه ورزشی یا محملی برای پایگاه انتخاباتی!!

احسان سلیمانی/ در جریان بررسی مصوبات کمیسیون ورزشی شورای شهر در جلسه علنی سه شنبه ۲۳ دی ماه این شورا، برخی اعضا بویژه هوشمند و حسینی قاضی بر تصمیم چند ماه قبل خود مبنی بر تأسیس باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اصرار کردند.

این در حالی است که بر اساس ضوابط و بخشنامه وزارت کشور که در جلسه شورا نیز قرائت شد، شهرداری ها از باشگاه داری منع شده اند با این استدلال که باشگاه داری هزینه زیادی را به دنبال دارد و توجه به آن شهرداری را از وظایف اصلی خود باز می دارد، از سویی در قوانین کشور وظایفه ای در این خصوص برای شهرداری ها تعریف نشده است و حتی تأکید گردیده شهرداری هایی که از قبل صاحب باشگاه بوده اند، می بایست نسبت به واگذاری آن اقدام نمایند.

هوشمند با ترغیب اعضا برای بررسی بیشتر موضوع راه اندازی باشگاه گفت: شهردار در رسانه ها آمار نادرستی بیان کرده و بودجه باشگاه را ۴۰۰ میلیون مطرح کرده، در حالی که تنها ۲۵۰ میلیون تومان است. اعضای محترم الان مخالفت نکنید و بگذارید بررسی بیشتری کنیم و در آینده مجدداً به بحث بگذاریم.

شریعتمداری در مخالفت با تأسیس این باشگاه گفت: ما بیش از ورزش قهرمانی باید ورزش همگانی را حمایت کرده و رواج دهیم. بسیاری از شهرداری های بزرگ کشور هم باشگاه ندارند، چرا ما چنین کاری انجام دهیم؟ به عنوان نمونه با پول زیادی که خرج تیم والیبال کردیم می توانستیم مساحت زیادی از شهر را آسفالت کنیم که نسبت به والیبال ضروری تر و اولویت دار تر می باشد.

حسینی قاضی در واکنش گفت: این همه پول خرج کردیم، این هم کنار خرج های دیگر.

شاملی متذکر شد: نیازهای شهر متعدد است و سرمایه محدود، لذا باید مدیریت کنیم تا هر چیزی به وقت و اندازه خود هزینه شود. من به ورزشکاران ارادت دارم اما امسال به قدر کافی برای ورزش هزینه کرده ایم و بهتر است در ماه های پیش رو برای آسفالت، مبلمان و چهره شهر در آستانه نوروز هزینه کنیم تا همه شهروندان و مسافران بهره مند شوند.

همت آبادی نیز تصریح کرد: وقتی بخشنامه وزارت کشور با صراحت این کار را خلاف دانسته و حتی کسانی که باشگاه دارند را به واگذاری آن ملزم ساخته، شما چرا بیهوده بحث می کنید و تازه هنوز دنبال تأسیس باشگاه هستید؟ شهردار هم اساس نامه باشگاه را برای همین از شورا پس گرفت که خلاف است، بعد شما هنوز بر آن اصرار دارید؟ از سویی به برخی قراردادهای تیم والیبال هم ایراد وارد است.

صائب نیا هم مشابه نظرات همت آبادی را تکرار کرد و در عین حال تأکید کرد این نظرات، دلیل مخالفت وی با ورزش نمی باشد.

سپس کاشفی که کم سخن ترین عضو شورا می باشد، از وضعیت کنونی ورزش بانوان شهر انتقاد کرد و کارهای انجام شده را کم و ناکافی دانست و افزود: در حالی که بسیاری از امکانات ورزشی را در شهر کم داریم، تأسیس این باشگاه پرهزینه ضرورتی ندارد.

گفتنی است: بنا گردیده صادق هوشمند نماینده شورا در این باشگاه بوده و شنیده شده احتمالا یکی از نزدیکان وی نیز مسئولیت باشگاه را بر عهده داشته باشد.

این در حالی است که برگزاری المپیاد ورزشی محلات نیز در کنار فضای مثبتی که در ورزش شهرستان ایجاد کرد، انتقادهای زیادی نیز از سوی ورزشکاران به همراه داشت و هزینه های بسیاری نیز بر دوش شهرداری گذاشت. از سوی دیگر مردم از اینکه جیب بیت المال به محملی برای تبلیغات انتخاباتی اعضای شورا تبدیل شود، نگران و حساس هستند.

لازم به ذکر است: پارسا در پایان جلسه شورا در خصوص زمان و روند انتخاب شهردار بعدی سؤال پرسید که رئیس شورا از خبرنگاران خواست از بیان جزئیات آن خودداری کنند و صحبت در این خصوص به صورت غیرعلنی باشد، چرا که شهردار در حال حاضر مشغول به کار است؛ از همین رو خیام نامه اخلاقاً از طرح جزئیات مطرح شده خودداری می کند.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.